3letý syn - zvýšený testosteron, androstendion

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
eva333
Zasloužilá kecalka 664 příspěvků 06.10.14 21:59
3letý syn - zvýšený testosteron, androstendion

Ahoj, chci se zeptat, zda má někdo podobnou zkušenost.
Synovi budou v prosinci 3 roky, je to normální, živé dítě. Je ale na svůj věk dost velký (104 cm), tak jsem ho raději nechala endokrinologicky vyšetřit. Dnes mi řekli, že má dvojnásobně zvýšený testosteron a androstendion. Jinak nic. Čeká se, co na to pediatr-endokrinolog, prý chce vidět ještě jeho růstovou křivku (cca od 1 roku věku se z 50. percentilu dostal za 97. percentil dnes).
Máte někdo podobnou zkušenost? Pochopitelně mám strach, co mi řeknou.
 Díky

Reakce:
Trojlístek
Závislačka 3626 příspěvků 06.10.14 22:21

V žádném případě netuším, co tě vedlo k vyšetření?

Ve třech letech 104 cm je moc? Dcera má 104 cm ve třech a půl letech je to děvče a v žádném případě by mě nenapadlo, že je velká.

Ve školce měli chlapce, který měl ve třech letech téměř 116 cm, má sice vysoké rodiče a roste hodně rychle, teď je ve čtyřech letech taky velký a nejen výškou, je i mohutný. Jeví se jak šestileté dítě.

Neber to proím nějak špatně, ale co tě vedlo k takovému vyštření? Co se tak zkoumá?

malymotylek
Povídálka 20 příspěvků 06.10.14 22:24

Syn je hodně velký. Za měsíc mu bude dva a půl a měří asi metr. Nikdy mě nenapadlo ho nechat vyšetřit a to jsem zdravotník :oops: Jsem zvědavá, co na to řekne váš pediatr..

silvik.sk
Echt Kelišová 9818 příspěvků 06.10.14 22:29

Ahoj, dcera je vyskove od narozeni asi na 97 percentilu, uvedomuji si, ze je vysoka, ale nic nenormalniho mi to neprijde. Opravdu nevim, co to znamena.

slavuska1
Vesmírná mluvilka 31692 příspěvků 06.10.14 22:50

Taky tomu moc nerozumím, syn bude mít 3 koncem ledna, a přes metr už má taky..dr je spokojená :nevim:

lasička1
Echt Kelišová 8199 příspěvků 06.10.14 23:03

U zakladatelky je to nejenom o vyšce, ale z 50 perc.se dostal na 97. Tzn.je to zdvizeny prst-pozor,, něco se může dít. A je lepší vždy reagovat včas. A vyjádřit se má dětský endokrinolog, ne obvoďák.

eva333
Zasloužilá kecalka 664 příspěvků 06.10.14 23:34

No abych řekla pravdu, tak pouze reakce okolí - každý mi řekl, jak je velký. Já mám 162 a manžel 183 cm - i to endokrinoložka zohlednila, když dělala růstovou křivku a doporučila tohle vyšetření. Navíc, jak píše @lasička1 poskočil v grafech. Mám ovšem 1,5roku starou holku a ta se taky začala zrychlovat a je veliká. Takže se mi nezdá, že by byli nemocní oba. Nicméně obvoďák nic neřešil, ale zmínila jsem se své endokrinoložce, u níž se sama léčím v endokrinologickém ústavu a ta řekla, že to raději zkontrolujeme. Dnes mi psala výsledky s tím že předává dál k posouzení pediatrům.

eva333
Zasloužilá kecalka 664 příspěvků 06.10.14 23:42

@Trojlístek K vyšetření mne vedlo i to, že mám sama thyreotoxikozu a měla jsem strach, zda nezdědil nějaký endokrinologický problém po mně a není v jeho důsledku velký, což by odpovídalo právě hyperthyreoze. Nicméně tu nemá, má zvýšený testosteron.

Pudloslava
Vesmírná mluvilka 34548 příspěvků 07.10.14 06:29
@Trojlístek píše:
V žádném případě netuším, co tě vedlo k vyšetření?

Ve třech letech 104 cm je moc? Dcera má 104 cm ve třech a půl letech je to děvče a v žádném případě by mě nenapadlo, že je velká.

Ve školce měli chlapce, který měl ve třech letech téměř 116 cm, má sice vysoké rodiče a roste hodně rychle, teď je ve čtyřech letech taky velký a nejen výškou, je i mohutný. Jeví se jak šestileté dítě.

Neber to proím nějak špatně, ale co tě vedlo k takovému vyštření? Co se tak zkoumá?

velci loide mohou mit velke deti, ale od toho jsou ty rustove grafy. kdyz je nekdo od kojence na 50 percentilu, mel by se ho zhruba drzet stale, jinak muize byt neco spatne. Zrovna tak by se dite nemelo na percentilovem grafu propadat.

eva333
Zasloužilá kecalka 664 příspěvků 07.10.14 08:57
@Pudloslava píše:
velci loide mohou mit velke deti, ale od toho jsou ty rustove grafy. kdyz je nekdo od kojence na 50 percentilu, mel by se ho zhruba drzet stale, jinak muize byt neco spatne. Zrovna tak by se dite nemelo na percentilovem grafu propadat.

No prá´vě mne se syn zrychlil a dcera se taky zrychluje, zdá se mi. JInak já mám 162 cm a manžel 183, nezdá se mi, že bychom byli nějak extra velcí:-)

malymotylek
Povídálka 20 příspěvků 07.10.14 09:04

Omlouvám se, přehlédla jsem, že vyrostl až teď. Syn je veliký od narození (56 cm, 4,5 kila).

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Blíží se zápisy do prvních tříd. Na co se připravit?

Po celý duben budou probíhat na státních i soukromých základních školách... číst dále >

5 netradičních jarních tipů co podniknout v Praze

Rozhodli jste se na počátku jara navštívit hlavní město? Stověžatá Praha... číst dále >

Články z Expres.cz

Fotogalerie z červeného koberce: Udílení cen Český lev z pražského Rudolfina

Dnes se v pražském Rudolfinu sejde herecká elita, abychom zjistili, kdo v... číst dále >

Zadaná Anna Polívková přistižena s jiným! Herečka u něj strávila noc

Herečka Anna Polívková (40) přišla na České Lvi za dámu, ale odcházela skoro... číst dále >