3měsíční holčička začala vyžadovat uspávání na rukou

1
25.4.21 17:42

3měsíční holčička začala vyžadovat uspávání na rukou

Ahoj maminky, máme doma tříměsíční holčičku, do dvou a půl měsíce jsme ji přes den nechávali spinkat v košíku, kde povětšinou usnula sama, nebo na gauči vedle nás, také pomalu zavírala ocicka až usla sama, stačilo třeba pohladit a nebyl problém, nebo hezky spinkala v kočárku, občas na rukou, když nemohla usnout. Večerní uspávání probíhalo vždy tak, že se okoupala, dostala napapat (je skoro od narození na UM), dala jsem ji do postýlky, někdy zůstala u ní a hladila ji a potichounku zpívala a někdy jsem šla třeba umýt flašku a když jsem se vrátila, tak už zavírala ocicka a na usnutí mě ani nepotřebovala.
Ale po dovršení třech měsíců začala dělat při uspávání hrozně scény, snažím se ji dávat spinkat až už opravdu vidím, že je unavená a tře si očička. Jenže položím ji do košíku nebo do postýlky a ona si tře oči a nos, ocicka má úplně červené a malinké, ale ne a ne usnout, poknurkava, kope nožičkama, rozhazuje ruckama (je to čím dál horší, jako by se rozčilovala, že se jí chce spinkat), zavinovani u nás moc nefunguje, potřebuje prostor, při zavinutí se vzteká. Nefunguje ani hlazení a tiché šeptání. Nemám to srdce nechat ji tam kňourat a plakát bůhvíjak dlouho, takže to vždy vydržím tak 2-3 minuty a beru ji na ruky, kde za chvilinku spokojeně usne a můžu ji položit do postýlky, kde hezky spinká (povětšinou se nijak zvlášť nebudí). Přes den mi to nevadí, ale bojím se, že mi to začne dělat i v noci, kdy se budí 1×-2× a zatím tak nějak v klidu usíná, i když ji hned po nakrmení a prebaleni dám do postýlky (možná je to tím, že je tma). Na den jsem koupila i zatemňovací závěsy, ale vůbec to nepomáhá, prostě vyžaduje ruce :(.
Pevně věřím, že zajedeme zpět do zajetých kolejí a je to jen nějaké obdobícko.
Vím, že není nic špatného na tom, uspávat na rukách, ale jde mi spíš o ten večer a noc, ať se pak zbytečně netrápíme.
Máte s tím některá zkušenost? Zažily jste něco podobného? Může to být spojeno s růstovým spurtem?
Děkuji za odezvu. :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1768
25.4.21 18:09

Ja nevim, mne to prijde jako uplne bezna vec. To, ze se budi jen dvakrat za noc, mi prijde uplne super.
Dite potrebuje na usnuti kontakt. Jestli se pak da v klidu odlozit do postylky, tak si nemyslim, ze s tim ted muzes neco delat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7468
25.4.21 18:15

Spanek a potreby se detem meni. Dcera usinala u kojeni, pak ji to nestacilo a taky jsem houpala na rukach. Casem ji to preslo, usinala u prsa zas. Nevidim na tom nic divneho. Kdyz jsem prestala kojit, tak jsem uspavala pohadkou, pisnickou…nekdy jsme si povidaly, co se delo pres den, az vytuhla. Budou ji 3 a uspavam ji porad, neusina v pokojicku sama. Bud pohadka nebo pisnicka, az usne, jdu si po svem. Mam ty nase chvilky rada :srdce:

A nedavas ji treba spat pozde? Dcera kdyz je pretazena, tak usina taky hur a dyl ji to trva. Zkusila bych driv, nez si bude trit ty ocicka…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1134
25.4.21 18:22
@Majkína7 píše:
Ahoj maminky, máme doma tříměsíční holčičku, do dvou a půl měsíce jsme ji přes den nechávali spinkat v košíku, kde povětšinou usnula sama, nebo na gauči vedle nás, také pomalu zavírala ocicka až usla sama, stačilo třeba pohladit a nebyl problém, nebo hezky spinkala v kočárku, občas na rukou, když nemohla usnout. Večerní uspávání probíhalo vždy tak, že se okoupala, dostala napapat (je skoro od narození na UM), dala jsem ji do postýlky, někdy zůstala u ní a hladila ji a potichounku zpívala a někdy jsem šla třeba umýt flašku a když jsem se vrátila, tak už zavírala ocicka a na usnutí mě ani nepotřebovala.
Ale po dovršení třech měsíců začala dělat při uspávání hrozně scény, snažím se ji dávat spinkat až už opravdu vidím, že je unavená a tře si očička. Jenže položím ji do košíku nebo do postýlky a ona si tře oči a nos, ocicka má úplně červené a malinké, ale ne a ne usnout, poknurkava, kope nožičkama, rozhazuje ruckama (je to čím dál horší, jako by se rozčilovala, že se jí chce spinkat), zavinovani u nás moc nefunguje, potřebuje prostor, při zavinutí se vzteká. Nefunguje ani hlazení a tiché šeptání. Nemám to srdce nechat ji tam kňourat a plakát bůhvíjak dlouho, takže to vždy vydržím tak 2-3 minuty a beru ji na ruky, kde za chvilinku spokojeně usne a můžu ji položit do postýlky, kde hezky spinká (povětšinou se nijak zvlášť nebudí). Přes den mi to nevadí, ale bojím se, že mi to začne dělat i v noci, kdy se budí 1×-2× a zatím tak nějak v klidu usíná, i když ji hned po nakrmení a prebaleni dám do postýlky (možná je to tím, že je tma). Na den jsem koupila i zatemňovací závěsy, ale vůbec to nepomáhá, prostě vyžaduje ruce :(.
Pevně věřím, že zajedeme zpět do zajetých kolejí a je to jen nějaké obdobícko.
Vím, že není nic špatného na tom, uspávat na rukách, ale jde mi spíš o ten večer a noc, ať se pak zbytečně netrápíme.
Máte s tím některá zkušenost? Zažily jste něco podobného? Může to být spojeno s růstovým spurtem?
Děkuji za odezvu. :)

Potřeby dítěte se mění den ode dne, týden od týdne. Je to naprosto normální, není to stroj, který bud fungovat stále stejně. Takže si zvykněte na to, že se potřeby budou neustále měnit. Chápu, že Vás to otravuje, ale je to malé dítě, které chce s Vámi kontakt. to je takový problém?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
294
25.4.21 18:28

Dítě chce kontakt s matkou, to je zdravé a přirozené chování, plakat bych nenechala ani minutu, pokud zrovna nedělám něco, co se nedá odložit. Vyhovět dítěti je nejsnazší cesta pro pohodový vývoj.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3864
25.4.21 19:33

Těžko si o to řekla, že? Nejedna mamina tady pak skuhrá, jak odnaučit třeba desetiměsíční dítě uspávání na ruce, takže já bych si to pečlivě promyslela.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5216
25.4.21 19:57

Mi to dcera ve třech měsicích začala taky dělat. Do té doby pohoda… dala jsem do postýlky a spala. No ale já měla to srdce a nechala brečet… brečela minutu dvě, šla jsem za ní podala dudlík, pohuštala a zpět do postýlky… zase přišla za minutu dvě… a asi 15 minut a usla… trvalo to 2-3 spaní přes den i večer… ale vydrželi jsme a zase krásně usínala sama. Já jsem hold byla matka tyran.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
63694
25.4.21 20:19

@Majkína7 je to normální.. Kluk mi dřív taky usnul sám, že vyžaduje kontakt.. Víc vnímá, potřebuje ti blízkost atd.. A je to vždy změna během chvilky. Např teď už usne jen v šátku, autě nebo kočáru - tedy přes den.. Jinak ano boha.. A to dřív usnul u hraní.. Večer se musíme pritulit, pak chvilku povídá, chytí mě za ruku a pak teprve vytuhne.. Hlavně klid.. Že usíná takhle rychle je fajn, tak uhoupej a je.. Ono se to fakt postupem času bude vše měnit, jak dítě víc vnímá atd

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
591
25.4.21 20:23

Nějaké pohoupání v kočárku by nepomohlo? Taky jsem děti dlouho nosila na rukách a dnes (bude mi 60) jsem za to období ráda. I když mě to tehdy štvalo. Ale nelituji.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1158
25.4.21 21:14
@Cimada píše:
Nějaké pohoupání v kočárku by nepomohlo? Taky jsem děti dlouho nosila na rukách a dnes (bude mi 60) jsem za to období ráda. I když mě to tehdy štvalo. Ale nelituji.

Díky za tenhle komentář :palec:.
Jinak zakladatelko, já mám 4měsíční. Chvíli jsem houpala na rukách, chvíli usínala celkem sama, chvíli zabíralo prso.. teď nezabírá už vůbec nic,.ani ruce, ani prso, ani položit do postýlky, prostě čeká na 20. hodinu a tehdy usne.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat