4 dny průjem bez dalších příznaků, jsou to zuby?

5725
1.8.13 22:08

4 dny průjem bez dalších příznaků, jsou to zuby?

Ahoj mamky.
Syn (2 roky) má už 4 dny průjem. Kadí dvakrát denně, ale vždycky solidní tekutá nálož (omlouvám se :oops: ). Žádné jiné příznaky nemoci nemá, nezvrací, jí, celý den je aktivní.
Ke všemu si rve prsty do pusy tak moc, až se skoro zadáví, hryže zuřivě dudlík..

Tak se chci zeptat, existuje nějaká nemoc jen s průjmem? Nebo jsou to zuby? Rostou mu asi stoličky, jakožto poslední, doteď při růstu zubů průjem neměl, tak nevím, a už mám o něj strach, a je mi ho moc líto. :(

A ještě dotaz, může se normálně koupat v bazénu na zahradě, nebo raději vynechat, dokud to nepřejde?

Děkuji za rady. :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

2969
1.8.13 22:22

@Clarkia Ahoj,já ti odpovím jen na poslední část, neb k těm ostatním neporadím, vzhledem k tomu, že mám doma dceru celiaka, hned v průjmu vidím tohle a tak nechci strašit.
Náš mladej/3r./ měl dneska taky průjem, chodí si sám na nočník a při každém prdu :oops: jej hned navštívil. Byl doma na balkone v malém bazénku a i když byl pohotový a opravdu poctivě několikrát šel, stejně se stala nehoda a dávala jsem novou vodu a to měl nočník na balkoně. Takže já bych to asi neriskovala :think:.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
lasice2
1.8.13 22:35
@Clarkia
@Clarkia píše:
Ahoj mamky.
Syn (2 roky) má už 4 dny průjem. Kadí dvakrát denně, ale vždycky solidní tekutá nálož (omlouvám se :oops: ). Žádné jiné příznaky nemoci nemá, nezvrací, jí, celý den je aktivní.
Ke všemu si rve prsty do pusy tak moc, až se skoro zadáví, hryže zuřivě dudlík..

Tak se chci zeptat, existuje nějaká nemoc jen s průjmem? Nebo jsou to zuby? Rostou mu asi stoličky, jakožto poslední, doteď při růstu zubů průjem neměl, tak nevím, a už mám o něj strach, a je mi ho moc líto. :(

A ještě dotaz, může se normálně koupat v bazénu na zahradě, nebo raději vynechat, dokud to nepřejde?

Děkuji za rady. :kytka:
  • Nahlásit
  • Citovat
50730
1.8.13 22:36

Náš malý měl tohle cca v tomto věku taky (možná byl o něco starší, už nevím). Asi týden měl průjem, do pusy si podívat nenechal, takže jestli to byly zuby nevím. Taky nechodil furt, chodil v běžné frekvenci, a le měl to prostě řídké. Doktorka mi na to řekla, že průjem nemá, protože děti s průjmem nemají takovou krásnou moč :zed: Nakonec jsem mu nasadila lactobacily, za pár dnů zabraly a v pohodě. Celiak není :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
lasice2
1.8.13 22:37

Tvoje dite ma ještě ve 2letech dudlik?

• Nahlásit
  • Citovat
5725
1.8.13 22:42
@lasice2 píše:
:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5725
1.8.13 22:46

@Angua Tak moč posoudit nedokážu. :think: Po těch lactobacilech se poptám. Děkuji. ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
50730
1.8.13 22:48
@Clarkia píše:
@Angua Tak moč posoudit nedokážu. :think: Po těch lactobacilech se poptám. Děkuji. ;)

Zkus, třeba pomůžou… Já jsem šla s ním tehdy k doktorce - nebo jsme měli cestu a ona chce moč vždycky, tak jsem ji vzala :lol: On ale pil v té době jak duha, takže ji měl úplně čirou - asi to brala jako že by byl dehydratovaný, kdyby měl průjem :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
50730
1.8.13 22:52
@lasice2 píše:

Aj moje mělo, i já, i manžel, i můj bratr… Kupodivu z nás vyrostli slušní lidi s rovnýma zubama :lol: Teda u malého nemůžu ještě říct, ale snad mu to vydrží :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3142
1.8.13 23:53

@Clarkia Může to být ze zubů i z veder, mohl chytnout i nějakého bacila. Řešila bych to dietou - rýže, mrkev, jablíčko, banán atd. + 1× denně Enterol (volně prodejný, vysype se do jídla nebo pití). Dávala jsem ho na radu dr malému už i v roce a půl. Laktobacilky bych asi nasadila až se to víc zklidní. V lékárně lze ještě myslím koupit mrkvový nápoj kulíšek. S tím koupáním, když je to na zahrádce, tak ho to asi nenamáhá, jedině že by se bakterie ze zadečku dostali do vody? ASi bych ho v těch vedrech v bazénku svlažila:-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5725
2.8.13 08:36

@1024 @jajinka80 No, holky, ono jde o velký 9m dlouhý bazén. :) Spíš kdyby měl virózu, plavání bere hodně energie, tak abych mu ještě neuškodila.
(Malej kadí jen 2× denně, tak snad to nedá zrovna do bazénu).

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama