3m kolika - není to nakonec jedno?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
janac
Závislačka 3138 příspěvků 25.02.09 15:05
3m kolika - není to nakonec jedno?

Milé mamky,tak už i nám se naplno rozjela kolika (plně kojené 3 týdenní mimino). někde jsem si přečetla že miminko trpí krutými bolestmi a dost jsem to obrečela. Ale k věci. Dělám,myslím dost : skoro nic uz nejim (žádné mlecne vyrobky-ani máslo a sýr, žádné ovoce atp..) a dítko řve každým dnem o decibel víc. Dávam SAB, nahřívám, mažu, polohuju, babyvakuju, masíruju. Už jsem druhý den nebyla venku, protože to prostě fyzicky nezvládnu-mimi sice pri drndani usne ale pri navratu domu řve o to víc a já jsem z venku o to víc unavená. tak mě napadá jestli teda není uplně jedno co všechno dělám a efekt by byl stejný kdybych ho prostě nechala řvát :o(
ted usnul vyčerpáním. Dokonce jsem uz mu strikla asi 1 ml kojiciho čaje, kterym se prolívám já (vubec nevím jestli ho miino může-ale je v něm fenykl, kmín..vždyt to znate)..
Jediný co jsme ještě nevyzkoušeli jsou probiotické kapky. A možná mám mezery v technice odbrkávání. Dávám ho bud do svislé polohy - opřu o pokrčené nohy anebo do polohy „na pejska“ dle Kiedroňové (noha přes nohu- děcko „přehozené“ přes tu, co je výš - varianta přehození přes rameno na kterou si netroufám..).
Co myslíte..je to všechno k něčemu.? :(

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Anonymni
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.02.09 15:15

A ty opravdu nic nejíš? Spíš jestli ti prcek neřve hlady než prdíkama. Jakmile nebudeš jíst, nebudeš mít pořádný mlíko.
Nepřihlášená Nicki

Novire
Neúnavná pisatelka 19847 příspěvků 25.02.09 15:25

Ahoj… předně, pořádně se najez, ne proto, že by pak měl prcek po tvým mlíku hlad, ale proto, abys ty sama měla energii :wink: Rozhodně bych nevylučovala ovoce, proč vylučuješ mléčné výrobky? Někdo v rodině má alergii na BKM? Jinak v tom nevidím smysl, snad až kdyby mimčo řvalo furt pryč, tak by se dalo uvažovat, že mu BKM vadí, něco jíst přece musíš :wink:
Vyloučila bych akorát čerstvé pečivo, zelí, čočku, fazole, česnek, cibuli, kafe.
Zkoušli jste miminko zavinovat? To by mohlo pomoct, malej byl zavinutý o hodně klinější. Řvát bych ho rozhodně nenechala, je malinký a je to pro něj velká změna, z bříška na tenhle svět. Potřebuje tě a to hodně…

baghira
Závislačka 2901 příspěvků 25.02.09 15:31

No hele, je to zvláštní - ale možná má ty prdíky taky po tom čaji pro kojící maminky! Už jsem to slyšela od víc mamin, že tenhle čaj prostě takhle funguje.( U Elišky jsem nějaký prdíky vůbec nezažila, zato Aňa si to chudák odtrpěla fest. A přesně - nejedla jsem úmyslně téměř nic, co by mohlo nadýmat - a přitom jsem byla nadmutá jak koza - a mimi se mnou.. Až později jsem se dozvěděla to o tom kojícím čaji…

Osobně bych řvát nenechávala, miminko neřve, aby tě naštvalo, ale proto, že má bolest. A neumí si s ní poradit. Aspoň buď s ním, chovej ho (a nám pomohlo dávat na bříško - to teda nejvíc, kapky byly k ničemu)

janac
Závislačka 3138 příspěvků 25.02.09 15:40

baghira:cože?ju toho vypiju dost, aji si delam odvar jen z kminu.ok,zkusim vypustit..
Zavinujem..je zvyklý byt normalne v zavince ,akorat ruky ma ven, kdyz mu je svazu k telu rve jeste vic.
ne,ze nejim nic.nejim nic drazdiveho..tzn. jim maso bez koreni a bez příloh, ruzne sušenky, stary pecivo, hodne piju.
jasne ze bych ho nenechala řvát..co byla trošku nadsázka..jen mě napadlo, jestli by nevyšlo nastejno kdybych ho třeba „jen“ chovala - než vsechno to experimentování.

zdenkak
Zasloužilá kecalka 921 příspěvků 25.02.09 15:44

Uprimne, ja jsem zjistila, ze po kojicim caji ma malej i ja prdy daleko vic. Takze u mne je tahle teorie pravdiva.
Dal jsem take slysela, ze melta take zhorsuje prdiky, odpozorovane to nemam, ale radeji jsem ji take vypustila.
Jinak take se mi zda, ze beka po necem jinem nez kvuli prdikum… asi to bude nejaka jina nepohoda, co na to rika pediatr?

Pet-s
Kecalka 282 příspěvků 25.02.09 15:54

Ahoj, tak já jsem nikdy kojící čaj nepila, tak to nemůžu zhodnotit, ale u obou mých dětí jsem si nemohla vynachválit nošení dětí v poloze „tygříka“. Jedině tak si holky po nakojení efektivně odříhly a když byl jakýkoli „plačtivý“ problém, pak jsme jej pomocí tygříka s přitaženými kolínky k bříšku vyřešili (někdy jsme ještě lehce poplácávali po zadečku a zádech, aby bolesti dřív ustoupili). Většinou začaly hodně prdět a následně se většinou i pokadily a byl klid. Samozřejmě jsme občas masírovali bříško nebo zkoušeli cvičit nožičkama, ale nakonec jsme zůstali u té pasivní verze - nošení přes předloktí.

janac
Závislačka 3138 příspěvků 25.02.09 16:01

zdenkak:pediatra máme doma. Nic mu není max. nejaka potravinova alergie..coz snad brzo zjistime.
Jeste k tomu mleku. to jsem proste vypozorovala. Já nesnáším mlíko odjakživa - nemám zjištěnou žádnou alergii, prostě se mi děla blbě jen při pohledu..noale jogurty a syr jsem mohla vždy. Ted po něm malý průjmuje (hněda vodička bez „vajíček“).
jeste me napadlo koupit sobe espumisan.

janac
Závislačka 3138 příspěvků 25.02.09 16:03

Pet-s : ok,zkusime tygříka. je fakt,že možná blbě odřhávám..:) ale přece jenom, holky jsou asi co se prdů týče odolnější..

Novire
Neúnavná pisatelka 19847 příspěvků 25.02.09 16:04

Zkus mi při tom zavinování zabalit právě i ruce :! To je hlavní, je možné, že bude chvíli vyvádět ještě víc, ale vydrž… Spolu s houpání, hlasitým syčením do ucha a dudlíkem by to mělo zabrat… Ideálně dělěj všechno najednou.
Malej spal celé první 4 měsíce zavinutej v zavinovačce i s rukama a ještě převázaný páskem od županu, aby se nerozvázal. Babičky ho litovaly, ale co - kromě asi 4 přestávek na krmení po cca 20min. spal celou noc :wink:

fragola
Generální žvanilka 24804 příspěvků 25.02.09 16:08

Janac, tak s tím, že holky jsou odolnější proti prdíkům je pověra jako hrom :lol: To, co jsme zažili s Věrkou se už na štěstí ani u jednoho z kluků neopakovalo… Před pěti lety s Věrkou už jsem fakt padala na hubu, vyzkoušela jsem snad všechno, nepomáhalo nic, ale kolem 4 měsíců už to všechno vypadalo líp. Držím pěsti, ať se z toho co nejdřív vyhrabete, ahoj, M.

Pet-s
Kecalka 282 příspěvků 25.02.09 16:23

jestli jsou holky odolnější nemůžu posoudit, chybí mi ten srovnávací chlapeček :lol: , ale faktem je, že každá z holek byla jiná a ta první na prdíky trpěla fakt dost, zlepšilo se to právě až tím vydařeným odříháváním. Za zkoušku nic nedáš jo a pak taky můžeš vyzkoušet rektální rourku, ale na tu pozor, neměla by se užívat příliš často, děti se pak nenaučí se trablí zbavit bez ní. Ale nám párkrát taky pomohla - ale spíš když třeba dva dny nekadily a pak to nemohly vytlačit.
Jo a mléko mi taky nedělalo dobře, jen zakysané věci a jogurty, to nevadilo.

Teruška
Kelišová 7235 příspěvků 25.02.09 16:36

Ja musim souhlasit se zakladatelkou, vsechno jsem snad uz zkusila… a uprimne nepomohlo vubec nic, ani ty zazracny probiotika… mam doma kolikare jak vysityho… a ted mi jeste kvuli tomum uprestal pribirat, kojim, ale to je vlastne jedno, nechce ani flasku… takze tak… nekdy proste miminku nepomuzeme i kdyby jsme se stokrat snazily..:(

zaneth
Ukecaná baba ;) 1752 příspěvků 25.02.09 16:41

Náš malej trpěl hrozně od 3m. Vy:,–(ila jsem čaj pro kojící matky a koupila feniklový čaj od hippu a dávala mu 2-3 lžičky mezi kojením. Taky jsme nosili na tygra. Jíst ale musíš, jinak budeš mít hladový mlíko a mimísek bude plakat hlady. Držím palce, aby to brzy přešlo.
Kamarádce nepomáhalo taky nic, až právě ty probiotický kapky, já jsem je nezkoušela, protože zabralo to ostatní.

Maka
Závislačka 2857 příspěvků 25.02.09 18:54

nám nepomohlo nic - dělala jsem všechno - a oba kluky to přešlo pár dní po 3. měsíci - takže jíst vše a vydržet

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Diskuze s tatínkem Janem: O hraní i péči o nemocné dítě

Pojďte si popovídat do diskuze na eMiminu s tatínkem, který po narození... číst dále >

Vánoční úklid: Hlavně zůstat v klidu

Vánoce a úklid. Každý rok je to pořád dokola. Víte, že to musíte udělat, ale... číst dále >

Články z Expres.cz

Zapomeňte na Evropu, doma buďte, vzkázal muslimům egyptský prezident

Egyptský prezident Abd al-Fattáh as-Sísí (64) zaskočil všechny muslimy, kteří... číst dále >

Dobrý den, prsa ven: Vnadná Štěpánová ukázala víc, než chtěla

Herečka Bára Štěpánová (59) sice filmy, v nichž hrají prim její vnady, nemá... číst dále >

Články z Ona Dnes

Proměna Gábiny, která je opět single. Změnila účes i šatník

Před nedávnem se rozešla s přítelem, přesto Gábina nechce truchlit. Do nového... číst dále >

Se třemi dětmi rezignujete na spoustu věcí, říká pediatrička Karolová

Jako dětská lékařka odešla Kateřina Karolová sbírat zkušenosti na kliniku do... číst dále >