37.7 teplota 2. den po extrakci osmičky

490
13.2.20 18:00

37.7 teplota 2den po extrakci 8cky

Jsem cca 24-25tt (v tom počítání tt jsem v pasti).. Včera jsem byla na extrakci 8cky dole, doma nijak nevyplachovala pusu, beru paralen od bolesti a ležím. Teď jsem si namerila že mám teplotu a bez paralenu rána pořád dost bolí.. Od kolika teploty je pro mimi nebezpečná? Řešily by jste to zatím paralenem nebo jeli na pohotovost?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

1981
13.2.20 18:19

Máš nějaká antibiotika? Můžeš tam mít zánět, můžeš mít normální virozu, těžko posoudit po netu. Jestli je bolest veliká, nějak v tom třeba cuká, nebo tepe a nemáš antibiotika, tak bych asi na pohotovost vyrazila. Pokud se bolest nezhoršuje a nejsi nějak extra zchvácená, nemáš třesavky, zimnice, tak bych vzala paralen a počkala do zítra. Jinak teplota je nebezpečná hlavně v počátku, ve druhém trimestru teplota plodu neublíží.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
490
13.2.20 18:23

@Lucka1111 zánět jsem už pod tím zubem měla právě tak ho vytáhnul… Atb mi žádné nedal.. Jen říkal ledovat a nevyplachovat. Beru od včera jen paralen od bolesti..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1981
13.2.20 18:33

@kamilka 23 tak to je asi těžké rozhodování zda jet nebo ne. Ta bolest je pořád stejná, nebo se zhoršuje? Zas lepší jet teď než případně v noci.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
490
13.2.20 18:48

@Lucka1111 zda se mi že po paralenu mírná úleva. Jak ustane tak bolí dost ta rána.. Zlepšení zatím nijak nevidím..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1981
13.2.20 18:53

@kamilka 23 tak ono to 2 dny po extrakci to pořád může bolet dost. Ta bolest by se neměla zhoršovat. Teplota by být taky neměla, ale samozřejmě ta vůbec nemusí souviset se zubem. Známky zánětu v ráně by mohly být zhoršující se bolest, hnisavá sekrece, nějaké cukání a tepání v té ráně. Jestli jsi jinak zdravá tak to do rána vydrží, třeba to bude ráno v pohodě. Pokud by ses ještě s něčím léčila, např. měla nějakou srdeční vadu tak bych letěla na pohotovost okamžitě. Ale kdybys něco takového měla tak bys nejspíš měla ATB preventivně, takže předpokládám, že jsi jinak zdravá. Jinak krom paralenu můžeš ve druhém trimestru užít i ibuprofen.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
667
13.2.20 18:56

Zlepšení čekej tak do týdne, dva dny jsou fakt málo

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1842
13.2.20 18:57

Já teda nejsem zubař, ale z vlastní zkušenosti mi byl pod zubem napřed vyléčen zánět a az pak se trhalo… Paralen mi na zuby nikdy nepomohl, ale v tehu mas asi smůlu… Obávám se, ze asi budeš muset zatnout zbylé zuby a vydržet. Pokud se nebude stav zhoršovat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
418
13.2.20 19:20

:nevim: pul paralenu mi přijde docela málo, sice jsem spíš z těch, kdo v těhotenství upřednostňuje především bez léků a raději přírodně ale když jsem měla teploty dr mi doporučil srážet od 37,5 než to nechat rozjet a celou tabletu paralelu po šesti hodinách :nevim: a zánět v těhotenství bych raději nepodcenovala, je to na tobě jak se cítíš ale minimálně zítra pokud by se to horsilo nebo nelepšilo nechala bych si to raději zkontrolovat

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
490
13.2.20 19:41

@Tynule76 no budu se dnes hlídat a pokud by se to horšílo tak raději zajedu i v noci. Nerada bych něco zanedbala… No i manžel právě říká že mi měl první vyléčit ten zánět atb :? :? a tahat až po porodu..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
418
13.2.20 19:44

@kamilka 23 taky jsem teď brala atb kuli vysokému crp s tím ze když jsem je nechtěla tak me dr přesvědčila že daleko horší je v tehotenstvi neléčený/zanedbaný zánět v tele, než atb. Lepší byt za hysterku než něco zanedbat

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1981
13.2.20 20:21

Já si tedy nemyslím, že se měl léčit jen zánět bez extrakce zubu, to může být někdy náročné až nemožné. Nicméně pokud tam byl zánět tak mohl dát po extraci antibiotika, ale nejsem zubař, takže nevím jaký správný postup. Jestli budeš mít zítra stále teplotu tak si zajdi na kontrolu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
390
13.2.20 20:44

Asi by to chtělo atb..v 25. týdnu můžeš, doktor bude vědět jaké.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama