3leta holčička se zacala pocuravat ve školce a pokakavat doma

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
85
8.10.21 03:21

3leta holčička se zacala pocuravat ve školce a pokakavat doma

Ahoj holky,

prosim, potrebovala bych Vase rady jak resit tuto situaci. Mam 3letou dceru od zari zacala chodit do skolky. Je velkej mamanek, takze mesic tam plakala. Ted to uz ustalo. Doma byla na odpoledni spani bez plenek kolikrat mi spala i 3 hodiny a nepocurala se. Opravdu jen výjimečně, protoze je pořád zavisla na mliku pred spanim, ale i to jsme ted odbouraly. Na noc plinu mela, protoze jsem se parkrat v noci sni nevzbudila a byly procurane matrace polstare periny vsechno. Ve skolce spi asi 14 dni..z toho se 2krat nepocurala ale jinak pri spani kazdy den. Furt peru periny prostreradlo pyzamo. Specialne sni ucitelky chodi presne pred spanim a poslouchaji jestli cura. Kdyz se ji doma pak zeptam proc se pocurala tak se tomu začne smát. Vysvetluju ji, jestli to bude dělat, tak bude maminka porad prát a nebude mit cas si sni hrat atd. Vzdycky slíbí, ze uz to neudělá..ale temer po každé uplne durch. A to kakani..nikdy se mi nepokakala jinam nez na nocnik nebo zachod (samo kdyz byla mimino tak plina) ale ted si doma sedne..kdyz ji rekneme at jde kakat tak ze nechce..pokaka se do kalhot a rekne si az kdyz je hrouda rozmatlana vsude možne. Nevim..jestli.ma stres..chapu to. Ale kdyz se jde za dopoledne 3× vycurat a nejak extra nepije, tak proc procura celou postel a vsechno? Jsem z toho trochu zoufalá jak dlouho to jeste bude trvat..nastydla neni..ted sni v noci vstanu 2× bez problemu se vycura a plina sucha za celou noc.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
Anonymní
8.10.21 05:47

@Klarcaa Mě se tříletá dcera ve školce taky občas počůrávala… Učitelky zjistili, že je to v době, kdy se probouzí, takže ji sledovali a jakmile se pohnula, tak už ji brali na záchod… Jinak hlídali, aby se moc nenalila u oběda - polévka plus více pití rovnal se problém… Učitelky z toho naštěstí nikdy nedělali problém, akorát jsem měla přinést podložku, kterou dali na postel a bylo. Časem to přešlo…

• Citovat
  • Nahlásit
Ou
18811
8.10.21 06:45

Holt to má s vývojem tak, že školka ve 3 letech je na její psychiku velká zátěž a holt to odnesla schopnost zadržet moč. A ještě si k tomu prodlužovala kojení tak dlouho, že si kojila ještě školkové dítě. Což mimo jiné posiluje to, že teda je vázaná na tebe a školka je pro ni obří zátěž. Udržovat 3 roky dítě v pozici kojence… No většinou je to pro dobrý pocit matky. Zároveň souběh ukončení nočního kojení a nástupu do školky zvyšuje zátěž. Při zátěži dětská nerovová soustava se holt vrací zpět a nově naučené dovednosti - jako zadržování moči holt pouští.

Pokud není jiná cesta, než aby ve školce spala, tak musí mít plenky a musí se počkat, až zrání nervové soustavy dožene to, co po ní chcete.

Vysvětlování je naprosto zbytečné - to že se počůrá není její volba nemá nad tím kontrolu.
Je to autonomní nervová činnost, mimo možnost ovlivnění vůlí.

Jedině ji neurotizuješ a spojuješ ji školnu s něčím, co dělá špatně a maminka se zlobí a říká jí, že není dost dobrá holčička. Což vede k tomu, že je nervová soustave v ještě větším napětí a tudíž se samozřejmě daleko pravděpodobněji při spánku počárá.

Smích na otázku je stresová reakce.

Ty s ní děláš věci, které neodpovádají jejím vývojovým potřebám a pak ji za to trestáš.

Příspěvek upraven 08.10.21 v 06:49

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
27119
8.10.21 06:45

@Klarcaa Pokud musíš s dítětem 2× za noc vstávat na záchod, tak proste není připravené na noční odpkenkovani. :nevim:
Na to bych se fakt vyprdla a dala plinu, evidentně na to ještě nemá vyzrálý mozek.

Ve školce mají určité polévku, což příště zvýší příjem tekutin. A opět, holka příště asi tvrdě spí a neuvědomuje si potřebu čůrat.
Tvrdé spící dítě se klidně počura i já prvním stupni, pokud se večer naleje.

S kakanim neporadím. Pokud víš, že si to uvědomuje a schválně nejde na zachod, tak bych jí to nechala vždycky vyprat, plus třeba nějaká drobná úplata za bobek do záchoda.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Ou
18811
8.10.21 06:50

@Svistice zadržování stoilce není „schválně“ tam je to navázané na úzkost, stres a zralost nervové soustavy.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6346
8.10.21 06:50

@Klarcaa Dej ji na noc zatím plínu, nevstávala bych 2× v noci… ona musí dozrát. Tím ji to nepomůže, že ji budeš v noci dávat čůrat. Zbytečně ji budíš, sebe budíš… na to bych se vyprdla. A ve školce prostě to se musí časem utřepat. Hold zatím budeš prát. Musí dozrát. Asi prostě fakt usne tvrdě. Ona to neovlivní. Nestresovala bych ji tím. Dcera měla na noc plínu do tří a kousek.. a byl to fakt zlom ze dne na den… počuraná plína pořád a najednou řekla „Plinu už nechci na spaní, už to zvládnu“ a opravdu…sama ze dne na na den.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6346
8.10.21 06:51
@Ou píše:
@Svistice zadržování stoilce není „schválně“ tam je to navázané na úzkost, stres a zralost nervové soustavy.

jj dcera prostě nekaká ve školce, přiběhne domu a okamžitě kakat… Už je ve školce třetím rokem a nikdy tam nekakala.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
27119
8.10.21 06:55
@Ou píše:

Já to pochopila tak, že děcko vi, že se mu chce kakat, ale nedojde si (protože nemá čas, protože vzdor…).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
301
8.10.21 07:08

Má TRAUMA!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2633
8.10.21 07:15

@Ou kde čteš něco o kojení, navíc o nočním kojení? Půlka tvé odpovědi zřejmě vznikla na podkladu tvých představ a bohužel i předsudků, zdá se.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
48
8.10.21 07:26

@Ou Takže za pocuravani nemůže, musí do toho dozrát, ale kdyz je tříleté dítě kojené, tak je z něj matkou dělán kojenec? Do odstavu od kojení snad dítě nemusí dozrát?
Mě by jen zajímalo, zda tento názor na kojení máte podložený vědecky, anebo pramení jen z předsudků a stigmatizace kojení větších dětí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16044
8.10.21 07:40

Musi nutne do te skolky chodit? Pracujes?

Vynadat ji za pocurani ve skolce ve spani je fakt tezky kalibr, to nedelej. Nemuze za to.
Zrala bude, az se na curani zvladne probudit, a to ji jaksi naridit nejde…

To kakani doma uz je jen dalsi dil celeho toho stresu a natlaku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16044
8.10.21 07:43

@Ou
S tim kojenim to je fakt tezkej ulet.
Navic dost mimo tema, dcera zakladatelky mela urcite flasku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
720
8.10.21 08:03

Nejde ve skolce domluvit plenka na spani? On je to oficialne problem, protoze je to odpad, ktery ve skolce nejde jen tak hodit do kose, ale znam skolky, kde proste deti pro jistotu plenku na spani maji a nejak se to udela. Jinak souhlasim s ostatnimi, az na tu kravinu s prodluzovanim zavislosti kojenim (ktere se vas zrejme ani netyka, ja teda o kojeni fakt nemluvi tak, ze ma syn mleko, ale ze se koji)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
85
8.10.21 08:10

@Ou NE OPRAVDU UŽ nekojím!! přestala jsem po 1 roce.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat