3tydenní miminko pije málo

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Anonymní
24.1.22 15:43

3týdenní miminko pije málo

Dobrý den. Máme doma 3 týdenní miminko. Prvních 14 dní pila 90 ml mateřského mléka (vážím ji) skoro na každé kojení, někdy 80 výjimečně 70. Najednou pije jen 40,50 výjimečně 60. Skoro poloviční množství a začala i ublinkávat po nakojení. Nevím kde je problém. Zdá se mi že pije strašně málo. Nevím jestli nemám mléko (po stisknutí ale teče) nebo je problém jinde. Všem moc děkuji za rady. A budu ráda když napíšete kolik pijí vaše miminka. Pěkný den všem :mavam:

Příspěvek upraven 24.01.22 v 16:25

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
28389
24.1.22 15:53

Jestli pribývá a nehubne přestaň vážit nebo se z toho zblázníš :zed: :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15657
24.1.22 15:57

Zahoď váhu a koj jak si řekne.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
524
24.1.22 16:53

Pokud nemáte nějaký důvod k vážení, zahodila bych vahu a kojila, jak dítě chce..rozdíl 20g muže dělat -změna polohy na váze oproti původnímu vážení apod..pokud je dcera spokojena, dost cura, tak bych to neřešila. Já měla strach protože malej pil max 3 minuty a hotovo, zase si pak řekl za 2-4h..a světě div se, přibíral a cural a bylo to spokojený dítě..v porodnici na mě tlačili, ze minimum je 10min apod..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2711
24.1.22 17:10

Mimina mají různé režimy. Někdy žerou jak nezavření, někdy jí velmi málo, a mezitím je to takový normál.
Pokud nemáš opravdu hodně dobrý důvod pro vážení, tak tu váhu zahoď. Protože zešílíš. Jeden den ti dítě může pít 90ml, další dva dny jenom 20ml a je to furt v pohodě. Prostě nemá tolik hlad. Pak najednou udeří růstový spurt a bude pít i 120ml za den, aby za pár dní pilo zase jenom 70ml.
Pokud je dítě v pohodě, pije, má dost počůraných plen za den, tak to neřeš a važ třeba jenom jednou za týden - pro kontrolu, jestli přibývá.
Stres blokuje tvorbu mlíka.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
507
24.1.22 21:38

Tak pokud ublinkava, tak máš mléka dost..Kór když ti teče po zmáčknutí z prsu.
Stresuješ se vážením! Tak toho zanech a užívej si miminka

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21
25.1.22 21:48

Ten můj po začátku stále plakal a pořád chtěl být u prsa. Vydržel dumlat i 30-40 min (určitě nepil celou dobu, ale po sundání řval). Taky jsem řešila zda mám dost mlika atd… Uklidnila mě LP, plen měl pocuranych dost, pribiral, vážila jsem jen ob den před koupanim asi měsíc… Dávala jsem mu pít kdykoliv si řekl, i každou hodinu… Taky radím, vykašlat se na vážení, tabulky kolik má vypít, a soustředit se aby bylo mimčo spokojené dle tvých pocitů

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat