3měsíční miminko málo přibírá

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
lolaOV
Stálice 93 příspěvků 07.09.19 12:41
3mesicni miminko začalo málo přibírat

Ahojte maminky, máme doma 3 měsíce a dva týdny chlapečka, vcera jsme byli na kontrole a přibral jen polovinu co by měl podle dr přibrat :roll: Takže jsme dostali váhu a 24hodin musím vážit před a po kojení :zed: Vzdycky pribiral víc než by měl a tedka najednou taková změna :( Od narození trpi na prdiky, zjistila jsem ze mu vadi když jim mléčné produkty, takze jsem všechno vysadila, ale zkusila jsem brát aspoň proteiny, přece i v tom je nejaka ta bilkovina apod a pribiral krásně. Ted jsem je vice jak dva týdny nebrala, myslíte ze to přibírání to mohlo ovlivnit? Jinak nevim teda jak mam vážit kdyz maly mi usne u prsa, při polozeni na váhu se vždycky vzbudi a zase znova k prsu. Tak potom těžko ho nějak zvážím. Ale ano, přijde mi že pije malinko, ted mi to třeba ukazalo jen 60ml, coz je velmi malo už. Dr doporučila at zkusim prikrmovat teda, protože očividně má málo mateřského. Obcas mu dávám Kendamil večer, ale jelikož ma problém s dudlikem, tak i s flaskou. Vypije toho velice malinko a přes stříkačku to vše vyblinka. Asi nakonec skončíme jen na UM že? Za dva týdny bych teoreticky mohla začít s příkrmy. Vím ze je to mateřské lepší, jenze kdyz pláče asi hlady a teda nepribira jak by měl? :nevim: Někdy kojim co dve hodky, nekdy co hodku, ale pije bohužel velice krátce a potom se začne vztekat ze se mu asi nelíbí ze uz to neteče podle jeho představ nebo nevim, nechápu. Toto jsem s prvním neměla, tak nevim co dál :nevim: Vyloženě nic proti UM nemám, dokonce mu ten Kendamil docela sedi asi, ale furt je tam to přece jen… :? Co dál? Jak dál? :nevim:

Přečtěte si článek: Váha kojence: Přibírá miminko, jak by mělo?

Reakce:
AlcaBa
Kecalka 147 příspěvků 07.09.19 13:00

Pokud máš správnou techniku kojení tak přikládej co nejčastěji a mlíko se ti začne tvořit. Trvá to tak 4-5dní. U nás byla podobná situace. Já o mlíko přisla skoro úplně. Dr radila po každém kojení podat ještě UM na dokrm. Dle mého cesta do pekel, takže jsem si půjčila el. odsavačku a co hodinu střídala dítě a odsávání. Celý týden v noci. Chodící mrtvola které se rozjelo mlíko tak, že dítě další měsíce přibíralo 1,2kg :lol:

Heivka
Závislačka 4383 příspěvků 07.09.19 13:19

@lolaOV Zkuste si nechat udělat rozbor krve na hladiny hormonů. U mě (i zhruba v tomhle věku) nastal u syna „bojkot“ kojení, já vytrvale a tvrdohlavě kojila (díky poporodní depresi která mi neumožnila racionální myšlení) až když syn 6 týdnů prořval a nepřibral ani gram (ze začátku to nebylo ani doktorce divné, protože předtím nabíral opravdu nadprůměrně takže když jsem přišla po měsíci na kontrolu tak nárůst váhy byl v normě - to už „bojkot“ trval dva týdny, takže syn nabral v prvních 14 dnech a další kontrola byla za měsíc) a nevyrostl ani o centimetr tak manželovi došla trpělivost a dal synovi UM, já se snažila rozkrojit aby dostával aspoň trochu MM (které mu způsobovalo skrytý reflux), naštěstí jsem se v tu dobu dostala ke své gynekoložce (kontrola po šestinedělí - trochu jsem to nestíhala) a ta mi nechala odebrat krev a výsledek byl ten, že hormonálně jsem na tom byla skoro jako nekojící žena, takže jediný způsob by byl umělé dodávání hormonů, takže syn už zůstal na UM. Jinak když jsem odsávala mléko než začaly problémy tak na 80ml lahvičce (odsátí za cca 40 minut a bylo jedno jestli jsem předtím kojila nebo ne) od medely byla po usazení cca 2-2,5 cm vrstva tuku, když jsem odsávala po začátcích problémů, tak jsem těch 80 ml neodsála na jsem pokus (byly potřeba 4 pokusy, každý tak 1,5 - 2hodiny) a vrstva tuku sotva pokryla povrch mléka. Tolik k tomu jak kojit může každá a že neexistuje slabé mléko. Musím říct že tahle šílená propaganda mi dala v tom nejhorším období hodně zabrat. Jsem ráda že žijeme v zemi a době kde to že žena nemůže kojit neznamená nutnost mít kojnou nebo nechat dítě umřít hlady. UM není jed.

Váš příspěvek
Reklama