3,5 měsíční miminko přepadává při pasení koníčků

Anonymní
2.12.20 03:01

3,5,měsíční miminko prepadava při paseni koníčku

Ahoj malá 3.5 mesice prepadava při pasani koniku na pravou stranu, ručičky nedrží ve 45 stup a dost se i zaklani…za 14 dni máme kontrolu u doktora…lze do té doby nějak cvičit doma nebo se to muže ještě spravit samo? A myslíte ze nás pošle na rehabko případně mám si ho vyžádat? Dekuji za zkusenosti

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1746
2.12.20 07:57

Bude to chtít rehabko, možná slabé břišní svaly. Drobet zacvicite a bude to super :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6011
2.12.20 07:59

Syn taky prepadaval a poslala nás doktorka na rehabilitaci. Když bude na bříšku tak ho drž za zadek.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14736
2.12.20 08:26

Ano, nejspíš by to chtělo rehabku. Do té doby můžeš vyhledat videa, jak dítě stabilizovat. Stručně řečeno ručičky nastavit do správného úhlu, přimáčknout zadek k podložce a přidržovat za předkloktí :mavam: My i kvůli tomuto cvičili Vojtovku a během pár lekcí se dcera naprosto srovnala a je zdravá jako řípa (6 let).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1341
2.12.20 08:29

Bude to chtit fyzioterapii, doktorka ti napise zadanku. Behem mesice, tipuju, se to s vojtovkou upravi. Mela jsem s mladsim ditetem to same :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1746
2.12.20 08:30

Byt tebou, tak si uz fyzio vyhledam, kam bys chodila a uz se objednala, abyste pak zbytečně dlouho nečekali.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2679
2.12.20 08:43

Jak pisou holky, pravdepodobne to bude na kontrolu u fyzio. Ale… moje dite take prepadavalo, ve 3 mesicich rozhodne hezky nepaslo. Na 4 mesicni kontrole jsem to rikala Dr. a ta ho chvalila a ze pry co mam, ze to umi hezky :nevim: Je fakt, ze v tu dobu uz to opravdu umel celkem dobre. Jelikoz jsem ale vedela od starsich deti (se kterymi jsem na fyzio chodila) jak mu poradit, tak jsem mu vzdy drzela ruce ve spravne pozici. Zkus to taky - jak dite lezi na brise, stoupnes si za nej, palce das za loket a ukazovak do loketni jamky a takto drzis lokty ditete na podlozce. Samozrejmosti je, ze dite ma ruce ve spravne poloze, tedy lokty pod rameny. Druhy cvik je, ze dite bez pleny „primacknes“ rukama v panvi k podlozce. Pravou ruku das prsty vedle prave pulky zadku, levou vlevo. Dlan polozis na zadek a nemackas jen k podlozce, ale i lehce smerem k noham. Jakoby malicko kroutivy pohyb, nez tu panev primacknes. Jako bys mu panev chtela oddalit od zad. No…asi bych to ze sveho popisu nepochopila. Neni nad nazornou ukazku na rehabilitaci ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1413
2.12.20 08:45

Fyzio neuskodi…my jsme byli i preventivne..prijde mi ale, ze to maji deti velmi casto, slabsi brisni svaly, daj se na to naky cviky z Vojtovky, ale spis se to spravi samo, zadny stres..samozrejme bude lepsi, kdyz doktor zhodnoti, jestli to neni neco jineho

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
2.12.20 08:51

Holky strasne moc dekuji, zkusím si už domluvit termín na rehabku a zároveň i cviky které @luci.no popsala…a do té doby no stress :) hlavně jsem rada ze píšete ze se to vcelku rychle spraví :dance:

• Citovat
  • Nahlásit
19299
2.12.20 09:12

Anonymní, budou to slabé břišní a prsní svaly. Objednací lhůty jsou dlouhé, teď bych ti doporučila shlédnout na Facebook videa fyzioterapeutky Evy Kiedronove, má jich tam nekolik z poslední doby lockdownu, např. 5 kroku jak naučit past koníky nebo proč jsou škodlivé zákony. To můžeš udělat ještě dnes a popřemýšlet si o tom. Nemusíš hned kupovat peřinky, můžeš si to vymyslet jinak, ale základní myšlenky špatne nemá.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24
2.12.20 20:28

To nic není

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1284
2.12.20 21:43

Jak píší ostatní, bude to chtít rehabilitace. Se synem jsem cvičila Vojtovku a brzy se to srovnalo. Miminkum se to sice moc nelíbí, ale je to super cviceni s výbornými výsledky

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat