3,5 roku - protivný na lidi (hlavně na děti)

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Anonymní
26.11.21 20:20

3,5 roku - protivný na lidi (hlavně na děti)

Ahoj, prožívám momentálně výchovní trápení se synem. Má 3,5 roku a je hodně protivný na lidi. Nejlíp to asi vysvětlí příklady z tohoto týdne.

1. Potkáme na vánočních trzích jeho tátu. Paráda, budeme tedy všichni spolu, dáme si čokoládu, koukneme výzdobu…ale ne. Syn křičí, že táta má jít na tramvaj, vztekle se dožaduje jeho odchodu, dokonce do něj kopne. Nálada v kýblu, na jemné usměrňování ve stylu „ale to je fajn, že je tady tatínek, bude to sranda“ nereaguje, zastaví ho až moje hodně důrazná domluva. Celá tá scénka jistě působí otřesně.
  2. Dnes jdeme bobovat. Všechno je fajn, dokud jeden kluk nechce se synem závodit. Syn nechce - ok, nikdo ho nenutí. Ale u toho to nezůstane: kříčí, že chlapeček je ošklivý, že jeho boby jsou ošklivé, když se k sobě dostanou blíž, bouchne mu do nich. Druhé dítě mu naprosto nic nedělá, já po stupni „nemusíš si s chlapečkem hrát, ale neubližuj mu, dělejme si hezky svoje“ přecházím na zvýšený hlas a pak odchod domů.

Takové chování k dětem je klasika, snažím se vysvětlovat (viz. uvozovky nahoře nebo „byla by to ale zábava, kdybys s někým kamarádil“), nicméně ho nenutím se socializovat, pokud nechce, stačilo by, kdyby nebyl vyloženě protivný. Doufala jsem, že pomůže školka, ale od září tam byl tak týden, pořád nějaká nemoc… Dnes už jsem z toho prostě nešťastná - Proč doprčic má potřebu být protivný ke komukoliv, kdo se k němu chová hezky? Mám pocit, že je nejradši, když je jen se mnou - fakt paráda, když se má v prosinci narodit sestřička. Napadlo mi, že prosí o pozornost ale objektivně se mi nezdá, že jí má tak málo: každý den si s ním hraju, pomáhá mi u všeho, chodíme ven a o všem mluvíme, nevím, o kolik víc pozornosti bych mu mohla dát. Chtěla bych poradit, jestli je to normální, přejde to, jsem jen moc náročná nebo je možné to nějak změnit…

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
10521
26.11.21 20:33

Možná jí má moc, nejlépe to s ním umíš a nikdy se nenaučil řešit situace, které mu nejsou příjemné.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
26.11.21 20:40

@Sany80s Hm…to je možné. Jezdí sice k babičce, ale tam je to celé o něm, nepříjemné situace nehrozí. Na druhou stranu na hřišti je skoro každý den, různé situace tam vidí i zažívá a pořád jsme na tom stejném. Nebo spíš horším, jak roste, je to chování nápadnější.

• Citovat
  • Nahlásit
5986
27.11.21 00:48
@Anonymní píše:
@Sany80s Hm…to je možné. Jezdí sice k babičce, ale tam je to celé o něm, nepříjemné situace nehrozí. Na druhou stranu na hřišti je skoro každý den, různé situace tam vidí i zažívá a pořád jsme na tom stejném. Nebo spíš horším, jak roste, je to chování nápadnější.

Bude to spíš povahou nebo nějakou vývojovou fází a určitě se to do značné míry srovná, jen nesmíš povolit - ten odchod byl správně.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
27.11.21 01:00

Tu pozornost uber, nebo se z nej po porodu zblaznis. Dite rozhodne nema mit maximalni pozornost.

Jinak ja byt on, tak by me desne stvaly ty tvoje slunickarske prupovidky. Jako jak, ze je „zabava s nekym kamaradit“? On se kamaradit nechce, nech ho byt. Usmerni ho, at se chova slusne, ale nesnaz se ho napasovat do nejakeho sveho mustru.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
34144
27.11.21 06:48
@Anonymní píše:
Ahoj, prožívám momentálně výchovní trápení se synem. Má 3,5 roku a je hodně protivný na lidi. Nejlíp to asi vysvětlí příklady z tohoto týdne.
  1. Potkáme na vánočních trzích jeho tátu. Paráda, budeme tedy všichni spolu, dáme si čokoládu, koukneme výzdobu…ale ne. Syn křičí, že táta má jít na tramvaj, vztekle se dožaduje jeho odchodu, dokonce do něj kopne. Nálada v kýblu, na jemné usměrňování ve stylu „ale to je fajn, že je tady tatínek, bude to sranda“ nereaguje, zastaví ho až moje hodně důrazná domluva. Celá tá scénka jistě působí otřesně.
  2. Dnes jdeme bobovat. Všechno je fajn, dokud jeden kluk nechce se synem závodit. Syn nechce - ok, nikdo ho nenutí. Ale u toho to nezůstane: kříčí, že chlapeček je ošklivý, že jeho boby jsou ošklivé, když se k sobě dostanou blíž, bouchne mu do nich. Druhé dítě mu naprosto nic nedělá, já po stupni „nemusíš si s chlapečkem hrát, ale neubližuj mu, dělejme si hezky svoje“ přecházím na zvýšený hlas a pak odchod domů.

Takové chování k dětem je klasika, snažím se vysvětlovat (viz. uvozovky nahoře nebo „byla by to ale zábava, kdybys s někým kamarádil“), nicméně ho nenutím se socializovat, pokud nechce, stačilo by, kdyby nebyl vyloženě protivný. Doufala jsem, že pomůže školka, ale od září tam byl tak týden, pořád nějaká nemoc… Dnes už jsem z toho prostě nešťastná - Proč doprčic má potřebu být protivný ke komukoliv, kdo se k němu chová hezky? Mám pocit, že je nejradši, když je jen se mnou - fakt paráda, když se má v prosinci narodit sestřička. Napadlo mi, že prosí o pozornost ale objektivně se mi nezdá, že jí má tak málo: každý den si s ním hraju, pomáhá mi u všeho, chodíme ven a o všem mluvíme, nevím, o kolik víc pozornosti bych mu mohla dát. Chtěla bych poradit, jestli je to normální, přejde to, jsem jen moc náročná nebo je možné to nějak změnit…

Tatínek (jeho) s vámi nebydlí?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2201
4.1.22 19:31

Ahoj syn má úplně stejne problémy. Ubližuje ostatním ve školce, návaly vzteku, nechce se omlouvat…az jsem syna musela ze školky vzít domů, jsem na md s mladší dcerou. A začala jsem jeho chování řešit, neurologie-vse v pořádku, je Hyperaktivní, možna ADHD ve třech letech se to úplně nedá diagnostikovat… Logopedie, potvrzen negativismus a a hyperaktivita…a poslední návštěva pedagogicko psychologická poradna- paní psycholožka řekla, že mu chybí socializace, že je potřeba ho učit, jak se má chovat k ostatním..navštěvovat hřiště, herny, hned zakročit pokud nastane problém…a zpět dát do školky i s asistentem…takže teď čekáme až se najde asistent a začne opět chodit do školky…holt musíme vydržet s dětmi…někdy je to o nervy…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat