3měsíční dítě nechce držet hlavičku

464
3.6.13 15:07

3.měsíční dítě nechce držet hlavičku

Ahoj,
chtěla jsem se zeptat v kolika měsících vám prcek byl schopen držet krásně hlavičku na bříšku. Náš 3.měsíční syn ji ze začátku trénování držel krásně, ale ted mi příjde, že se z něj stal totální lenoch. Nezvedne ji tak krásně vysoko a hned se začne nervovat a řvát. Přitom, když ho nosíme v náručí, tak ji drží dobře:(
Už začínám být trochu zoufalá, jak vidím, že ostatním maminkám stejně staré dítě krásně pase koníčky. :,( Nejraději by byl v lehátku a dejte mi všichni pokoj..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
913
3.6.13 15:12

No dcerka měla 4,5 měsíce když začla pást koníčky do té doby jí to moc nešlo. Dětská doktorka říkala, že do 5 měsíců. V tabulkách je sice od 3 měsíců, ale děti nejsou cvičené opice. Já bych to nehrotila ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Kies
3.6.13 15:16

To je přeci dítě od dítěte! Chceš se tu stresovat, až Ti tu napíšu, že náš klouček už pase dáááávno a to mu 3 měsíce ještě nejsou a je pravda, že nám všichni, kdo to vidí říkají, že to co dělá, tak že je ‚napřed‘ a nebo se tu chceš utěšit, že Ti někdo napíše, že jeho 4.měsíční miminko ješte nepase… :?: Já vůbec neřeším, co a jak umí a myslím, že bys tomu měla také dál volnější průběh, pokud jinak hlavičku drží… To je jak řešit, že některé dítě chodí v roce a druhé až v roce a půl.. A co jako… Musí to natrénovat no… Nám zase moc nespí, tak má ‚sakra‘ natrénováno :dance: A neřeším, proč mám zrovna miminko, které neví, co je to spát a nejíst víc jak 3-4 hodiny

• Citovat
  • Nahlásit
Pce
13873
3.6.13 15:17

Taky myslím že má ještě trochu času…než začneš nervovat ;-)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
323
3.6.13 15:21

Taky bych z toho nijak nevyšilovala. Tabulky jsou orientační, každé dítě je přece jiné, originál :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3281
3.6.13 15:57

Jsou mu přesně tři měsíce? tak bych nevyšilovala. každé dítě je jiné. ale každopádně by tě to nemělo odradit od tréninku - pravidelně ho dávat na břiško, pokud tam moc nevydží, tak jen chvilku, ale o to častěji. nám pomohl trik - dali jsme ho na bříško, ale aby měl rozhled - ne na zem, ale třeba na stů, na linku, nebo i míč - tam mu to šlo výborně!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
35029
3.6.13 16:02

Klid, má čas :) Já malého dávala hodně k zrcadlu, to jediné na něj zabíralo :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
164
3.6.13 17:29

@Tučňáčci Tak to jsme na tom podobně, my budeme mít tři měsíce za týden, nejdřív držel hlavičku krásně, ale teď posledních 14dní je taky línej. Položím ho na bříško, dá si hlavu bokem a leží, to vydrží tak dvě minuty a začne se rozčilovat a brečí. Ale nevzdávám to, zkoušíme to na míči, tam se mi to zdá lepší.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
31600
3.6.13 18:42

První někdy během 7.měsíce, ještě se tehdy ani neotáčel na břicho, druhý od 2m cca, třetí tak od 5m. Většinou začli hlavu držet až když se začali zkoušet točit.

Má čas, jen bych mu to moc neusnadňovala, lehátko je fakt na tu nejnutnější dobu, kdy ho někam potřebuješ odložit, ono pak proč by se snažil, když má z lehátka rozhled „zadarmo“.
Prvorozený se tehdy hodně zlepšil, když jsem ho při každém přebalení dala bez plínky na minutku na bříško. Už po několika dnech vydržel déle a rozhlížel se. Ale fakt jen na chvilinku, na různá místa, něco zajímavého na koukání před dítě a bez tý plíny, aspoň mu zatím trochu vyvětrá prdelka ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
464
5.6.13 09:10

Ahojky,
od počátku jsem malého dávala na sedačku ať je výš a má rozhled.Pak ho už i toto přestalo bavit.
Ale každopádně moc děkuji za radu, protože naše dítě je asi pěkný exhibicionista, jelikož když ho dám bez pleny na bříško, tak hlavičku zvedá krásně a otáčí s ní všude možně:-D
Pravda, že i v bříšku byl pěkný exhibicionista, když jsem viděla ultrazvuky..Stále nohy roztažené:-D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Martaa.L
9.8.13 13:26

Ahoj. Já mám mimčo ted zrovna 3.měsíce a taky se mu moc nechce, chvíli hlavičku drží pěkně a pak se začne vztekat a chce pochovat :? jinak vyvádí. Nebo mi na bříšku usne. Jak ho dáváte na míč? Mám doma akorád ten velký gymnastický míč. Chtěla bych to také vyzkoušet…

• Citovat
  • Nahlásit
3281
9.8.13 13:35

Já taky dávala na míč - má trochu jinak těžiště tak mu to pomáhá a navíc má rozhled. ale je třeba trénovat i na rovnym. pokud nedrží dlouho nevadí, ale o to častěji trénovat. na míč - mysleno ten velký gymnastický - dáš normálně na bříšku a držíš ho za hrudníček.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Martaa.L
9.8.13 13:46

Kolikrát za den ho takhle zhruba dáváte na bříško? Někde sem četla že by 3.měsíční miminko mělo být na bříšku zhruba 3 hodiny deně :think: Někde zas že by to mělo být 50 procent doby co je vzhuru. To by se prcek asi zbláznil.. Tak 80% tráví v náručí :roll: Jinak jee zle.. Nerada bych něco zanedbala :(

• Citovat
  • Nahlásit
186
9.8.13 14:29

Můj syn razantně odmítal být na bříšku…vždycky tak brečel, že jsme to vzdaly. Dala jsem ho na bříško chviličku zvedal hlavičku, pak se tukl do čumáčku jak jí nechtěl držet a bylo křikuuu :lol:. JJ a i tak mu nic jinýho nezbylo, než se to naučit :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Martaa.L
9.8.13 14:38

:D A v kolika tak začal pást? Já ho také nechci trápit když pláče :(

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie