4 děti, dá se to zvládnout?

Napsat příspěvek
Velikost písma:
991
20.2.17 22:10

Můžu jen ze zvědavosti jak to dopadlo? Jestli už se manžel umoudřilo? :) :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6989
21.1.18 13:50

ZDravím, obnovuji diskuzi, máte nějaké praktické rady jak na 4 děti? Máme 4 do 5 (skoro 6ti let) 2 starší 5,5 a 3,5 a půlroční dvojčátka. Teď jsme jeli klasickou smyčku - nejstarší přitáhnul něco ze školky, vyležel se, chytla to mimina, pak já, pak tatínek a poslední byl druhý syn. Zítra máme jít na odběry s tím prostředním a přemítám, zdá vzít ty 3 ostatní sebou a nebo? :-) Jak to děláte? Samotné je doma nenechám, možná bude moci tatínek, ale…
Tak jak to dělát?
Jak to děláte s věcmi/oblečením? Máte spíš méně věcí a denně perete nebo víc věcí a perete jako já teď denně, ale třeba po barvách a materiálech? Jsem ze zallžení totální nepraktik ve věcech domácích a moc mi pomůže nasměrování od zkušenějších. (Teda nepraktit, já opravuji domácí spotřebiče, vrtám, vyrábím nábytek - s láskou, to mě ba, ale domácí práce byli jen nutné zlo, které se nějak udělalo, ale totál chaos a neorganizace.)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5795
21.1.18 14:45

Ahoj,
my máme děti 9, 7, 5 a 3 roky. Ty nemoci jsou hrůza, ale mám pocit, že časem se to zlepšuje, teda aspoň u nás. Loňskou zimu byly děti skoro pořád zdravé, jen nějaké slabé rýmy. Nejmladší už je od starších hodně promořený, takže už tolik nemocí nechytá.
Ale zase loni na podzim to moc neplatilo, napřed měl malý neštovice a pak jsme všichni chytli nějaký zákeřný kašlací bacil a dostávali jsme se z toho tři měsíce. Ještě že máme hlídací babičku, jinak nevím, jak bychom to udělali, já už jsem se od září vrátila do práce.
Pokud nemáš pro ostatní děti hlídání, s doktorem bych se domluvila, zda nemají nějaké hodiny, kdy mají jen poradnu a chodí tam tudíž jen zdravé děti. Pak bych se nebála tam vzít i ty půlroční dvojky. Ona je stejně větší šance, že něco donesou ty starší ze školky, nebo když půjdete do obchodu. To byste nemohli přes zimu vůbec nikam. :nevim:
A s tím oblečením a praním, my máme oblečení opravdu hodně, ani všechno nevynosí, ale jen díky tomu, že máme bohaté zdroje od známých, posílají nám toho hromady. Ale stejně peru každý den, někdy i dvakrát, peru teda po barvách.
Tak pevné nervy. :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6989
22.1.18 08:38

@katsha my máme hlídací babičku (tchyně), moje mamča je taky v důchodu, ale teď prodělává chemo, tak se k ní nemůžeme s těma našema bacilonosičema ani přiblížit. Pak máme ještě super paní na hlídání - bývalá paní dětská doktorka, ale ta může až od 11:00 a to mi často hodně pomůže, ale zrovna u doktorů bohužel moc ne:-(
Já jsem právě na domácí organizaci antitalent…a to jsem vedla obr oddělení :-D Holt ne každýmu jde všechno, že…

EDIT: no ale jako na potvoru, když to fakt potřebuju, nemůže obvykle vůbec nikdo…a to jsem zapomněla zmínit, že tatínek dětí často pracuje z domova…normálně so nemůžu stěžovat, jen ty krizovky:-(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
687
22.3.18 13:45

Zdravím, my máme zatím tři špuntíky 9, 7 a 1 rok a plánujeme ještě jednoho. Mám dva kluky a nejmladší holčičku. Je celkem náročné věnovat se všem a často si připadám jako taxík..bydlíme na vesnici a tak je to náročné. Kluci začali ale jezdit sami domu autobusem, tak mi tím hodně uleví a máme hlídací babičku. Přesto si to neumím představit. Vždey jsem chtěla buď velkou rodinu nebo velkou kariéru…a vzhledem k tomu, že bude velká rodina, tak má kariéra ustupuje do pozadí…asi jsem se s tím už smířila…máte některá taky pocit, že jste vlastně pracovně nic moc nedokázaly?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1710
3.5.20 13:37

Zakladatelki, tak jak to dopadlo? Ja ted podle vseho take cekam 4te dite :D. Moc se tesim a zaroven modlim, at je vse v poradku :srdce:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18973
3.5.20 13:50

@kyticka86 je, ahoj, byli jsme spolu v srpnatkach 2016,pamatujes? I další děti mame/budeme mít podobne. My tedy končíme na trech

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1710
3.5.20 14:18

@Cuddy Ahooj :mavam:. Jasne, ze si Te pamatuju. Tak ja budu mit (pokud ted vse vyjde, prece jen jsem v pocatku) taku „jen“ 3 porody. Napoprve to ale byly dvojcata, tak proto budou deti 4 :mrgreen:

Kdy mas termin?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18973
3.5.20 14:22

@kyticka86 říjen 2020. Teda jste dobří, 4 děti do 4,5 let.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1710
3.5.20 14:29

@Cuddy Dekujeme :kytka:. No vy jste na tom taky podobne - 3 deti za 4,5 roku. Dvojcata uz chodi (ted nechodi..) do skolky a mala ma v rijnu uz 2 roky. Termin mam na Vanoce :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18973
3.5.20 14:35

@kyticka86 tak držím palce, ať je vše v pořádku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8
6.8.20 10:43

Prosím jak dál

Dobrý den. Tak jak začít.. Mám 3 dětičky 9, 7, 5. Před rokem jsem si našla práci na ÚP záskok za MD, takže na dobu určitou.. Manžel je živnostník má opravnu bot, takže někdy to jde jindy těžko. Byla jsem ráda, ze jsem si našla docela dobře placenou práci i když dost náročnou na psychiku. Popravdě vůbec nestíhám děti s prací ale o to teď nejde…
Měsíčky nic a TT je.. Pozitivní hned 3×.. Nevím co mam dělat ale vubec. Budu kolem 5tt.. :zed:
Ještě mě je 37, říjen 38 let a manžel 40..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1083
6.8.20 10:47

Tak pokud už jsi maminka tří dětí, tak myslím že čtvrté není zase takový rozdíl. Bydlíte v bytě nebo domku?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
72
6.8.20 10:48

Nezvládláš tři, čekáš čtvrtý…co ti na to říct. Mít raději tři a věnovat se jim na 100% nebo mít tři a nezvládat je..
Do toho čtvrtý, hm.
Jiný by za jedno dali všechno na světě..zeptej se sama sebe a hlavně děti a manžela..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
64077
6.8.20 10:54

No to prober hlavne s manzelem, ne, jak jste na tom financne. Navic pokud nestihas 3 deti a praci, jak chces zvladat 4 deti a praci. Doma predpokladam zustat nemuzes, ze by pracoval jen muz.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama