38tt a panika o zdravi miminka

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
10
4.7.22 20:37

38tt a panika o zdravi miminka

Ahoj vsem,

Asi se spis potrebuji tak nejak vypovidat. Minuly tyden jsem se dozvedela, ze jsem bohuzel pozitovni na streptokoka, takze mi budou muset davat pred porodem atb. Coz me jako odpurce antibiotik hrozne rozciluje, ze Adama privedu na svet hned s atb.. taky se bojim aby byl cas ty atb pichnout, aby neprobihal porod nejak zbesile a pak bych musela rodit bez nich a ohrozila adama aby chytl nejakou nemoc :(( a tsky jsem se v 38tt dozvedela ze jsem covid pozitivni… cele 3 dny jsem ted prospala, boli me cely clovek, prsty mam bolavy, klouby mam bolavy.. no jsem takova otravena… :roll: a priznavam se ze nachlazeni, chripky atd je pro me dost nesnesitelny, a za posledni 2 mesice jsem uz nemocna asi po 3. Takze jsem takovy vypruzela uz… doufam ze ted neporodim a stihnu s eted poradne vylezet a dobit baterky k porodu.. a taky mi dneska na gynde predepsali fraxiparine abych si pichala kvuli tromboze spojenou s covidem… a taky muj tata ma taky trombozu.. tak asi i proto radsi just in case.. takze ja co kdyz jdu na krev tak se poctibe koukam na videa co tam v laboratori maj, jsem si dneska musela pichnout sama injekci… no nevim… mozna jsem si musela jen ulevit a vyhistercit se tady ale na to ze moje tehotenstvi do ted probihalo relativne fajn, tak se ted (ac se snazim byt pozitivni a v pohode, ze se nejedna o nic vaznyho- ja vim) bojim aby byl malej v pohode a nijak ho tohle vsechno neovlivnilo :nevim: mozna si taky jen jdu pro slova utechy, ze vsehno bude fajn :lol: tak se holky vsechny drzte a at jsou nase miminka hlavne zdravy a porody probihaj bez komplikaci! Ahooj

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
41419
4.7.22 20:47
@Legerinka píše:
Ahoj vsem,Asi se spis potrebuji tak nejak vypovidat. Minuly tyden jsem se dozvedela, ze jsem bohuzel pozitovni na streptokoka, takze mi budou muset davat pred porodem atb. Coz me jako odpurce antibiotik hrozne rozciluje, ze Adama privedu na svet hned s atb.. taky se bojim aby byl cas ty atb pichnout, aby neprobihal porod nejak zbesile a pak bych musela rodit bez nich a ohrozila adama aby chytl nejakou nemoc :(( a tsky jsem se v 38tt dozvedela ze jsem covid pozitivni… cele 3 dny jsem ted prospala, boli me cely clovek, prsty mam bolavy, klouby mam bolavy.. no jsem takova otravena… :roll: a priznavam se ze nachlazeni, chripky atd je pro me dost nesnesitelny, a za posledni 2 mesice jsem uz nemocna asi po 3. Takze jsem takovy vypruzela uz… doufam ze ted neporodim a stihnu s eted poradne vylezet a dobit baterky k porodu.. a taky mi dneska na gynde predepsali fraxiparine abych si pichala kvuli tromboze spojenou s covidem… a taky muj tata ma taky trombozu.. tak asi i proto radsi just in case.. takze ja co kdyz jdu na krev tak se poctibe koukam na videa co tam v laboratori maj, jsem si dneska musela pichnout sama injekci… no nevim… mozna jsem si musela jen ulevit a vyhistercit se tady ale na to ze moje tehotenstvi do ted probihalo relativne fajn, tak se ted (ac se snazim byt pozitivni a v pohode, ze se nejedna o nic vaznyho- ja vim) bojim aby byl malej v pohode a nijak ho tohle vsechno neovlivnilo :nevim: mozna si taky jen jdu pro slova utechy, ze vsehno bude fajn :lol: tak se holky vsechny drzte a at jsou nase miminka hlavne zdravy a porody probihaj bez komplikaci! Ahooj

dcera taky měla streptokoka, měla dlouhý porod, tak měla dokonce tři kapačky antibiotik. Malý je zdravý dáblík.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4890
4.7.22 20:48

Ahoj, věřím, že máš strach a je toho teď na tebe hodně. Pokud nemáš ráda ATB, tak chápu, že tě to teďka štve a vše se v tobě mele. Ale tohle je případ, kdy jsou potřeba a půjde o miminko. Snaž se zklidnit divokou mysl, odpočívej a nemysli na katastrofické scénáře :hug: Bude dobře, za chviličku máš maličkého u sebe a budete si užívat jeden druhého.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
653
4.7.22 20:53

Taky se zeptej, zda ty injekce na ředění nejdou píchat třeba do stehna. Já měla též při covidu asi na dvacet dní a už kvůli pocitu mi to dovolili píchat do stehna. V jiných zemích třeba streptokoka vůbec neřeší, tady si tě budou hlídat a je to dobře, říkej si, že je to pro zdraví miminka.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
846
4.7.22 21:36

Fraxiparine můžeš píchat do stehen, zadku, paží, kamkoliv, kde uděláš kožní řasu. Pichala jsem celé první těhotenství 8) syn zdrav jak buk. Teď s druhým mam do porodu cca měsíc a za sebou 8 různých viroz, nic si nepichám, všichni mi furt opakují, že je mimino v pohodě, atd, atd. Takže nějaký strach a frustraci chápu. Držím palec ať je vše v pořádku :-)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20687
4.7.22 22:29

Fraxiparin dobre ze mas a atb na streptokoka jsou ciste prevence, kdyby se to nestihlo, tak se to taky nepoto.
Kliid.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
42742
4.7.22 22:57

Fraxioarin jsem si píchala do stehna. Do břicha jsem si pichala hormony při IVF takže můžeš. No a k atd je to rozhodně lepší, než aby pak museli řešit něco u Adama. Drž se. Bude lépe :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
91
4.7.22 22:58

Ahoj,
hlavu vzhůru. Díky bohu atb existují, vůbec bych neuvažovala zda je mám nebo nemám ráda. Ochrani miminko před možnými obrovskými komplikacemi… a lékaři si toto pohlidaji i při prekotnem porodu. Držím palce s Covidem uvidíš, bude to den ode dne lepší a ty si porod užiješ se vším všudy :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5024
4.7.22 23:22

Mno jo no, člověk to musí přežít. Já měla zase skoro celý těhotenství rýmu a úplně ji nesnáším i když nejsem těhotná. Nejsem schopna spánku s plným nosem. Nicméně ke konci těhotenství jsem už stejně nebyla schopna spánku všeobecně. S antibiotiky nic nenaděláš, já měla u prvního těhotenství. Většinou to není žádná rychlovka u prvního porodu, tak se to určitě stihne. Já rodila s covidem a odmítala jsem si cokoliv píchat, jehla je něco co si dobrovolně do těla nikdy nevpravím… tak jsem dostala prášky. A bylo to ok, i ten porod s covidem, ale zase nic mi nebylo, jen ten pozitivní papír… To bude dobrý, už to máš za pár :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
38
5.7.22 08:24

Ja mela skoro celé těhotenství ucpaný nos, bylo mi pořád blbě, měla jsem kovou pachuť v puse, jako bych denně olizovala zábradlí, chytla covid v době, kdy byl tvrdý lockdown, očkování ještě nebylo a nikdo nevěděl, jaký to má reálný vliv na plod, kvůli extrémně nízké hladině železa jsem musela chodit na hematologii do nemocnice co dva týdny a jíst tuny železa, po kterých jsem si nedošla na záchod už vůbec…
Takze jo, chápu, jak se cítíš, že to stojí za prd a že se bojíš. Ale pokud tě to uklidní, syn se narodil naprosto zdravý a porod trval 40 minut:-)
Snaž se hodit do klidu, paradoxně ten stres a strach může miminku ublížit víc, než samotný covid atd…
Uvidíš, že všechno bude v pohodě:-)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10
5.7.22 15:41

Holky, vsem strasne moc diky :) dneska uz je mnohem lip, jak psychicky tak fyzicky :palec: antibiotika si samozrejme pichnout necham, injekce si budu pichat taky… zas nejsem uplnej blazen, jen by samozrejme bylo lepeji kdyby jich nebylo potreba :))) kazdopadne moc diky za pekny slova a za sdileni zkusenosti, ze se deticky rodej pak bez zadnych zdravotnich problemu! :) no uz aby byl venku a ja ho videla :srdce: :srdce: :srdce: mejte se vsichni moc fajn a drzte se :) a jeste jednou diky moc vsem! Jste hodny :kytka: :srdce:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat