4 dny před státnicemi a mozek nefunguje

865
7.2.16 12:53

4 dny před státnicemi a mozek nefunguje

Přeji pěknou neděli,

přišla jsem se k Vám trochu vyzpovídat a možná i pro nějakou radu… :( jde o to, že ve čtvrtek mě čeká druhá státní zkouška a já po měsíčním učení se a absolutním vyčerpání už nezvládám… :( nejhorší je, že jsem se látku už jednou učila, jenže pak jsem musela přejít na druhý předmět (ze kterého jsem státnice udělala minulý týden) a jako by se mi to, co jsem se učila předtím, vypařilo :(…včera jsem se učila asi 10 hodin, zvládla jsem 7 otázek z 30, potřebuji pokračovat, ale mozek jakoby rezignuje…jen brečím a brečím, je mi blbě, bolí mě hlava, procházka nepomáhá, prostě depka nehorázná…

Zažily jste někdy něco podobného? Já nevím, jak se z toho mám vysekat, potřebuji být trochu produktivní, protože se toho musím naučit ještě vážně docela dost, ale mám nějaký blok :(

Děkuji

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

6079
7.2.16 12:59

@fidorka56 hlavně klid. Jsi pretizena, nejlíp bude se najíst a vyspat. A zkus jinou činnost, úklid, uvar…aspoň si chvilku odpocin od myslivců činnosti. A pak znovu učit…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1776
7.2.16 12:59

Ja si stanovila 2 otazky za den, pak jsem se dostala do skluzu, tak ze dam 4 za den a nakonec to skoncilo tak, ze jsem v předvečer statnic jen podtrhávala klíčová slova u otázek :lol: byla jsem tehotna, mesic do porodu, neslo mi u toho sedet, bolel me celej clovek, kdyz jsem si lehla, tak jsem usnula :lol:
Klid. Vypni emimi a v klidu si to jen cti. Uděláš to.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1098
7.2.16 13:01

Dej si pauzu prostě zkus si jít někam vyčistit hlavu třeba s kamáradkama na kafe. Takhle se stejně nic nenaučíš pak ti poleze do ty hlavy rychlejc :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
865
7.2.16 13:05

Holky já bych hrozně ráda dělala něco jinýho, ale jenže to pak budu v děsném skluzu, že budu mít depku ještě větší a nakonec se z toho složím :( navíc mi nepřidává moc vědomí, že jsem byla přiřazena k ne moc dobré komisi (tedy hlavně předseda komise je prý arogantní tyran a rýpal)…když se na to teď vykašlu, tak pak už budu mít jen tři dny a žádný čas na opakování a to mě pekelně frustruje… :( já vím, že bych měla vypnout internet a snažit se zabrat, ale nefunguje to, jsem psychicky hotová, navíc mě ani ta látka vůbec nebaví (vybrala jsem si blbý obor, ale když už jsem se dostala ke státnicím…)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
16985
7.2.16 13:10

@fidorka56 zazila. Na komisi nemysli. Vse muze byt jinak na miste a take muze mit predseda sex den pred zkouskami :-) Radim ti dobre. Ja jsem vyfasovala udajne dobrou komisi a ve vysledku ta druha „prisna“ komise davala lepsi otazky i znamky vsem bez rozdilu pohlavi a veku :-D
Nicmene holky radi dobre: vypni. Dovol si dnesek bez uceni. Stejne je to neproduktivni. O to rychleji pojedes zitra. Stejne vse, co prectes dnes z donuceni, budes muset jeste pred projit, protoze budes mit jakoby vypadek… Nenut se. Nebo jdi ted spat a sednes k tomu v noci, treba bude priznivejsi konstelace.
I ja jsem to brala tak, ze si nemuzu dovolit jednodenni vypadek a stacilo mi jen 6 hodin se na to nedivat a pak uz jsem mela i chut a jela produktivnejsi. Cim vic adrenalinu, tim lip funguje i pamet.
:hug:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Ellusa
7.2.16 13:15

Vycházka, kino, kafe s kamarádkou… dej si pauzu, relax, masáž, vanu. Pokud jsi takto vystreslá, tak stejně do hlavy nic moc neleze. A neboj, to, co jsi tam dala předtím, tam zůstalo, jen ti to teď tak přijde, že tam máš právo. Navíc normální lidi, a to i ti přísní, ví, že pokud se někdo dostal až ke státnicím, tak v té hlavě něco mít musí a musel to prokázat už opakovaně dřív. A pokud tam řekneš aspoň nějakou kloudnou větu ke každé otázce, tak to uděláš ;).

• Citovat
  • Upravit
2028
7.2.16 13:22

@fidorka56 neboj, na chvíli vypni a pak se do toho zase pusť. Mě pomáhalo při čtení otázek, vypisovat /barevně podtrhávat) hlavní body - prvně nejdůležitější věty, pak jen slova -to ti pomůže vybavit si pak ten zbytek. Určitě to v hlavě máš, jen si to pak tím slovem vybavíš.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7.2.16 13:29

Hlavne zachovat chladnou hlavu, jestli budes takhle panikarit nanucis se uz vubec nic ani pristi tri dny. Dej si pul dne pauzu. Mesic uceni je vycerpavajici, sama jsem to zazila :) venku je hezky, vylez aspon na dve hodiny ven na vzduch, zajdi za mamkou/kamoskou. Vecer si uvar kafe a v klidu si nejake otazky precti ale zadnej spech, co udelas udelas a co ne to nevadi. Tri dny jsou dlouha doba a pred statnici je clovek nakopnutej, i kdyz se ti ted zda, ze si vsechno zapomela, na zkouskce si na to vzpomenes, ver mi :))) ja si na zkouskach vzpomela i na veci o kterych jsem ani netusila, ze jsem se je ucila :D a moje rada na zaver je kazdou noc se poradne vyspat! Nevyspalej mozek stoji za prd :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
865
7.2.16 13:32

Holky moc děkuji za Vaše příspěvky…právě se snažím si vypisovat hlavní věci, ale občas to nestačí, hlavně u finančních analýz, kde jsou vzorce a to musím chápat, ale to prostě nějak nejde. Připadám si tady děsně ufňukaně, ale oproti tomu druhému předmětu, co jsem udělala minulý týden, mi přijde, že z téhle zkoušky nevím vůbec nic…učení v noci u mě většinou nepřipadá v úvahu, jakmile se setmí, tak mi také přestane fungovat hlava…je to na palici, dokonce už uvažuji, že zkoušku odsunu, ale zase když si představím, že stejně nervy zase v červnu :roll:…s tím předsedou je to trochu složitější, je to údajně zakomplexovaný homosexuál, co moc nemá rád holky (jako prostě všeobecně). Já o něm nic nevím, ale tohle o něm traduje, navíc on je právě přes ty finance, na který já zase moc nejsem :D…a tohle jsou prostě faktory, které mě neuvěřitelně straší a blokují…achjo… :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13779
7.2.16 13:41

Jak pisi holky, dnes se uz neuc, neh to na zitra, jdi na prochazku(alespon dve hodinky) s nekym, koukni na pohodovy film,.dej si vanu, najez se a nejlepe s nekym pokecej(at nejsi sama a nemyslis na to :) )

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7.2.16 13:51

Na zkousejici se ted vykasli, je to statnice a je tam cela komise, nikdo si nemuze dovolit byt nejak extra nespravedlny, od toho je tam tolik lidi aby to bylo co nejvic objektivni. Ja nekolikrat byla u uplne nejhorsiho zkousejiciho z danych predmetu a reknu ti, ze to dokonce VZDY dopadlo uplne super. Nedej na to co se o nekom povida. Vsechno zalezi od toho jak si s tou osobou sednes a od tvyho pristupu k veci… Treba tam prijit s usmevem jakoby ses zrovna na NEJ uplne nejvic tesila. Uvedom si ze komise zkousi roztrasene studenty cely den a cely den musi poslouchat ty nase zvasty, prijemne vystupovani udela hodne ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7.2.16 13:54

Jo a taky jsem byla u profesora co nesnasi Slovaky (jsem Slovenka a v ty dobe jsem jeste ani neumela cesky) hele a nakonec to skoncilo tim, ze si on se mnou povidal slovensky a jeste me pochvalil za dobrou odpoved :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1667
7.2.16 14:48

Ahojky, uklidním tě, měla jsem úplně to samé! Větší stres jsem zatím nikdy nezažila. Poslední týden před státnicemi jsem musela denně udělat 11 otázek. Přesně jak říkáš, přešla jsem k jinému předmětu a přišlo mi, že jsem ty další zapomněla. Ale nezapomněla. Jediné co můžu poradit - vydržet. Motivuj se tím, že už to velmi brzo skončí, už nebudeš muset nic dělat, jen si lehneš a budeš ležet, protože tě nebude nic tlačit. Ty poslední dny už jsem také nemohla a přišlo mi, že už je to nekonečné, ale vždycky jsem zatla zuby a makala dál, je to masakr, ale za pár dní přijde neskutečná úleva. Kdo to nezažil, opravdu to nepochopí. Kamarádka mi třeba radila - mysli na to, že jediné co teď musíš je učit se a pak něco povykládat komisi, hůř jsou na tom ti, které čeká několikahodinový/několikadenní bolestivý porod, těžká nemoc, atd. Jinak mi taky pomohlo pozvat na večer kamarádku, ale je fakt, že jsem stejně myslela jen na učení, strašně to člověka svazuje. Takže VYDRŽ!! Už to brzo skončí! Já také vydržela a od úterý mám státnice úspěšně za sebou. :palec: V úterý mám ještě obhajobu. Ale stres pořád doznívá, pořád se mi zdají sny, že mě někdo zkouší.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
865
7.2.16 17:55

@Ivulka93
Ahoj, tak držím palce na úterní obhajobu! :)

11 otázek denně je tedy výkon. Já tedy nevím, jak jste měli rozsáhlé otázky, ale my máme ještě u každé otázky 2-7 podbodů, přičemž jedna otázka se občas rovná jednomu předmětu :( ale naštěstí časová dotace na otázku je 7,5 minuty, tak snad si na něco vzpomenu a nebudou rýpat moc.
Snažím se také myslet na jiné věci, oproti kterým jsou moje starosti marnotratné, ale těžko, raději bych šla rodit, než ke státnicím :D
Nakonec jsem dnes projela zběžně cca 5 otázek, zítra snad bude lépe. Ale každý den cítím větší a větší nechutenství, říkám, že už mi je jedno, jak to dopadne, hlavně ať už je po všem…
Jinak o těch snech mi mluvíš z duše, mně se furt zdá o zkoušce, o látce, kterou se učím, učím se ve snech, dokonce si to ve snech i přeříkávám a ujišťuji se, jestli si to pamatuji… :roll: prostě exot no.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama