Reklama

3. dítě ano nebo ne? Co práce?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

mokan
Kecalka 240 příspěvků 15.03.18 12:42
3.dítě ano nebo ne? co práce?

Jaký máte názor na 3 děti a delší rodičák? Jsem doma už 6 let (děti 5 a 2 roky). Tedka jsem zjistila, že jsem opět těhu… Jsem trochu „v šoku“, nikdo to nečekal. Už jsem hledala práci. Chtěla jsem konečně začít myslet na něco jiného než plínky, vaření a praní :). Teďka se bojí, že po vícero létech doma pak nic nenajdu… Kdo zaměstná matku 3 dětí? Jinak jsem po VŠ a pracovala jsem 5 let (ale mimo obor). Od té doby doma… Je tu někdo, kdo byl ve stejné situaci? Děkuji

Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama

Reakce:

ka2ka
Extra třída :D 12673 příspěvků 1 inzerát 15.03.18 12:46

Nejsem ve stejné situaci ale moc gratuluju :kytka:

BaMaK
Závislačka 2754 příspěvků 33 inzerátů 15.03.18 12:49

@mokan Vykašli se na takové úvahy. Myslím, že je celkem jedno, jestli jsi doma 6, nebo 9 let. Je jedno, jestli matka 2 nebo 3dětí. Pokud to finančně zvládnete, tak si užívej miminka a začni to řešit za 3 roky ;).

martina.se
Hvězda diskuse 56919 příspěvků 15.03.18 12:50

@mokan nejsem, stačilo mi 5 let a myslela jsem, že to nedam.. máš můj obdiv.. jestli tě zaměstanají předem neřeš, práce je zatím všude dost..

sarah1618
Kecalka 237 příspěvků 15.03.18 12:51

No teď jste doma šest let po tomto dítěti to bude skoro deset.
Záleží na vás jak se budete cítit hledat práci až roce 2021.

Nepoužíváte antikoncepci?? Ze je to takové překvapeni?

Já bych doma deset let být nemohla.

harpyje
Extra třída :D 10663 příspěvků 15.03.18 12:51

Proč bys nenašla :) matky s více dětmi jsou schopné pracovat pod stresem, umí si zorganizovat komplikované situace, jsou efektivní v práci. A většinou nemají chu't ani náladu být s dětma imrvére na OČR s každou rýmičkou. Mne mají v práci rádi, a když už to fakt nejde a potřebuju zůstat s dětmi doma, tak mají pochopení.

Teď jsi celých těch víc jak pět let byla s dětmi doma a v oboru nijak nepracovala? Ani na dohody nebo třeba neplacenou práci pro neziskovky či sousedky? :)

Popokatepetla
Závislačka 3045 příspěvků 15.03.18 12:55

No upřímně, my stačily doma 3 roky se 2 dětmi a byla jsem ráda za návrat do práce :mrgreen: Být doma 9 let, tak už mi asi hrábne, ale to máme každá jinak. S tím už se budeš muset poprat ty, když už se stalo. My ti můžeme maximálně pogratulovat k těhotenství :kytka: :)

klarushka
Závislačka 3908 příspěvků 15.03.18 12:55

Byla sem kdysi v podobné situaci akorát se jednalo o 2 dítě. Když mi končil 1 rodičák a staršího mi vzali do školky, tak jsem se strašně moc těšila do práce s tím že druhé dítko chceme nejdříve až starší půjde do školy. Nechala jsem si dám nehormonální ND tělísko, přes které jsem bohužel otěhotněla a zjistilo se to až 11tt. Šok to byl hroznej a nejhorší pro mě bylo, že sme měli na rozmyšlenou jestli si dítko necháme nebo ne jen týden. No nakonec sme se s manželem dohodli, že si dítko necháme. Též sem měla strach jestli po dvojité mateřské seženu práci atd..No, jelikož je teď všude práce habakuk a při rodičáku jsem brigádničila, tak nebyl nejmenší problém a dnes jsme moc rádi, že oba 2 kluky máme :srdce:.

mokan
Kecalka 240 příspěvků 15.03.18 12:56

@harpyje Ano, pracovala jsem něco na dohody z domu (překladám), ale s malým miminem to moc nešlo… Takže fakt jen něco.

mokan
Kecalka 240 příspěvků 15.03.18 12:58
@sarah1618 píše:
No teď jste doma šest let po tomto dítěti to bude skoro deset.
Záleží na vás jak se budete cítit hledat práci až roce 2021.

Nepoužíváte antikoncepci?? Ze je to takové překvapeni?

Já bych doma deset let být nemohla.

Ne, nemám antikoncepci, neboť nemůžu brát hormóny. A překvapená jsem protože jsem se faakt hlídali (a děláme to tak už rooooky) :)

EmmaAnna
Závislačka 3398 příspěvků 15.03.18 13:02

@mokan Tak pokud nemáš závratná očekávání, tak „nějakou“ práci najdeš určitě. Klobouk dolů, já bych to mentálně nedala, abych byla tak dlouho doma. Každopádně gratuluju :kytka:

murra
Kecalka 389 příspěvků 31 inzerátů 15.03.18 13:06

Kamarádka odpromovala těhotná, pak porodila 4 děti se kterými zůstala doma 10 let a pak nastoupila do práce. Je doktorka, se sehnáním práce problém neměla.
Nemá cenu řešit, co bude za 3 roky, to opravdu nikdo netuší. A k miminku gratuluju.

harpyje
Extra třída :D 10663 příspěvků 15.03.18 13:11

@mokan no tak vidíš, ono není 5 let doma jako 5 let doma. Když současně občas děláš něco v oboru, je to za a) snesitelnější, bo nemyslíš furt na vaření a plínky, a za bú výhodnější, protože se maličko udržuješ v tématu.

Soňa Zacharová
Závislačka 3363 příspěvků 15.03.18 13:11

@mokan Gratuluji. Já jsem doma 4 roky zatím 2 děti další čekám a práci neřeším budu to řešit až to bude aktuální tak za 2,5 roku. Nemá cenu se stresovat ohledně práce do předu. Práce je a bude pořád.

mokan
Kecalka 240 příspěvků 15.03.18 13:17
@Soňa Zacharová píše:
@mokan Gratuluji. Já jsem doma 4 roky zatím 2 děti další čekám a práci neřeším budu to řešit až to bude aktuální tak za 2,5 roku. Nemá cenu se stresovat ohledně práce do předu. Práce je a bude pořád.

Soni, tak to budeš mít větší záhul než já, máš děti hodně u sebe, že? Já to budu mít přesně co 3 roky. 0-3-6

Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Rekonstrukce bytu: Na co si dát pozor?

Kupujete byt a potřebuje opravit? Anebo už nejste tolik spokojení s vlastním... číst dále >

Do plavek s eMimino.cz: Jak pokračuje cesta za zdravým životním stylem?

Naše čtyři výherkyně jsou skoro u cíle! Nebo snad teprve na počátku? Ptali... číst dále >

Články z Expres.cz

Sirotky ze Sýrie bych přijala, potřebují pomoc, říká „miss z děcáku“ Kašáková

Kauza padesáti syrských sirotků hýbe Českem. Europoslankyně Michaela Šojdrová... číst dále >

Spí v její ložnici! Plekanec si nastěhoval Šafářovou a Lucie to snáší těžce!

Právní zástupce zpěvačky Lucie Vondráčkové se rozhodl učinit přítrž... číst dále >

Články z Ona Dnes

Pětkrát o očekávání: Submisivní muž ženě neimponuje, říká psycholožka

„Bez ohledu na proměnu společnosti a generační rozdíly očekává stále žena... číst dále >

Doktorka mi řekla, ať „to“ dám radši pryč, řekla matka zdravé holčičky

Některá maminka porod císařským řezem nechce, ale stejně to tak nakonec... číst dále >

Reklama