3. miminko ve 42 letech. Šance?

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Anonymní
10.10.21 10:11

3.miminko ve 42 letech. Sance?

Ahoj. Hledam slova podpory. Mam dve deti. Syna a dceru. Dcerku mam po 3 letech snazeni z IVF a ma nekolik onemocneni. Bolelo to. Zklamala jsem se sama v sobe. Obvinovala. Souhrnne. Beru to tak. Ze mi osud jeste 1 zdrave dite dluzi. V srdci misto pro 3 deti mam. Hateri prosim nepiste. Pokud jste takove nestesti nezazili. Nerouham se. S dcerou cvicime. Rehabilitujeme..Je krasna holcicka. Jen prosim nepiste kdo netusite. Jak tezke to je. Sklanim se pred maminkami postizenych deti. Ja nastesti nicim takovym neprochazim. Ale proste zcela bez starosti to neni. Vzadu v hlave jeste to 3. detatko mam. Mate holky nejake zarucene plodíci rady? Z textu vyse je pochopitelne, ze do IVF uz nikdy nepujdu. Chci prirodne a davam tomu snazeni jeste 1 rok😍

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
25605
10.10.21 10:22

Tohle si musíš rozhodnout ty a partner. Nikdo jiný to za vás nerozhodne. Jsem o téměř 10 let mladší než ty, děti mám až na pozornost zdravé. Manžel je v tvém věku a třetí by chtěl hodně. Já už jsem trošku zdrženlivější. Kluci už jsou velcí, nevím, jestli se mi chce začínám od začátku - probdělé noci, zuby, pleny, nemoce…Na jednu stranu bych ještě jednou chtěla prožít to těšení, čekání, miminko, ale na druhou stranu jsem ráda, že už mám celkem klid. Kluci jsou parťáci jak mezi sebou, tak s námi.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
10.10.21 10:39

Bylo by asi fajn si uvědomit, že osud ti nic nedluží a důkladně si předem rozmyslet, zda bys byla ochotná potenciálně přijmout i další nemocné dítě. Protože v tomto věku už jistá rizika jsou. Já jsem podruhé otěhotněla ve 41 letech, bohužel miminko mělo těžkou vrozenou vadu (ne chromozomální) a ve 2. trimestru jsem musela ukončit těhotenství. Bylo to hrozné a dosud jsem se s tím nesrovnala a asi nikdy úplně nesrovnám (další děti už mít nemohu). Nicméně jsem „osudu“ vděčná alespoň za to, že to rozhodl za mě a nemusím se vyrovnávat s péčí o postižené dítě (nevím, zda bych to zvládla). Podotýkám, že jsme všichni zdraví. V situaci, kdy už nějaké zdravotní problémy v rodině jsou, bych do toho nešla ani omylem (ale takto to mám nastaveno já, nemusí to tak mít každý).

• Citovat
  • Nahlásit
2563
10.10.21 10:56

Šance je vždycky, ale vzhledem k věku, přechozímu otěhotnění přes IVF a nemoci holčičky bych tomu moc nedávala :nevim:
Zkusit to klidně můžete, spíš si myslim, že se to nepovede, ale možná že ano, hlavně počítej s variantou, že tam může být nějaký jiný zdravotní problém nejen dítěte, ale i tvůj a jestli jsi ochotná tohle podstoupit.
To, že ti „osud dluží“ si jen myslíš ale nic to neznamená, já bych si naopak s tim osudem být tebou moc nezahrávala, abyste se pak ještě nedivili

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6973
10.10.21 11:00

Tak to nech na přírodě a buď otehotnesis nebo ne..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13995
10.10.21 11:04

Nech to na přírodě, nic jiného nezbývá. A ano, taky jsem to takto vnímala, toužila jsem po třetím, protože druhé má kombi postižení.

Apivedlo se, pak ještě čtvrté v 39. Držím pesti

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8
10.10.21 12:00

Reakce

Holky nemyslim to zle. Ale ja proste tu holcicky nemoc mam spojenou s tim IVF. Protoze jinak jsme zdravi. S tim osudem. To by bylo na knihu. Co ja uz vsechno zazila. Zahravani to neni. Je to nesplnena touha. Kdyz to neprijde. Vezmu to. Jak to je.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10.10.21 12:19

Já si taky myslím, prostě jděte do toho s čistou hlavou, aniž byste si předem dávali nějaké bariéry (jako že buď do roka, nebo nikdy). To k pohodě obvykle nepřispívá. A uvidíte. Pár let určitě máte.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13995
10.10.21 12:30
@Nickjmeno píše: Šance je vždycky, ale vzhledem k věku, přechozímu otěhotnění přes IVF a nemoci holčičky bych tomu moc nedávala :nevim:
Zkusit to klidně můžete, spíš si myslim, že se to nepovede, ale možná že ano, hlavně počítej s variantou, že tam může být nějaký jiný zdravotní problém nejen dítěte, ale i tvůj a jestli jsi ochotná tohle podstoupit.
To, že ti „osud dluží“ si jen myslíš ale nic to neznamená, já bych si naopak s tim osudem být tebou moc nezahrávala, abyste se pak ještě nedivili

I ten, kdo má nemocná či postižené dítě má právo chtít další zdravé děti. Je to na nich q lekarich, zda zjistí genetickou příčinu a jen na rodičích, jak s tou informací naloží.
Geneticky to ale většinou zapricineno není.
Tohle mr neskutečně vytáčí, tohle je prostě stigmatizace rodičů dítěte s problémem.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2563
10.10.21 12:50
@g.sandova píše:
I ten, kdo má nemocná či postižené dítě má právo chtít další zdravé děti. Je to na nich q lekarich, zda zjistí genetickou příčinu a jen na rodičích, jak s tou informací naloží.
Geneticky to ale většinou zapricineno není.
Tohle mr neskutečně vytáčí, tohle je prostě stigmatizace rodičů dítěte s problémem.

Vždyť píšu, ať to zkusí, ale ať nespoléhaj na to, že jim to dluží osud, takže musí být vše v pořádku… není to stigmatizace rodičů, je to zdravý rozum, že věk + předchozí problémy s otěhotněním, který skončili ivf přirozenýmu početí moc nenasvědčují :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8
10.10.21 12:53

Reakce c. 2

Jeste prosim neni to o nepokore. Pokud vas to s tim osudem drazdi. Dceru zboznuji. Je to fakt o te touze nekde vzadu v hlave. Snad je tu nekdo. Kdo to mel nekdy stejne. Navic to smirovani se s nemocnou dcerou…zalozeni teto diskuze je pro mne 1 z bodu na te smirovaci ceste.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8
10.10.21 13:17

Vek

Jeste to s tim vekem. Do 25 ti let jsem studovala VYsokou skolu. Pak zila s partnetem. Kt. Deti nechtel. Takze ono to neni jen o tom.. Ze si ve 25 ti reknete a sup udelam si děti. Musi byt taky nekdo vedle Vas. Kdo to chce stejne. Nastesti ho ted nejakych 11let uz vedle sebe mam. Pak taky do IVF centra si pro nemocne dite samozrejme nejdete. Kdyby mi to nekdo rekl, nejdu tam nikdy… Ake potom az se to stane uz ti lekari nereknou ani, ze je to mrzi…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1364
10.10.21 15:31

Tak za nemocné dite prece nemuze IVF, jak to jako myslis? A proc jste museli do IVF, kdyz jste podle tebe zdravi?
Vsak se nechrante, zalezi, v jake fazi je tvoje plodnost, ono casto krátce pred vypnutím pali vajecniky jedno vajicko za druhym, takze tam paradoxne sance na otehotneni je, včetně vetsi sance na vicecetne těhotenství. Na druhe misce vah je ve vasem veku také vyssi riziko ditete s fyzickym, vyvojovym a/nebo mentalnim postizenim, protože vajicka nemladnou a spermie uz taky mivaji problemy. Nerikam, ze nemuzete mit zdrave dite, samozřejmě, ze jo. Ale bud smirena s tim, ze se ti muze narodit dite nejakym zpusobem opet nemocne a mela by sis dopredu rozmyslet, zda s tim rizikem jsi smirena a zvladnes dalsi takovou péči. Protože tvuj pristup mi prijde dost nevyrovnanej. :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8
10.10.21 15:35

Reakce

Nemyslím, že jedině IVF, ale i to, že IVF podporuje ještě více riziko vývojových vad, ale nikdo kdo tím prochází nemyslí, že se mu to stane. Rozumím, že už zdravé dítě nejspíš mít nebudu. Loučím se s tím a děkuji. Přeji všem štěstí v životě.

Příspěvek upraven 10.10.21 v 16:00

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8
10.10.21 15:41

Rozlouceni

Diskuzi prosim uzaviram.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek