38,2°C - 15měsíční dcera je horká, ale normálně si hraje

289
5.8.13 13:21

38,2 je horká, ale normálně si hraje

Ahoj,

mala 15měsíců.. z ničeho nic začla byt horka.. tak jsem ji svikla.. myslela jsem, že je ji teplo.. byla, ale tak jinak horká, tak jsem změřila i teplotu a ma 38,2..
ma jenom takove červené očka.. ale jinak ji nic neni.. normálně si hraje..

co to může být?

Myslíte, že ji mam dat prašek.. a můžeme ven? nebo být raději domaf?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

3434
5.8.13 13:25

@neellaa Může být přehřátá, může to taky být nějaká začínající infekce. Dej jí panadol nebo nurofen sirup (u nurofenu jí dej tolik ml, kolik je polovina váhy). Ven rozhodně ne, určitě ne na sluníčko. Spíš ji drž v chládku a dávej hodně pít.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
K-Black
5.8.13 13:25

No tak s horečkou v těhle vedrech ven určitě ne!

• Nahlásit
  • Citovat
1335
5.8.13 13:26

Nad 38º uz se ma teplota srazet, takze bych ji dala neco na snizeni a byla s ni doma…uvidis, jak to bude postupovat. Urcite bych s ni nikam nechodila.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
47103
5.8.13 13:30

V zadečku? V podpaží? Na čele? Po odečtu?

Jestli je to třeba 38,2 v zadečku, u jinak zdravého dítěte bych to asi nechala být. 37,7 není žádná tragédie, to opravdu není horečka. Ta začíná nad 37,8, někde se uvádí nad 38. Ani 38,2 třeba na čele není žádná hrůza. Ven ne, srážení je na tvém uvážení, klidový režim, dostatek pití.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22874
5.8.13 13:34

Nepřetáhli ste to včera na slunci? ale to by jí bylo asi i špatně.
Určitě zůstaňte doma, co to jde v chládku, hodně pít, svlíknout (klidně bych zkusila i vlažnou rychlou sprchu) a pozorovat. Zkusila bych změřit za hodinu a pokud bude teplota pořád vysoká, dala bych nějaký nurofen, nebo co máš doma na teplotu. Pokud nezačne teplota po lécích klesat, tak bych radši zavolala mudr.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15068
5.8.13 13:38

Dcera byla schopná řádit jak černá ruka i se čtyřicítkama:-) ale to bylo spíš v zimě a byly to nějaký virózy

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Jemys
5.8.13 13:44

Malá taky řádila i s horečkou, když měla šestou nemoc. Dej jí něco na sražení teploty, hodně pití a uvidíš. Ven s ní určitě nechoď

• Nahlásit
  • Citovat
289
5.8.13 13:46
@sovicka1 píše:
V zadečku? V podpaží? Na čele? Po odečtu?Jestli je to třeba 38,2 v zadečku, u jinak zdravého dítěte bych to asi nechala být. 37,7 není žádná tragédie, to opravdu není horečka. Ta začíná nad 37,8, někde se uvádí nad 38. Ani 38,2 třeba na čele není žádná hrůza. Ven ne, srážení je na tvém uvážení, klidový režim, dostatek pití.

Je to teplota po odečtu měřeno v zadečku…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
289
5.8.13 13:48
@Mar__tanka1983 píše:
Nepřetáhli ste to včera na slunci? ale to by jí bylo asi i špatně.
Určitě zůstaňte doma, co to jde v chládku, hodně pít, svlíknout (klidně bych zkusila i vlažnou rychlou sprchu) a pozorovat. Zkusila bych změřit za hodinu a pokud bude teplota pořád vysoká, dala bych nějaký nurofen, nebo co máš doma na teplotu. Pokud nezačne teplota po lécích klesat, tak bych radši zavolala mudr.

po půl hodině už ma 38,3.. a je taková spavá.. teď mi usla.. doufam, že se probudí bez horečky..

Holky a zítra máme jít za kamarádkou se podívat na miminko.. asi to mám zrušit, že???

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3434
5.8.13 13:50

@neellaa Ne, nikam nechoďte. Nech ji v klidu doma. Dala jsi jí ten sirup? Nad 38° už se má horečka srážet. Jestli jí budeš dávat do vany nebo do sprchy, dej pozor, teplota vody musí být maximálně o dva stupně nižší než teplota těla ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
47103
5.8.13 13:52
@neellaa píše:
po půl hodině už ma 38,3.. a je taková spavá.. teď mi usla.. doufam, že se probudí bez horečky..Holky a zítra máme jít za kamarádkou se podívat na miminko.. asi to mám zrušit, že???

no to v každém případě.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
31104

@neellaa já bych prášek nedávala, dala bych hodně napít, moc jí nenavlékala, případně koupel ve vlažné vodě a snažila se o klidové aktivity a přeměřila. Pokud by to letělo nahoru, pak bch teprve dala prášek. K dr bych šla až zítra, kdyby se to rozjelo v nemoc.

Myslela bych si u mého malého, že je přehřátý

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22874

@neellaa na miminko, jako novorozence? tak to určitě ne. Možná z té teploty nic nebude, ale neriskovala bych to. Náhodou se ti malá za pár dní osype nebo něco, a ty si pak budeš vyčítat, že jsi nakazila mimčo nějakým fujtajblem…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2990
5.8.13 13:53

Malá měla min. týden 6.nemoc, prý teď řádí. Taky dostala najednou teplotu, po snížení teploty Nurofenem si taky normálně hrála, než jí teplota zase vylezla. Uvidíš, co se z toho vyklube ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama