3 měsíční miminko neumí samo usnout a pláče

60
18.11.20 06:23

3mesicni miminko neumí samo usnout, plac

Ahoj holky, potřebuji řadu… Naše skoro 3 měsíční mimčo neumí samo usnout, a to nikde.. Zkoušíme uspavat v postýlce, v kočárku, u nás v posteli… Nikdy sám nezabere, vždycky propukne v hystericky pláč a nakonec uspavam s hysterickym pláčem v náručí.. Jsem z toho hotová, proč tak pláče, že chce zapsat, nejde mu to a pak stejně hystericky pláče i v náručí kdy po různých délkách pláče usne? Je to takto u každého spinkáni a jsem fakt zoufalá.. Jak jste uspavali vy?
Dekuju za rady.. :,(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
3800
18.11.20 07:22

Nekdo uspava v nositku a nekdo na mici. Je to teda rehole, ale nektera miminka jinak uspat nejde…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
167
18.11.20 07:47

Kup mu peřovou zavinovačku a udělej z toho hnízdečko, do kterého se zaboří, to ho obklopí a ono bude mít pocit bezpečí. Funguje to.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
51462
18.11.20 07:58

Hnízdečko, omezení prostoru… ale některé děti prostě potřebují cítit mámu. První dítě usínalo jen a pouze u mě nebo v drncajícím kočáru (a spalo, dokud drncal), později se to zlešilo a na pohodu usíná samo. Druhé bylo samostatnější, stačilo držet za ruku… a v batolecím věku potřebuje výrazně bližší kontakt. Můžeš zkusit šátek nebo nosítko.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5554
18.11.20 08:37

V tomto věku většinou usnuli v náručí u kojeni. Později v leze na posteli vetsinou u kojení. Dcera měla v kolem roku taky takový období kdy jsem ji musela „nasilim“ obejmout a znehybnit aby se uklidnila a pak během chvíle usnula, jinak sebou pořád mlatila. Zkus pevně zavinout.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2302
18.11.20 10:06

@HanS015 Musíš zkoušet, co zabere, na každé dítě funguje něco jiného. U nás by pevné objetí, šněrování do zavinovačky nebo něco podobného jen znásobilo brek. Obě děti spaly ve své postýlce a když nastal brek, bylo jasné, že je nějaký problém (hlad, žízeň, větry, zuby, něco mě tlačí, strach ze tmy, chci přikrýt atd, atd) Nikdy jsem nepouštěla fén, děti jsem doma nevozila v kočárku, nedávala je do vibračních lehátek, nespaly se mnou v posteli.
Pokud se rozhodneš uspávat v náruči, je to jen tvoje rozhodnutí, každá si to uděláme tak, jak nám to vyhovuje. :mavam:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
171
18.11.20 12:21

Já dceru dávala do postýlky s mým tričkem. A po zhruba pěti dnech usínala sama v postýlce jako profík do 5ti minut. Teď je jí rok a zůstalo jí to, ale už to nemusí být jen moje tričko, stačí jí cokoliv k čemu se může přitulit. Teď jí dávám látkovou plenu.
Zkoušela jsem všechno možné, ale vždy usnula jen u mě, pak mi mamka poradila, ať ji zkouším dát moje tričko, že mě z něj ucítí, a fakt můžu říct, že po těch pěti dnech kdy trvalo třeba dvě hodiny než zabrala, začala konečně usínat sama v postýlce, a má to do teď, ikdyž jí rostou zoubky

Edit. Podotýkám, že jsem neuspávala v náruči ani jiných vymoženostech. Ale bylo to v období kdy ode mě pila prakticky nonstop. Kolikrát i usnula, takže si zvykla spát semnou. Pak už nechtěla spát ani v kočarku a to byla poslední tečka kdy jsem si řekla že je s tím spaním potřeba něco udělat. Od té doby máme klid

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
60
18.11.20 14:14

@Berry77 proboha!!! Snažím se najít řešení, takze takový chytrý řeči, každá si to zařídíme… Mě nezajímají. Mám 3mesicni mimčo, který zoufale pláče před každým usnutim, snažím se najít důvod a řešení… Proto tato diskuze, jsem zoufalá a potřebuju pomoct! Ne vysmivaní!!!

Ostatním dekuju… Zkoušela jsme vše, postýlku, nechat chvíli plakat, dudlík, prso, společně spaní, moje tričko, plinku přes oči, usínacka.. A Nic nefunguje, vždycky propukne v pláč, který se v naruci promění v hystericky pláč a vzápětí usne.. :(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2302
18.11.20 15:04

@HanS015 to, co jsem ti psala, nebylo žádné vysmívání, asi jsi to nepochopila, prostě něco mu je a CO, to ti tady nikdo nepovi, těch možností je spousta, od pouhého rozmaru až po koliky :nevim:
Proto jsem psala, že musíš zkoušet a hledat příčinu pláče.
Apropo „proboha“!!!
Víš, co taky platí? Dítě zrcadlí svoji matku :mavam:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
60
18.11.20 15:38

@Berry77 aneb, zoufalý člověk hledá pomoc a třeba nějaké typy a dozví se, že dítě zrcadlí zoufalou matku… Dekuju za podporu, to člověk, s hystericky pláčicím dítětem v náručí opravdu potřebuje…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2302
18.11.20 16:28

@HanS015 tak jinak. Je plně kojený? Nemá hlad? Nemá alergii na laktozu, žízeň, koliky? Není mu horko, zima? Netlačí ho něco? Nevadí mu třeba zavinovačka, moc teplá peřinka, nějaké zvuky? Nemá větry? Těch důvodů je opravdu milion a není lehké je dešifrovat, může mít zdravotní problém a taky tě jen může zkoušet a vynucovat si pozornost (jo, i tak malé miminko to umí) Pouštíš mu nějaké zvuky? Může mu to vadit, ne všechny vymoženosti jsou dobré pro všechny děti.
Brečí takhle od prvního dne? V porodnici, doma, venku, všude? Zkus se zamyslet, v jaké situaci usíná líp, třeba tak na něco příjdeš :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
60
18.11.20 16:42

@Berry77 dekuju…
Podle všeho intolerance na kravskou bilkovinu, 6tydnu jedu bezmlecnou dietu, je plně kojeny… Mel strašně záchvaty breku po kojení, naštěstí to už ustalo..jenze jak zezacatku plakal, my ho hodně chovali, naucil se asi podle všeho usinat v náručí… No a teď jinak neusne (vím, že za to můžeme, ale když plakala bolesti nedalo se ho nehcovat…). Teď už je lepší, jenže když začne zívat, ukládám do postýlky ke spánku, hladím zpívám.. Stejně propukne v pláč, v náručí začne hystericky plakat a usne.. Když vezmu pro znamkach unavy rovnou do naruce, hystericky pláče a pak usne..
Nechápu proč tak moc pláče, když je unavený a chce spát.. :( v náručí to funguje, ale za hysterické ho pláče a nevím co udělat jinak, jsem z toho zoufalá.. Vím že jsme si na sebe upletli bič, ale nemam silu ho nechat vyplakavat..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
470
18.11.20 16:46

Tak je asi přetažený, neumí s tím pracovat. Chodí spat v nějakém režimu? Možná by to pomohlo.
Já uspávam v houpacím křesle, zpívám, kolonám, pouštím vysavač. Je to nejhezčí část dne. Pokud tedy není přetažená a nebrečí :) pak prostě dělám ššš a cekam, mluvím klidným hlasem, že je v bezpečí, atd.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2302
18.11.20 17:29

@HanS015 tak to bude ono, důvod máš :potlesk: důležité je vědět, jestli je zdravotně v pořádku a pak řešit to další. Co říkala doktorka, stačí držet bezmléčnou dietu? Nebylo by lepší pro tebe i pro něj přejít na UM? :nevim:
Já zažila koliky a vím, jaké to je peklo, chovat prostě musíš, to jinak nejde a nechat vybrecet je v tomhke případě hloupost (nechám brečet roční dítě, o kterém vím, že mu nic není a jen kvičí, aby dosáhlo svého)
Teď si musíš být jistá, že nebrečí, protože ho bolí bříško, což podle tvého popisu tipuji, že ho bolí :think:
Já nevím, jestli by nestálo za pokus to UM :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1
19.11.20 07:52

@HanS015 kupte hojdavak…za mě nejlepší investice. Je to malé miminko a nemusí ještě zvládat samostatné usínání

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama