39. týden - musím se rozrodit do termínu, poradíte?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
xvlcv00
Nováček 9 příspěvků 22.01.19 22:11
39.tyden - musím se rozrodit do termínu, rady?

Ahoj holky jsem 38+4tt, a pred 3mi lety se nam narodila dcera císařem, planovane pro KP. Na poslední kontrole v nemocnici mi bylo řečeno, že pokud se nerozrodim do termínu 31.1., pravděpodobně mě zase fiknou. Chci rodit přirozeně, dle UZ není malá žádný obrik a jizvu mam pry 4-5 mm tenkou. K tematu - nemam uplne spatny nález- hrdlo 2,5 cm pro prst, delka cipku uz na kontrole predtim byla 1 cm(ted nerikali), hlava naléhá, cipek mediosakralne. Jak tomu porodu pomoct? Denne chodim do 6. Patra pěšky, ven s malou minimalne 3 km denne, vejlety na kopce, vubec se nesetrim.. hopsam na balonu, piju maliník, jim lnene seminko, datle, cvicim s anibalem..sexik tak obden :lol:.. už sem měla i dva kořeněné čaje ???????? Díky za rady a ještě poprosím pokud tu je nekdo kdo rodil po císaři, nechali Vas přenášet?

Přečtěte si článek: Jak probíhá 39. týden těhotenství?

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Uživatel je onlineTarjei
Závislačka 4427 příspěvků 22.01.19 22:19

Zkus se přežrat necim dobrym, uvidis :mrgreen: mne to vyhnalo nejstaršího syna :D

xvlcv00
Nováček 9 příspěvků 22.01.19 22:25

Jo to je fakt že to uz mi taky nekdo rikal:joy:…prej jeste ananas…tak zkusim, dekuju. Vim ze mam cca 10 dní čas, ale chci tomu co nejvic pomoct. :)

rozand
Závislačka 4273 příspěvků 22.01.19 22:31

@xvlcv00 Nevidim duvod, proc bys musela rodit do terminu. Jak to oduvodnili? 8o

Ennny
Závislačka 2612 příspěvků 22.01.19 22:34

Ananas,hooodne ananasu :lol:

beruska9
Extra třída :D 10900 příspěvků 22.01.19 22:49

Stimulace bradavek :lol: Mas odsavacku? Pripoj tak na 5 minut denne. Drzim palce

TRG
Ukecaná baba ;) 1113 příspěvků 22.01.19 22:53

Nenápadně se vtírám do diskuse, za chvíli mě to bude taky zajímat. U prvního dítěte jsem zkusila snad všechno a vlastně asi nic nezabralo. V ÚT rano se mělo začít vyvolávat. V pátek jsem zkoušela druhý ricinový koktejl, v sobotu dopoledne poprosila o Hamiltona, z nemocnice jsem si udělala svižnou dlouhou procházku a stejně jsem začala rodit až v neděli navečer (a byl to rychlý bezproblémový porod).

Jestli jsi nezkoušela Hamiltona, tak do toho jdi. Nejsem nadšený příznivec, ale je to „aspoň něco“.

IvanaOl
Závislačka 3363 příspěvků 22.01.19 22:58

Já teda úplně nerozumím tomu, proč se musíš rozrodit do termínu.
Já měla podobnou situaci, dvojčata před 7mi lety byly plánovaným CS. CS byl s neskutečnými komplikacemi, fakt nerada na to vzpomínám. Každopádně kvůli těm komplikacím mě řezali hned dvakrát.
Loni v únoru jsem rodila třetí dítě, rozhodnutá rodit přirozeně. Porodní asistentka mi doporučovala hlavně udržet klid a i v případě přenášení. V termínu jsem byla sice připravená, ale vůbec nic se nedělo. Protože zrovna uhodily tuhé mrazy, šla jsem to rozjezdit na bruslích - to ovšem nedoporučuju :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: . Mě řekli, že mě nechají přenášet týden a teda 3 dny po termínu mi udělali hamiltona. Po něm a dvojich bruslích se to konečně nějak rozhýbalo. Měla jsem krásný zcela přirozený porod. A to byla dcerka celkem cvalík, měla skoro 4 kila :lol:
Ale k tématu, nám ta asistentka fakt kladla na srdce, ať se hlavně nestresujem, nespěcháme na sebe. Možná bych zkusila znovu promluvit s doktory, vyptat se, proč je tak důležité rodit na termín. Zkusit si vyjednat trochu delší čas. Přece pokud je vše v pořádku, není nutné na miminko ani na vás spěchat.

ugluk
Hvězda diskuse 44719 příspěvků 22.01.19 23:11

No, taky mě to za chvíli bude trápit, i když mně teda hrozí jenom vyvolání :) A přežrat se ani hodně ananasu s cukrovkou fakt nepůjde :mrgreen: Prvé dítě šlo až pár dní po termínu, když ono se rozhodlo, a tehdy z babských rad nezabralo vůbec nic (mimo ricinového koktejlu, na ten jsem teda neměla odvahu, zas tak mě to netrápilo). Musím druhého potomka nějak psychicky přemluvit, že do termínu to bude mnohem lepší :lol:
S CS zkušenost nemám, ale co říkali lidi v okolí, akorát jim po prvním CS nechtěli vyvolávat a nenechali by přenášet tak dlouho jako jinou bez CS v anamnéze, hlídali jizvu a tak.

Jassmina
Stálice 71 příspěvků 22.01.19 23:30

@xvlcv00 ať ti manžel udělá masáž hráze (několikrát) a uvidíš do konce týdně rodíš. ;) :palec:

lucielorenc
Kecalka 453 příspěvků 7 inzerátů 22.01.19 23:38

Tak první syn byl akutním císařem a druhý o 4 roky později se mě držel zuby nehty. Měl být větší, odhad přes 4 kila a už mi naplánovali další CS. Paní doktorka ve 40+4 mi ještě udělala Hamiltnuv hmat, že toto mi snad pomůže. No a já další den s velkou slávou porodila, hodinu po příjezdu do porodnice. Míry měl 4250g a 53 cm, takže ho byl opravdu kus. Moc jsem chtěla rodit přirozeně, ale zase ne za každou cenu, vždy bych dala na názor lékařů. Zkuste si vyžádat ten hmat, pokud už je jinak na porod vše nachystano, mohlo by to pomoct. ;)

Lucie_Sx
Závislačka 3400 příspěvků 23.01.19 00:45

Nevím, proč bys měla rodit do termínu. Jak ti to zdůvodnili?
Je to jenom na tobě. Pokud budeš chtít ještě počkat, tak doktoři budou muset taky ;-).

xvlcv00
Nováček 9 příspěvků 23.01.19 13:02

Holky díky za tipy:) 28. Jdu zas na kontrolu do nemocnice, to bude tri dny pred terminem a planuju se tam zeptat na hamiltona. Kamosce to porod spustilo a byl rychlej. Ja nevim co blaznej, v nemocnici už sem byla na trech kontrolach vzdy po tydnu, dve doktorky byly rady ze chci rodit prirozene. A na posledni kontrole byl sam pan primar, arogantni mladej chlap, kterej se vubec netvaril a rekl mi, že pokud se nerozrodim do termínu, rozhodne nebudou nic vyvolavat a mackat me jak citron(kuli jizve, kterou ani nevidel). Az pak sem mu rekla at se teda mrkne jak je tenka atd. Proste je to podle mě řezník, a s nikym se nemaže asi. Každopádně taky nevidím důvod proč by mě měli řezat, mala mela na poslední kontrole přes 3kg, tak nevim proc bych nemohla rodit po terminu.

rozand
Závislačka 4273 příspěvků 23.01.19 15:09

@xvlcv00 No tak se rezat nenech, ne? 8o

rozand
Závislačka 4273 příspěvků 23.01.19 15:55

@xvlcv00 No tak se rezat nenech, ne? 8o

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Tělocvik děti nebaví a pohybová gramotnost klesá. V čem je problém?

Studie Mezinárodní zdravotnické organizace potvrdila, že za posledních 13 let... číst dále >

Nejčastější chyby při usazování dětí do autasedačky

Téměř denně cestuje většina rodičů se svými dětmi autem. Snad žádný z nich by... číst dále >

Články z Expres.cz

„Jsi hnusná, jdi na plastiku,“ psali hejtři Šafářové v den jejích narozenin!

Vztah Tomáše Plekance a Lucie Šafářové musí být hodně pevný. Jinak si neumíme... číst dále >

Sluníčkář Klus nejdříve politoval své děti a pak oznámil deal s miliardářem

Zpěvák Tomáš Klus (32) neztrácí dobrou náladu a radost ze života a přál by... číst dále >

Články z Ona Dnes

Sedm tipů, jak vyřešit manželské neshody

Pokud spolu lidé umějí komunikovat, nemusí rozpory končit házením talířů nebo... číst dále >

Příběh Šárky: Máma na mě přepsala byt, švagrová je vzteky bez sebe

S bráchou jsme vyrůstali jen s mámou. Otec nás opustil asi rok po bratrově... číst dále >