3,5leté dítě neudrží pozornost

Anonymní
26.8.21 19:11

3,5leté dítě neudrží pozornost

Ahoj, chci se zeptat, jak vaše 3,5 - 4 leté děti udrží pozornost a dokáží se na něco soustředit? Dcera u ničeho nevydrží, ani u kreslení, nakreslí nějakou čmáranici a jde hned od toho. Mám strach, jestli nemá nějakou poruchu.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
Anonymní
26.8.21 19:33

Kolik vydrží u věcí, co ji baví, u jídla a tak?
Syn ve 4 letech nevydržel u jídla, pohádek, hry, ničeho.
Lepší se to až teď, co mu je 7 let. Zvládne 5 minut u věcí, které ho baví. Logopedka střídá 5-7 činností během 20 minut, co jsme u ní. Teď jsem mu četla knížku, co má rád a zvládl 4 minuty a odešel, takže čteme na pokračování. Za tu dobu, co jsem četla mi položil 150 doplňujících otázek a kopal celou dobu nohou.
Je vyšetřený na několika pracovištích a nikde neshledali problém.

• Citovat
  • Nahlásit
9744
26.8.21 19:39

A nevydrzi fakt u niceho? Ani u zaskodnickych akci? Muj podoben stary syn u veci, ktere po nem chci ja, malokdy vydrzi, porad beha a skace, ale kdzy se vloupa treba do mych veci, hraje si s nimi velmi tise a soustredene, dokud na to neprijdu.. :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
26341
26.8.21 19:42

Vydržely u toho, co je zajímalo a straší k tomu ještě tedy potřeboval společnost. Takže malovani ne.
Ale prohlížení nebo čtení knížek, lego, puzzle, společenské hry, pohádka, u toho vydržely.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11195
26.8.21 20:19

Mám doma téměř čtyřletého a je to to samé. Spíš bych řekla, že čím je starší, tím je to horší. V roce a půl si vydržel hrát i hodinu s auty, ve třech skládat i patery puzzle za sebou. A teď odbíhá od všeho pryč, z docela líného dítěte je divoch, co chvíli neposedí, utíká i od jídla. Přijde mi, že je to další fáze, kdy se zase rozvíjí pohybově a to ostatní ho až tak nebere.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2678
29.8.21 19:52
@Anonymní píše:
Ahoj, chci se zeptat, jak vaše 3,5 - 4 leté děti udrží pozornost a dokáží se na něco soustředit? Dcera u ničeho nevydrží, ani u kreslení, nakreslí nějakou čmáranici a jde hned od toho. Mám strach, jestli nemá nějakou poruchu.

Chodi už do školky nebo teprve pujde a mas nějaké srovnání s jiným dítětem? Nepotesim té ohledně toho jak ti tu jiné holky píšou, ze je OK pokud vydrží u něčeho, co ji baví. Tak totiž poruchu pozornosti nepoznas, mám syna s ADHD a poruchu poznáš tak, ze nevydrží u něčeho, co je nebaví. Ale zkusím tě uklidnit jinak - ve skolce by se to velmi pravděpodobně ukázalo, nebo někde na kroužku, zájmové aktivitě. U nás se to projevilo až v té skolce, do te doby jsme si mysleli ze máme jen trochu zivejsi dítě.

Jestli mas velké pochybnosti a bojis se, zkus nějakého psychologa, ale bud opatrná a dohledej si reference, nejlépe asi PPP anebo klinického dětského psychologa; ti soukromí to mnohdy nedokážou poznat, u nás to nepoznali 2, až klinická dětská a psycholožka z SPC při nahlížení přímo ve skolce.

U holek ale tahle porucha prý moc nebývá a často je ve formě ADD a to pak jsou prý spis klidné deti, ne hyperaktivní, což nesedí na tvůj popis. Kdyby te něco zajímalo, klidne mi napis.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat