3. trimestr- křeče do lýtek- noha stále bolí

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Rezii
Zasloužilá kecalka 856 příspěvků 22.12.16 20:59
3.trimestr- křeče do lytek- noha zůstala bolet

Ahoj holky, už to mám za pár, jsem 35+1. Trpím na silné a hrozně bolestivé křeče do pravého lýtka. Vždy mě ráno vzbudí. Musim byt důslednější s magnezkem, když tu nechuť piju den předtím poctivě v noci křeče nejsou. Ale teď jsem pár dnů flakala- vánoční shon- a lýtko mi po sérii křečí zůstalo bolestivé- bolí stejně jako silně namozeny sval. Noha není ani trochu oteklá, neni červená, bolí celý sval, ne jedno místo, bolí jen při došlapu, hlavně dolů ze schodů. V klidu vubtec. Říkám si že po tak šíleném stahování má ten sval právo být namožený- ale někde v podvědomí cinká varovný zvoneček- trombóza. Strašně se mi nechce někde lítat. Namohla jste si taky některá sval jen z křečí?

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:

Lucka1111
Ukecaná baba ;) 1275 příspěvků 22.12.16 21:03

@Rezii buď v klidu, ze silné křeče můžeš mít sval namožený, také se mi to stalo a ne jednou. Pokud není noha oteklá bude to spíš to namožení. I když samozřejmě v těhotenství stoupá riziko trombozy, takže pokud by noha začala otékat, měla jinou barvu či jsi měla nějaké pochybnosti tak je vyšetření na místě. Nicméně podle toho co píšeš je pravděpodobnější to namožení svalu.

abidail
Zasloužilá kecalka 896 příspěvků 22.12.16 21:04

Take jsem na to trpela. Za par dni to prejde. Ten sval je namozeny

myskalucka
Echt Kelišová 8115 příspěvků 22.12.16 21:06

Neboj, po křeči je to normální, zrovna včera mě vzala krec do lýtka a jak to od té doby bolí :roll:, jako kdybych uběhla maraton :-(. Stává se mi to často, tromboza by to být neměla ;)

Rezii
Zasloužilá kecalka 856 příspěvků 22.12.16 21:10
děkuju

Děkuju všem uklidnily jste mě;)

Kamikadze
Ukecaná baba ;) 1387 příspěvků 22.12.16 21:11

Jasne, ze po vetsi kreci lytko bolelo, ale jestli chces jistotu..tak doktor

Hadumi
Extra třída :D 13508 příspěvků 22.12.16 21:13

Také mám křeče, které mě budí a lýtka z toho bolí, dle dr. je to normální. A k tomu magnesiu, dr. mi řekla, abych ho od 35.tt už neužívala.

HanHa
Závislačka 2707 příspěvků 22.12.16 21:16

Mívám taky často - u mě pomáhá hned zkraje křeče začít nohou hýbat - „rozchodit“ to.. pak to tolik nebolí.

Pacolka
Kecalka 115 příspěvků 22.12.16 21:26

Když má člověk bolestivé křeče do nohou, svědčí to o nedostatku magnezia. Kupte si v lékárně nějaké dobře vstřebatelné. Mně předepisovala Dr. v těhotenství Magnosolv.

Rezii
Zasloužilá kecalka 856 příspěvků 22.12.16 21:26
@Hadumi píše:
Také mám křeče, které mě budí a lýtka z toho bolí, dle dr. je to normální. A k tomu magnesiu, dr. mi řekla, abych ho od 35.tt už neužívala.

Aha to jsem vůbec nevěděla, teď to googlim. Tak se zeptám doktora na kontrole 27. v 36+0, asi už to taky pak vysadí;) se pak ukřečuju. Ale zítra a pozítří ještě vezmu, nechci Ježíška;);)

iva.haferova
Kecalka 127 příspěvků 22.12.16 22:03

Tak já bych v klidu moc nebyla. Když jsem měla trombózu levého lýtka, bolelo to zrovna jako po silných křečích. Když už to bylo víc jak 4 dny v kuse, zdálo se mi to už divné, šla jsem na kontrolu a byla to ta trombóza :(
Pokud se ti teď nechce běhat po doktorech, kup si alespoň zítra kompresní podkolenky a nos nepřetržitě až do kontroly doktora.

Yasminn
Neúnavná pisatelka 19011 příspěvků 20 inzerátů 22.12.16 22:05

Mám taky občas křeče do lýtek. Nejvíce v noci. Je to šílená bolest a jediné co pomůže, je vstát. Piju magnesii, zabírá to. Stačí mi tak 3dcl denně. Ale někdy se stane, že zapomenu a pak mám právě v noci křeč. :nevim:

V minulém těhotenství jsem to měla taky. Je to normální.

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 63291 příspěvků 3 inzeráty 22.12.16 22:17

@Rezii Jo, byla jsem na tom po křeči tak, že jsem 2 dny skoro nechodila a bolelo to ještě další týden.

Mari.G
Závislačka 4639 příspěvků 23.12.16 02:27

@Rezii Taky se mi to stávalo. Magnézium jsem nebrala, stačilo mi den poté vypít jednu Magnézii a byl na nějakou dobu klid. Před porodem se magnézium moc nedoporučuje, protože brzdí samotný porod. Jinak bolest, jako že je noha namožená, jsem pak mívala taky.

Ale za mě - pokud to máš hodně často, asi bych se s tím ukázala. Já to mívala opravdu občas, takže jsem tomu nedávala nějakou váhu, ale pak se mi v té noze ze dne na den udělaly křečáky (dost velké a hnusné) a noha totálně tvrdá. Valili se mnou do nemocnice s podezřením na trombózu. Byla jsem ve 4. měsíci, sama v nemocnici na jezdícím křesle s tím, že nesmím do vyvrácení trombózy vstávat, ale neměl mi kdo pomoct na záchod atd. (trvalo to asi 4-5 hodin)..trombóza se vyvrátila, nosím stahovací punčochu (budu ji mít i u porodu při tlačení) a teď už beru i léky (normálně se lékům bráním jak čert kříži, ale doporučila mi to i jinak velmi alternativní porodní asistentka - právě kvůli trombóze poté, co tam budu tlačit).

Nechci děsit, spousta kamarádek měla jen ty křeče. Ale pokud je to často, zašla bych s tím. U porodu to pak může být divočejší a úplně zbytečně, protože je ještě čas případný problém v pohodě řešit.

MartinaIrena
Extra třída :D 10220 příspěvků 23.12.16 07:28

Taky jsem na nedostatek magnezia brala kdejake tablety a u me nepomahaly. Me telo je proste neumi vstrebat.Zato mi vyborne a temer okamzite pomoha voda magnezia.Tam jsou totiz ty mineraly v optimalne vstrebatelne forme a nechemicke. A benefit je, ze diky tomu, ze jsou v prirozene forme a mnozstvi( nehrozi predavkovani), neriskujete, ze vas uprostred porodu opusti kontrakce a pujdete na cisare

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nádherná proměna: Kuchyně se díky odborníkům stala skutečným srdcem domova

Paní Jana si ve svém životě prožila mnoho těžkých chvil. Příběh dvakrát... číst dále >

Podzimní čtení: Tyhle knihy vás v klidu nenechají

Podzim je ideální na to uvařit si čaj (nebo nalít dvojku červeného), zavrtat... číst dále >

Články z Expres.cz

Co je zač bipolární porucha, kterou má trpět dcera premiéra Babiše?

Nevíte, co je bipolární porucha? Vzpomeňte si na Karla Svobodu! Tak zněl... číst dále >

„Když chce, tak chce!“ Borkovec ukázal fotku jako důkaz o vztahu s Knechtovou

Petr Borkovec (18), známý coby problémový zajíček ze soutěže SuperStar,... číst dále >

Články z Ona Dnes

Život Livie Klausové ovlivnil pobyt v dětském domově i smrt otce

Zatímco Václav Klaus byl jako prezident jedněmi obdivován a druhými... číst dále >

Nejčastější chyby při čištění zubů, které mohou za zničený chrup

Téměř každý se za svůj život setká se zubním kazem. Na vině je podle lékařů... číst dále >