35. týden těhotenství - nízká váha miminka

Fotoalbum tématu (2) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní  17.04.18 12:10
35.týden těhotenství - nízká váha miminka

Ahoj maminky.
Jsem na konci 35.týdne těhotenství a váhový odhad miminka je 1900-2000 gramů. Do teď váha vždy odpovídala. Množství plodové vody i průtoky mám v pořádku. Doktorovi se to nezdá, další kontrola za týden. Říkám si, zdali to nemůže být sacharidovou dietou, kterou poslední týdny držím na základě hraničního (ale ještě v normě) výsledku OGGT. Asi nemusím psát, jak jsem na tom teď psychicky. Nemáte některá podobnou zkušenost a jaké bylo mimi po porodu?
Děkuji všem za rekace.

Reklama

Reakce:

Lara Farseer
Zasloužilá kecalka 836 příspěvků 17.04.18 12:18

Moc mě to mrzí, vím že to jsou nervy. Já měla ve 32 tt odhad váhy při porodu 1700g, kontrola za 14 dnů, tam už se to zvedlo na 2000, a pak to další kontroly plynule stoupalo. nervy jsem měla veliké, ale stoupalo, takže jsem se pak uklidnila. Ve finále jsou nejdůležitější průtoky - zda má přívod krve do mozku ok a zda se vyvíjí.

Na konci už byl odhad přes tři kila, ale po týdnu přenášení se to MUDr (pokaždé jiná) nezdálo, naměřila, že bude mít 2600 a že mám další den nastoupit na rizikové a budeme dělat testy, ejstli vlbec zvládne malej normální porod.

Ten to rozeskl a noci jsem porodila. MUDr. se tolik nemýlila, měl 2700, 50 centimetrů, takže hodně dlouhej a hubenej. Jinak ale v pořádku, Apgara 10-10-10. teď jsou mu dva měsíce a už se zakulatil :mrgreen:.

Takže držím palce, já celé Vánoce probrečela, že mám podvyživené a hubené miminko a narodil se mi v únoru takovej krasavec :)

Jiank ke kontrole - mě to vysvětlovali tak, že ta měření jsou dost nepřesná - jak tam označí o milimetr jinak, už to rozhdoí hrozně ty výpočty, takže proto se pak dělá víc kontrol v čase, aby viděli, jak se to vyvíjí a zda mimi prospívá. Moc držím palce, vím, jakej strašnej stres to je. Ale zkus být co nejvíc v klidu a uvidíš za tejden :hug:

Příspěvek upraven 17.04.18 v 12:33

Anonymní  17.04.18 12:27

@Lara Farseer Děkuju moc za povzbudivý a pozitivní komentář :hug: Od rána jen brečím nebo koukám do zdi a samozřejmě si ještě k tomu vyčítám, že mimi takhle stresuju. Vím, že nezbývá nic jiného, než týden vydržet na další kontrolu.
Zakladatelka.

Hadumi
Extra třída :D 12897 příspěvků 17.04.18 12:30

Mně se taky přišlo na to, že dítě neroste, ALE nebyly v pořádku ani průtoky. Ve 37+2 (nebo 37+5, nějak se nemohli dobrat k délce těh.) mělo miminko 2,46 kg a 47 cm, AS 3-7-8, nebylo to dobrý, první jeho rok jsme si dost užili. Nechci tě strašit, proto se nebudu víc rozepisovat ;)

Lara Farseer
Zasloužilá kecalka 836 příspěvků 17.04.18 12:30
@Anonymní píše:
@Lara Farseer Děkuju moc za povzbudivý a pozitivní komentář :hug: Od rána jen brečím nebo koukám do zdi a samozřejmě si ještě k tomu vyčítám, že mimi takhle stresuju. Vím, že nezbývá nic jiného, než týden vydržet na další kontrolu.
Zakladatelka.

Já ti fakt rozumím. Já se k tomu ládovala vánočním cukrovím, aby malej nabral :mrgreen:.
Samozřejmě jsem nabrala hlavně já.

Hele, teď zkus být co nejvíc v klidu, pravděpodobně jen budeš mít drobnější miminko… já měla a jakej je to krasavec! Já čekala na kontroku 14 dnů, ty to budeš mít o týden dřív, tak klid, choď na procházky, když je tak krásně a nenervuj se :). Což se mi říká lehce, mě to taky moc nešlo, ale co se dá dělat.

A těš se na krásné miminko :srdce:

Lara Farseer
Zasloužilá kecalka 836 příspěvků 17.04.18 12:32

@Hadumi
To mě moc mrzí :(. Držte se. :hug:

Že je mimi drobnější, ještě nemusí nic znamenat, proto jsem psala, že hlavně, že průtoky jsou ok.

Denina01
Kecalka 346 příspěvků 17.04.18 12:32

Dcerka byla menší celé těhotenství, narodila se dva dny po termínu s váhou 2920g, což si myslím je normální váha. Máte ještě 5 týdnů na to nabrat a myslím, že to do normální váhy zvládne, ve stejném týdnu vážila přibližně stejně, byly to jen odhady… Pokud je vše v pořádku… :nevim: :)

Lucinka08
Povídálka 38 příspěvků 17.04.18 13:00

Ahoj taky vím ja ti je. My jsme meli s malou to same taky málo přibrala. Od 31 tt jsem jezdila každý týden na ultrazvuk a průtoky do toho ještě málo plodove vody. Nakonec se narodila vyvolavane v 38 tt s váhou 2800 a 46 cm. Neboj nakonec to dobře dopadne a miminko bude jen drobnější ;)

Lerista
Ukecaná baba ;) 1279 příspěvků 2 inzeráty 17.04.18 13:19

Poslední týdny dítě roste 250 g týdně, takže klidně přibere ještě přes kilo. A jak gynekolog říkal, hubený holky mají menší děti. Prý bude dcera menší, odhad max 3 kg. A narodila se s 3,5 kg. Váhové odhady jsou plus minus 0,5 kg. Úplně mrňavé dítě to nebude i kdyby se narodilo už teď.

Lara Farseer
Zasloužilá kecalka 836 příspěvků 18.04.18 06:40

@Lerista
No vidíš a já jsem vysoká, celoživotně spíš vyšší váhu, u nás snad žádné dítě nemělo pod 3 kila a řešilo se, že mám tak malý miminko, že ho vytáhnout o měsíc dřív a dokrměj venku… naštěstí mi ho nechali a přibírá krásně - podle MUDr. mám místo mléka smetanu :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Anonymní  24.04.18 16:13

Ahoj všem - tady zakladatelka :mavam:
Tak dneska za sebou máme kontrolu po týdnu - jsem konec 36.týdne a mimi za ten týden přibralo 200 gramů :potlesk: - takže máme 2200 gr. Sice jsme pořád maličtí, ale když se prý do porodu dostaneme na 2,5kg, což zatím vypadá, bude to prý v pořádku. Nutno tedy dodat, že jsem se tento týden úplně vyprdla na dodržování diety při těhu cukrovce a najednou prďola roste. Za předešlé 3 týdny přibral 300gr. a teď za týden 200gr. O té dietě už nechci slyšet :?
Takže se mi moc ulevilo, že to nevypadá na jiný problém! A všem moc děkuji za Vaše povzbudivé komentáře, moc mi pomohly přečkat ten dlouhý týden.

Hadumi
Extra třída :D 12897 příspěvků 24.04.18 17:24

Paráda :srdce:

zuzan
Ukecaná baba ;) 2386 příspěvků 24.04.18 17:31

Já měla odhad v 32 TT 1200g Dr nás hlídal průtoky byly ok narodila se v 43tt s váhou 2800 g

Lara Farseer
Zasloužilá kecalka 836 příspěvků 24.04.18 21:22

Moc gratuluju :hug:. Bude drobnější, ale to nic neznamená, můj měl ty 2 700, trošku hubenejěší (teď už je buclatej) a je krásnej a šikovnej… a popravdě se mi líbil i v porodnici mnohem víc než 4,5 kg miminka ;-).

Drobná miminka jsou krásná, hlavně, že jsou v pořádku průtoky a je to fakt jen o velikosti :)

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Počítání peněz, samota i blýskání na lepší časy. Jak se žije maminkám samoživitelkám z eMimina?

Byla to láska jako trám, ale po svatbě se z něj stal jiný člověk. Nezměnil se... číst dále >

Jak si sbalit tašku do porodnice a nezbláznit se

Jmenuju se Laura a čekám druhé dítě. A možná to znáte taky – to si takhle... číst dále >

Články z Expres.cz

Velká očekávaní ohledně filmu Dukla 61: Něco tak dobrého ČT neudělala!

Je 7. července 1961 a v havířovském dole začne hořet. Nejdřív je cítit pach... číst dále >

Čeho se pašeračka Tereza bojí? Vyhýbá se odpovědi na bývalého právníka

Pašeračka Tereza změnila před více než měsícem advokáta a s pomocí nového... číst dále >

Články z Ona Dnes

Podvodní léčitelé teď dostanou strach, řekla v Rozstřelu režisérka

Za podivnými praktikami v institutu Aktip, které odhalil dokument Obchod se... číst dále >

Obchod se zdravím. Dokument odhalil nebezpečí alternativní léčby v Česku

Alternativní léčitelství se stále častěji stává poslední možností pro ty,... číst dále >

Reklama