3.dávka očkování Covid v těhotenství

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
5
1.1.22 23:09

3.dávka očkování Covid v těhotenství

Ahoj, jsem ve 12. týdnu těhotenství a už v prosinci jsem měla jít na 3. dávku očkování proti Covidu. Ptala jsem se tří lékařů a fakt mi neporadili. Na hematologii mi řekli, že mám určitě jít, na gyndě že v žádném případě (ale doktorka je odpůrkyně) a praktická mi řekla, že chápe oba postoje. Proto se chci zeptat, zda někdo neřešil podobnou situaci, popř. ji nekonzultoval se svým lékařem, nejlépe gynekologem. Názory odpůrců očkování a urážky si prosím odpusťte, ty mi nepomůžou, očkovat bych se chtěla především proto, že jsem chronicky nemocná. Díky!

Příspěvek upraven 01.01.22 v 23:52

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
16769
1.1.22 23:39

Jestli se chces ockovat, tak se ockuj, v cem je problem…?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5
1.1.22 23:51

@Lucie_Sx Nevím právě, jestli to není nebezpečné pro mimčo… Vůbec bych to neřešila, kdyby na mě na té gyndě nekoukala jak na idiota, že to chci podstoupit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8416
2.1.22 00:32

@An-001 beru očkování - obecně, jako skvělou věc. Když jsem byla těhotná tak mi všichni lékaři říkali, že rozhodně neockovat nic v těhotenství (to bylo ještě před covidem), dokonce ani při kojení neockovat. A teď najednou covid očkování se může? Tomu vůbec nerozumím. A to covid nijak nezlehcuju a jsem pro očko. Ale sama bych se v těhotenství neockovala. To bych se raději vyhýbala všem zbytečným kontaktům.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
2.1.22 03:06

Byla jsem v podobné situaci, dlouho zvažovala a nakonec na očkování šla. Moje gynekoložka mi to doporučila. Myslím si, že očkování v těhotenství není nic ideálního, ale pořád lepší, než dostat covid. A úplně izolovat se prostě nejde. Jsem ráda, že jsem se rozhodla takto, teď mám klid. Jen tedy já šla až ve 21tt a byla raději, že mimčo už je více dovyvinuté. Mně to ale takto vyšlo, protože jsem měla druhou dávku těsně před otěhotněním.

• Citovat
  • Nahlásit
625
2.1.22 03:15

Já byla na první a druhé dávce ve druhém trimestru. V té době ještě moc názorů nebylo, ale později jsem se jen utvrzovala v tom, že jsem udělala správně. Teď kojím a byla jsem na třetí… A moc doufám, že se i na malou přenesly nějaké protilátky.

Jestli si někdo jistá, tak si můžeš zkusit ještě zajít na protilátky s rozhodnout se podle toho, jestli jich máš dost nebo ne.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
36396
2.1.22 05:30
@janickaIII píše:
@An-001 beru očkování - obecně, jako skvělou věc. Když jsem byla těhotná tak mi všichni lékaři říkali, že rozhodně neockovat nic v těhotenství (to bylo ještě před covidem), dokonce ani při kojení neockovat. A teď najednou covid očkování se může? Tomu vůbec nerozumím. A to covid nijak nezlehcuju a jsem pro očko. Ale sama bych se v těhotenství neockovala. To bych se raději vyhýbala všem zbytečným kontaktům.

Taky mám ten pocit a ještě bych doplnila, že za dob, kdy byly moje děti malé a není to tak dávno, se nedoporučovalo ani očkování batolete znovu těhotné matky živou vakcínou nebo omezit na pár dní kontakt těhotné matky s očkovaným batoletem.
A covid vakcínu napícháme do všeho, co si pro ni přileze :zed:

Pokud má zakladatelka 2 dávky, nemyslím si, že by booster nepočkal po porodu. Nechala bych si změřit protilátky a podle toho bych se rozhodla.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5115
2.1.22 06:01

@An-001 jsem 19tt a chci jít tesne před vypršením. 2. Dávku jsem měla měsíc před otehotnenim. Rada bych to nechala až na 32 tt což je pro me začátek dubna a těch 9mes co platí certifikat. Nestojím o to aby mi to propadlo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3959
2.1.22 08:10

Ja bych to na tvem miste nechala az na 3.trimestr. Moje doktorka mi ockovani doporucila az v tuto dobu, mimco uz je temer hotove a prenesou se na nej protilatky, ktere bude po porodu potrebovat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
144
2.1.22 08:28

Ahoj, já jsem teď 13tt a 14.1. budu půl roku od ockovani. Na 3. davku chci jít tak 15tt-16tt, což tak nějak vyjde. Gynekologove v ČR to doporučuji v jakémkoli trimestru, viz např.https://www.irozhlas.cz/zivotni-styl/zdravi/ockovani-tehotnych-vakcinace-covid-gynekolog-vladimir-dvorak_2112021649_kth … moje rozhodnutí ovlivnilo také to, že uz mám 35 let a mám BMI 29,1, což je rozhraní nadváhy a obezity, takže jsem riziková, i když cukrovku nebo vysoký tlak teda nemám (než mi někdo začne nadávat, jak jsem se vyzrala a teď ohrozim mimino, tak já jsem přibrala rapidně z léků, jinak jsem byla celý život v podlaze, takže ne, každý si za to nemůže :roll: ).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10511
2.1.22 08:35

Předem říkám, že očkování proti covidu podporuji, ale ve 12. týdnu bych určitě na žádné očkování a ani na to proti covidu, nešla. Já osobně bych to nechala na třetí trimestr.

Příspěvek upraven 02.01.22 v 08:53

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
120
2.1.22 08:49

Mně doporučila 3.dávku jak lékařka na hematologii, tak gynekoložka. Gynekoložka dokonce hned po 5 měsících, má nedobré zkušenosti s následky covidu přímo z ordinace. Já půjdu na 3.dávku někdy ve 22.tt, 5,5 měsíce po dávce druhé. (Chci mít po druhém velkém screeningu.)

Snažím se se sice chránit, jsem na neschopence, ale mám 11letého syna a ten může ze školy donést cokoliv. (Ten se také bude očkovat, ale celý proces než dostal termín, proběhne 2.dávka a nastoupí mu imunita, bude trvat 2,5 měsíce.)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2758
2.1.22 09:14

Já to beru tak, že těhotný nemůžou skoro žádný léky, vlastně ani blbej sprej do nosu proti rýmě..ale vakcína nevadí? Navíc taková, která za mě není dost testovaná a stejně prdlajz chrání? A protože se Covidu nebojím a nebála bych ani těhotná (ne, ani toho mrtvýho plodu), očkovat bych se nenechala.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
963
2.1.22 09:28

Já půjdu příští týden ve 23tt - budu mít 9 měsíců od druhé dávky a s vysokými protilatkami. Schválil mi to gynekolog, praktik i hematolozka. Covid není jediné očkováni, co se může v těhotenství - může se jich většina. Úplně kontraindikovany jsou pouze živé vakcíny. Jinak třeba očkováni proti chřipce a trojkombinace záškrt, tetan a černý kašel je v těhotenství silně doporučováno.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
2.1.22 09:39
@An-001 píše:
Ahoj, jsem ve 12. týdnu těhotenství a už v prosinci jsem měla jít na 3. dávku očkování proti Covidu. Ptala jsem se tří lékařů a fakt mi neporadili. Na hematologii mi řekli, že mám určitě jít, na gyndě že v žádném případě (ale doktorka je odpůrkyně) a praktická mi řekla, že chápe oba postoje. Proto se chci zeptat, zda někdo neřešil podobnou situaci, popř. ji nekonzultoval se svým lékařem, nejlépe gynekologem. Názory odpůrců očkování a urážky si prosím odpusťte, ty mi nepomůžou, očkovat bych se chtěla především proto, že jsem chronicky nemocná. Díky!Příspěvek upraven 01.01.22 v 23:52

A jak se stavi tva gynekolozka treba k ockovani na cerny kasel v tehotenstvi? To se totiz normalne dela. Tak jestli je obecne proti ockovani nebo jen ten covid.
Ja se chystam na 3.davku ve 30tt.

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat