36. tt, jak to zvládáte, maminy? :)

8.2.16 11:41

36 tt ,jak to zvládáte maminy:)

Zdravím maminky, dnes jsme s prckem začali 36 tt a já už opravdu melu z posledního. Časté čůrání, otoky nohou, bolest zad, špatné dýchání, neohrabanost a únava. Už je nyní alespoň u mě na denním pořádku. Do toho mám doma 6-ti letou dceru, takže úkoly, kroužky vyzvedávání a vyprovázení do školy už mi taky nepřidává. Cítím se jak balon a už se nemohu dočkat, až to bude za námi. U první dcerky mi to tak náročné nepřišlo. Rodila jsem vyvolávaně 38 tt.Jak to zvládáte vy v podobném týdnu a poddáváte se tomu jako já. O víkendu jsme s přítelem koukali na TV, bylo tam něco moc vtipného, tak jsem se smála…když najednou se ze smíchu stal pláč. Bulela jsem jako želva asi půl hodiny. Všichni na mě koukali, jak na blázna. Pojďme se podpořit posledních pár týdnů před, já mám totiž pocit, že mi nikdo nerozumí :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

224
8.2.16 12:01

Já začínám 36. týden zítra :) Taky mám pocit, že mi nikdo nerozumí… mé rozumnější já mi říká, že by to určitě mohlo být horší, a že je to vlastně všechno zatím relativně v pohodě…ale jsem prvorodička, tak pořádně nevím co čekat :D připadám si jak balon a to mám nahoře jen 9 kg, čůrat lítám pořád, ale vadí mi to v podstatě jen v noci…špatně se mi leží, protože si každou chvilku zalehnu břicho a když se mám náhodou přetočit, přijde mi, že k tomu potřebuju kombajn :mrgreen: jsem strašně náladová, pláč i smích na denním pořádku :) a doufám, že dodržím termín porodu..jsem OSVČ a snažím se pracovat skoro do poslední chvíle, takže mě trochu děsí představa, že z ničehonic začnu rodit a moji zákazníci mě pak ukamenují, že jim nedošly objednané zásilky :lol:
A z porodu samotného mám tedy zatím dosti obavy…stejně tak z toho malého stvoření, co ze mě vyleze, jestli budu vědět co a jak s ním a tak :oops: :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1375
8.2.16 12:07

Jestli chcete vědět, jak se cítíme, tak pojďte za námi do diskuze Březnovky 2016 :) :mavam:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1640
8.2.16 12:18

Já jsem ve 33 tt a to co popisuješ mám už cca od 30 tt, navíc ještě záda :roll: a k tomu tříletý terorista s obdobim vzdoru :zed: :zed:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8.2.16 20:14

@Dracek89 @štěpánka11 ahojky holky.Tak asi dvě hodiny po tom co jsem dopsala, tento příspěvek jsem valila s přítelem do porodnice, měla jsem bolesti po 15 mionutách. Slabé kontrakce na monitoru byly, ale nic extremního. Tak jsme se s Mudr. dohodli, že mi dají infuzku a zkusím to doma a kdyby se stav zhoršil nebo byl pořád stejný mam se vrátit a hospitalizují mě. Jinak je mi tedy podstatně lépe. Ale dozvěděla jsem se, že náš prcek je stále koncem pánevním. Takže mě přeobjednala do rizikové poradny. Váha „malého“ je 2800g. Koukam, že pocitově jsme na tom všechny stejně, taky už to nedávám. Ale nás tedy asi čeká císařský řez…Nejpozději do 14 dnů…Tak jsem dost vyděšená, první dceru jsem rodila normálně(tedy vyvolávaně),ale porod byl normální. A co vy, jsou Vaši mimísci už hlavičkou dolů

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1640
8.2.16 20:22

@makynkamalinka je tak ještě že infuze pomohly!
Ten náš mrňous má už 2100 g a hlavičkou dolů jsme ho snad už splodili :lol:
Císařského řezu bych se taky bála i když se bojim většího mimča - syn měl 2970g :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
224
9.2.16 11:07

@makynkamalinka Jej, tak hlavně být v klidu a nepřepínat se ;)
My už jsme natočeni hlavičkou dolu od 3. utz, ale kolik teď vážíme nevím, na běžných kontrolách nám utz nedělají… :think: Dnes se budu poprvé objednávat do poradny v porodnici, tak pak budu moudřejší :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9.2.16 13:46

@Dracek89 @štěpánka11 ahojky maminy a spolutrpitelky :mrgreen: Tak už je mi lépe. Jak je dnes Vám? U nás svítí hezky sluníčko, máme 15 stupňů, tak i nálada je taková lepší. Jinak hledam všude možně na netu, něco o císařském řezu a jak to chodí v porodnici na Bulovce.Moc mne zajímá na kdy nejdéle ho naplánují. Všude píší 38+.To by mělo znamenat ukončený 38tt.Tak doufam, že mě déle nenechají. Ikdyž z toho císaře nemam vůbec dobrý pocit a mám dost strach.Fakt Vám závidim, jak máte modrá miminka, že už jsou hlavičkou dolů. @Dracek89 Já jsem objednaná na pondělí do rizikové poradny. Měla jsem jí tento pátek do fiziologické poradny.Ale včera mě vzhledem k poloze mimi odkázali na rizikovku. @štěpánka11 No tak závidím, to náš už má 2800g, asi budeme mít cvaldu :oops: :kytka: Holky pište, jak jste na tom, je fajn slyšet jak se cítí i někdo jiný a nepřipadat si jak hypochondr :mavam: :hug:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
224
9.2.16 16:27

Já dnes byla na poslední kontrole u mé dr, zase mi tam toho moc neřekli, musím si rychle najít nějakou lepší gyndařku…
Jinak mě dneska děsně bolí spodek…hodně jsem chodila po venku a doma lítala od pračky k práci…a taky mě dneska nějak extra pálí žáha…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama