3,5 roku nechce jíst bez krmení

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 04.04.18 21:56
3,5 roku nechce jíst bez krmení

Já se z toho našeho kluka asi už zblázním. Je moc fajn, má rád děti, lidi, je velmi přátelský, společenský a komunikativní. Ale velký problém je v jídle. Není tedy úplný nejedlik, umí se pěkně nadlabnout, když chce. Akorát, nechce jíst sám, neustále chce krmit. Já už to odmítám, takže často se akorát nasnída a pak za celý den mu dám jen ovoce/zeleninu. Žádné jiné jídlo. Dnes to teda bylo výživné. Byl knedlík (má ho rád) s omackou. Dala jsem mu příbor, abych ho navnadila, že si to sám pokrájí
Počáteční nadšení proběhlo, to jo, jenže pak se Nimral a chtěl pomoct. Ok, krájeli jsme spolu. Měl sousto na vidličce, kterou držel v ruce a at prej ho krmím. Tak jsem řekla, že ne. Stále chtěl totéž, já trvala na svém. No seděl tam snad 20 min a pak jsem.mu to vzala. Večer dostal rohlík šunka+máslo. Zas chtěl krmit rohlíkem co držel v ruce. Zas nejedl. Sladkosti dostává jen po obědě za předpokladu, že se naji a je to bez divadla, jinak nic. Snídaně má na sladko, ale po těchto výstupech nabízím opět rohlík s něčím. Do školky zatím nechodí, ale myslím, že tam to bude úplně na pohodu.

Ráda bych se zeptala jak byste se k němu chovaly vy pokud by takhle jančil u jídla. Krmily byste i takhle staré dítě, nebo nechaly hladovět?

Já si někdy připadám fakt zle, když mi jen ječí u toho jídla. On musí mít hlad, ale nevím proč se takhle chová. Bydlíme s tchýni a ona ho moc miluje, jenže mi připadá, že ji někdy dost brzdí. U ní chodí na nočník (doma sám na WC), ona ho krmí (a myslím, že se jí tenhle styl „výchovy“ nelíbí a myslí si že ho snad týramé, tím že ho nekrmíme). Mnohokrát jsme ji domlouvali, ale je to k ničemu. V podstatě za něj dělá spoustu věcí, které umí sám. Tím nechci říct, že za tohle je zodpovědná. Spíš si myslím, že to na nás malej zkouší…

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:

kacz
Kelišová 6064 příspěvků 04.04.18 22:02

Ve 3,5 letech po něm chceš, aby si priborem sám nakrajel jídlo? No to nevím teda…

pikola
Neúnavná pisatelka 19424 příspěvků 04.04.18 22:04

Zkouší, protože se chce mít jako paša u tchýně. Buď musíte být zajedno, nebo ať je o hladu :nevim: s rohlíkem v ruce hlady nezemře. Mě by z tý tchýně trefilo. Dej mu to klidně nakrájené, ale do pusy ať si to z talíře dotlačí sám.

Terezxx
Ukecaná baba ;) 1640 příspěvků 1 inzerát 04.04.18 22:09

Já mám doma podobný exemplář. Synovi sice teprve budou 3, za měsíc, ale ještě se nikdy sám nenajedl :roll: Příbor do ruky nevezme a rukama jíst taky nechce, protože mu vadí, když je od čehokoliv upatlanej. On tedy nejedlik je. Co se narodil, tak s ním bojuju. On se radši nenají než aby se snažil sám. A je mu to jedno. Občas mi přijde, že žije ze vzduchu. Nevím, co s ním. :? Teď v květnu půjdeme na zápis do školky, tak se už úplně děsím toho, že se jíst sám do září nenaučí a kvůli tomu mi ho nevezmou.

marcela-matej
Povídálka 48 příspěvků 04.04.18 22:26

Taky malého krmím - 3 a půl, ale jen ráno. Ráno moc nechce jíst a pak má ve školce hlad a je mrzutý. Tak se do něj snažím dostat alespoň něco. Jinak v pohodě. Někdy chce krmit, ale po pár lžičkách mu strčím lžíci do ruky a už jí sám. Měl období, kdy nechtěl jíst sám, ale ve školce se to spravilo - viděl ostatní děti jíst. :)

marcela-matej
Povídálka 48 příspěvků 04.04.18 22:28

A nakrájení knedlíku je teda těžké sci-fi, to nedává ani náhodou.

Jirka_765
Ukecaná baba ;) 1881 příspěvků 04.04.18 22:44

:nevim: já bych byl tedy rád za to, že sní všechno v čase oběda/večeře a jestli je zrovna to, že chce pomáhat krmit jediný problém? Stejně ho to brzy přejde a jestli to bude ve 3,5 nebo 3,7 letech je asi pro jeho vývoj úplně jedno. :palec: Podle mě je lepší mu trochu pomoct s normálním jídlem než ho pak krmit rohlíkem, protože ten návyk na rohlíkovou stravu jen tak neodstraníš. Hladovět vůbec. To jsou návyky, které se s ním můžou táhnout roky a ve škole už budeš mít jeho stravování úplně z dohledu. :think:

rena621
Ukecaná baba ;) 1270 příspěvků 04.04.18 23:02
@Anonymní píše:
Já se z toho našeho kluka asi už zblázním. Je moc fajn, má rád děti, lidi, je velmi přátelský, společenský a komunikativní. Ale velký problém je v jídle. Není tedy úplný nejedlik, umí se pěkně nadlabnout, když chce. Akorát, nechce jíst sám, neustále chce krmit. Já už to odmítám, takže často se akorát nasnída a pak za celý den mu dám jen ovoce/zeleninu. Žádné jiné jídlo. Dnes to teda bylo výživné. Byl knedlík (má ho rád) s omackou. Dala jsem mu příbor, abych ho navnadila, že si to sám pokrájí
Počáteční nadšení proběhlo, to jo, jenže pak se Nimral a chtěl pomoct. Ok, krájeli jsme spolu. Měl sousto na vidličce, kterou držel v ruce a at prej ho krmím. Tak jsem řekla, že ne. Stále chtěl totéž, já trvala na svém. No seděl tam snad 20 min a pak jsem.mu to vzala. Večer dostal rohlík šunka+máslo. Zas chtěl krmit rohlíkem co držel v ruce. Zas nejedl. Sladkosti dostává jen po obědě za předpokladu, že se naji a je to bez divadla, jinak nic. Snídaně má na sladko, ale po těchto výstupech nabízím opět rohlík s něčím. Do školky zatím nechodí, ale myslím, že tam to bude úplně na pohodu.

Ráda bych se zeptala jak byste se k němu chovaly vy pokud by takhle jančil u jídla. Krmily byste i takhle staré dítě, nebo nechaly hladovět?

Já si někdy připadám fakt zle, když mi jen ječí u toho jídla. On musí mít hlad, ale nevím proč se takhle chová. Bydlíme s tchýni a ona ho moc miluje, jenže mi připadá, že ji někdy dost brzdí. U ní chodí na nočník (doma sám na WC), ona ho krmí (a myslím, že se jí tenhle styl „výchovy“ nelíbí a myslí si že ho snad týramé, tím že ho nekrmíme). Mnohokrát jsme ji domlouvali, ale je to k ničemu. V podstatě za něj dělá spoustu věcí, které umí sám. Tím nechci říct, že za tohle je zodpovědná. Spíš si myslím, že to na nás malej zkouší…

Ve skolce deti jedi sami on bude taky. Pribor jeste brzo(5-6 let).Tchyne se snazi chvalim ji a ale i ona pride na to ze uz to neni mimino. Jen ji to trva.

Andrea.Tom
Ukecaná baba ;) 1684 příspěvků 04.04.18 23:04

Tak to vám všem závidím, že vám dítě aspoň jí :D Můj syn bude mít 3 v květnu.. polívku zvládá, jogurt taky, sám se více méně nají, horší je, že nic nechce jíst.. on se ani nepodívá, ani to nezkusí, neví co je na oběd a už křičí, že on jíst nechce a strašné scény.. Mnohdy zvládá sníst jen maso ale brambory nechá.. Takže závidím, že ty vaše děti aspoň chtějí jíst :D

Kriss Tina
Kelišová 5928 příspěvků 04.04.18 23:21

Triletakovi pokrájíme na sousta co si strčí do pusy, sám si nakrájí jenom málo co, ale jak to má nakrájený tak ho nikdo nekrmi, taky je línej se najíst, když ho někdo krmí tak se nacpe k prasknutí, ale jak má jist sám tak je to na půl dne, každopádně ho necháváme sedět u jídla dokud nesni alespoň převážnou většinu. Kolikrát u oběda sedí u 2 hodiny, ale jak ho jinak naučit spolupracovat? Za chvíli jde do skolky a pochybuju že ho učitelky budou Ladovat :nevim:

Martina84
Ukecaná baba ;) 2042 příspěvků 04.04.18 23:27

Podle mě to prostě zkouší. Babička ho nakrmí a chce to i po tobě. Trvej si na svém. Já mam k tříleťákovi ještě roční a neumim si predstavit ho krmit. To bych byla jak chobotnice. Nakrajim, lzici a vidličku ovládá, nají se. Další věc je, že vysírá s jídlem. Já se s tím nepářu. Nechceš jíst, nejez… Školky se neděs. Uvidíš, že tam bude jíst sám. Děti jsou jak ovečky skřížený z opicema. Stačí aby jedno u stolečku řeklo, že to není dobrý a nechutná a zpusobí lavinu :lol:

beruska9
Extra třída :D 10742 příspěvků 04.04.18 23:29

Muj ma necele 3, uz se docela umel najist i sam (sice bordel vsude, s polivkou jsem pomahala apod, ale v zasade jo) a ted by se zase jen nechal krmit…nevim, jestli proto, ze jsem tehotna a nejak vycitil, ze nemam tolik sil odporovat? :lol: Tvuj podle me zkousi, babicka ho nakrmi, proc by se s mamou snazil? Ja sama v tom trochu plavu, nejradeji bych ho nechala „vycukat,“ jenze pak se mi budi v noci s tim, ze ma hlad :roll: Chystas se dat maleho do skolky? Tam by se myslim chytnul…a trochu si rikam to same jako @Jirka765, rohlikova strava neni zrovna ideal, jestli by nebylo mensi zlo ho dokrmit…ja davam jako alternativu zeleninu, ovoce nebo jogurt, ale zase ho to moc nezasyti.
Asi ti definitivni radu nedam, sama v tom trochu plavu, pak hlavne kdyz se pres den moc nenaji, tak radeji dokrmim vecer, at se s nim nemusim ve 3 rano hadat…ale mozna by sis mela zkusit promluvit s tchyni, jestli ho bude ona krmit a ty odmitat, tak to asi moc lepsi nebude, hlavne, kdyz je u ni casto.

Jollys
Kecalka 170 příspěvků 04.04.18 23:33
@Anonymní píše:

Ja bych si promluvila s tchyni, aby jste vsichni postupovali stejne. Kamaradka ma maleho, ted uz mu je sice pet let, ale je to sileny vztekloun, protoze u babicky muze vsechno a to jako vsechno a ona ho v peti letech taky porad krmi jako by byl mimino a kamaradka pak bojuje protoze maly nechce nic delat a dela si z ni sluzku, coz si nemyslim ze je dobre. Nechala bych ho at se krmi sam. Sedni si naproti nemu a obedvejte spolu, at vidi ze taky jis sama a jestli bude chtit pomoct, tak mu treba rekni ze mas taky hlad a chces se najist, ze treba az pak mu pomuzes co mu nepujde. Drzim pesti a pevne nervy. :palec:

ÁjaMil
Kecalka 420 příspěvků 05.04.18 06:56

Holky ja pracuji ve skolce a take jsme tam meli jedno ditko co se odmitalo samo najist. V poctu 27 deti Vam ani nebudu rikat jak to je silene narocne. Hlidat ostatni jestli spravne sedi u stolu, jak drzi pribor (starsi deti) nekdo potrebuje s necim pomoct, dolit piti, nebo nekdo rozleje, pokyda se ze to je na prevleceni atd atd a do toho tohle. No krmit jsem ho prestala (spravne se to v MS ani nesmi) deti uz maji byt naucene z domova. Nejedl klidne cely den nic. Zkouseli jsme kde co- vlastni talirek z domova, dostaval nakrajeno od kucharek, byl odmenovan kdyz naaahodou jedl, jenze pak jsme zjistili ze ho mama v satne laduje sladkym jen co prijde… takze vse k nicemu. Nakonec ditko (skoro 4 lety) reditelka musela ze skolky vyloucit s tim ze ho prijme v zari znovu a uvidi se. Byl celkove jak miminko. Nemluvil, jen vydaval zvuky, neoblikal se, ani teplaky si nestahnul, backory nenazul… prvni rok ok, nekterym detem to trva dyl, ale druhy rok to same… takze po 5 mesicich zadne zmeny baj baj.

Kazdopadne ty bys mela urcite promluvit s tchyni abyste byly za jedno. On si na to krmeni zvykl a tak to ocekava i od tebe. A to jen tak samo neprejde. A jak pise Jollys, jist naproti nemu je prima napad. Hodne stesti. Hlavne u jidla nicim nerozptylovat. Nekoukat na telku, venovat se opravdu jidlu. Sedet vzdy u stolu… udelat z toho zvyk. A zkouset chvalit za male pokroky - nekdy to pomuze ze se pak ditko vic snazi aby melo dalsi a dalsi pochvalu.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 05.04.18 07:26

To jste pochopily špatně, rozhodně nechci, aby si nakrájel jídlo, to.mela.byt motivace, počítala jsem s tím, že to natrhá, rozpadla,ale.ze třeba alespoň něco sám strčí do pusy. Fakt nechci, aby si nakrájel. knedlik, nebo cokoli jiného. Jde jen o to, aby si to,co.ma.na vidličce sám dál do ust

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nová kuchyň potěší celou rodinu

Rčení „láska prochází žaludkem“ platí i pro spokojený rodinný život. K tomu,... číst dále >

Velká fotosoutěž: Fisher-Price je u konce. Kdo se může těšit na výhru?

Milé maminky, od 24. 9. 2018 do 9. 12. 2018 jste mohly přidávat fotografie... číst dále >

Články z Expres.cz

Další oběť Me Too hysterie: V rádiu zakázali oscarovou vánoční píseň, je závadná

Vánoční klasika, která neomrzí. Tou je jistě pro velkou část Američanů téměř... číst dále >

Jana Tunu napadla ochranka klubu: Chtěl jsem jen zahrát písničku, brání se

Moderátor Jan Tuna (45) o sobě dal zase vědět. Tentokrát svou zadnici... číst dále >

Články z Ona Dnes

Chtěla jsem se zbavit manželovy milenky. Krize je za námi, doufá Jana

Příběh o manželově nevěře, podobný tisícům jiných, vypráví osmatřicetiletá... číst dále >

Pět chyb, kterými si přiděláváme zbytečné vrásky

Nejsme kouzelníci, abychom zastavili čas. A tak se vrásky dříve či později... číst dále >