4 IVF cykly, 9 transferů a miminko nikde

289
25.3.21 11:34

4 ivf cykly, 9 transferů a miminko nikde..

Ahojte všichni tady ;)

Jdu si tady pro radu nebo se možná jen vyplakat… Ani nevím. Momentálně 9. transfer, dnes 10. den po KET a na testu bílo… Já vím, že testovat se má až 14. den.. ale asi tady všechny víme, co negativní test takhle pozdě znamená..

Každopádně se chci zeptat, zda je tady někdo, kdo je na tom obdobně… Mám pocit, že jsme vyzkoušeli úplně všechno… Od západní medicíny, přes čínskou až po duchovní - různé byliny, masáže, meditace, cvičení, medicínské zákroky, testy, vyšetření.. a stejně nic! A to jsme oba zdraví a mladí (já „akorát“ nemám vejcovody, proto musíme docházet na IVF).

Může mi tady někdo poradit nebo dát aspoň naději nebo něco… Já ani nevím co vlastně… Zatím jsem si u každého neúspěchu řekla jo, dobrý.. tak teď zkusíme tohle, pak tamto a ono.. no tentokrát už mě nenapadá nic, co ještě vyzkoušet… :think: :(

Jsem z toho už hodně smutná a unavená..

Předem děkuju za každou reakci! :srdce:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
Anonymní
25.3.21 12:01

Kolik vám je let? co si dát na chvilku pauzu? se stávajícím CARem jste spokojení? co zkusit jiný? jiný postup?

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
25.3.21 12:08

Ahoj a kolik ti je let? Jake mas amh? Take jsem psychicky na dne, 8 let snahy 2 inseminace s darcem spermii a nic, tak ted jdeme na prvni ivf v lete…

• Citovat
  • Nahlásit
819
25.3.21 12:10

Ahoj, nemám zkušenosti s CAR, ale… pokud je jen jediný problém vejcovody, tak tě povzbudím…
Kolem nás nám jen lidé oznamují : čekáme miminko a to, že to někomu nejde už se neříká. Každý zdravý pár má jen cca 15% šanci, že spermie vajíčko oplodní a uchytí se jak má. Dále podle statistik zdravému páru trvá průměrně 10 měsíců než se povede, to znamená, že šance je 1:10.
Dle toho jste ještě v průměru.
Dej tomu ještě šanci, ono se to jednou povede :srdce:
Přeju mnoho sil a hlavně vytoužené miminko :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
25.3.21 13:59

Bohužel, neporadím ti nic jiného než čekat a zkoušet to dál…
Byla jsem na tom mnohem hůř něž ty… 4 ivf, 4 inseminace, 3 nativy. Čínska medicína, Mojžišova, bylinky, psychoterapie, lázně, darované vajíčka… Vyzkoušela jsem úplně všechno a nic nepomohlo.
A dnes mám 2 vlastní děti. Prostě zázrak.
Nevím, co ti poradit, protože mně nepomohlo opravdu vůbec nic a nakonec po letech trápení jsem otehotnela jen tak…
Držím palce a přeji ti moc sil. Nikdo kto to nezažil nepochopí jak těžké to pro tebe musí být.

• Citovat
  • Nahlásit
289
25.3.21 15:49
@Anonymní píše:
Kolik vám je let? co si dát na chvilku pauzu? se stávajícím CARem jste spokojení? co zkusit jiný? jiný postup?

Děkuji za reakci.
Mě čerstvě 27, partnerovi 35.. pauzu.. nevím no, dost mě stresuje hlavně to, že ten čas tak letí.. první ivf jsem absolvovala ve 20.. a dneska je mi o 7 víc a pořád nic.
S CAR jsem spokojená, je to moje třetí centrum a zatím fakt nejlepší, paní doktorka vždycky přijde s novým nápadem a hodně se nás snaží povzbudit a podržet. Takže o změně moc neuvažujeme.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
289
25.3.21 15:51
@Anonymní píše:
Ahoj a kolik ti je let? Jake mas amh? Take jsem psychicky na dne, 8 let snahy 2 inseminace s darcem spermii a nic, tak ted jdeme na prvni ivf v lete…

Je mi 27 a AMH přesně nevím, ale dle dr dobré - nemáme problém s vajíčky, spermiemi ani embryi.. jen uhnízdění nějak nedáváme..
To se vůbec nedivím.. je to fakt hrozně těžká zkouška života.. tak budu držet palce nám oběma :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
289
25.3.21 15:54
@Markéta188 píše:
Ahoj, nemám zkušenosti s CAR, ale… pokud je jen jediný problém vejcovody, tak tě povzbudím…
Kolem nás nám jen lidé oznamují : čekáme miminko a to, že to někomu nejde už se neříká. Každý zdravý pár má jen cca 15% šanci, že spermie vajíčko oplodní a uchytí se jak má. Dále podle statistik zdravému páru trvá průměrně 10 měsíců než se povede, to znamená, že šance je 1:10.
Dle toho jste ještě v průměru.
Dej tomu ještě šanci, ono se to jednou povede :srdce:
Přeju mnoho sil a hlavně vytoužené miminko :kytka:

Přesně takhle se na to dívá i můj partner.. taky to bere ze statistického pohledu.. a když si to tak vezmu, tak máte vlastně pravdu… V mém okolí (co vím) je minimum párů, kterým se podařilo počít hned v prvních měsících.. takže na tom asi něco bude. Jen škoda, že je to tak stresující a psychicky a finančně náročné… :roll:

Moc děkuju za reakci i podporu :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
289
25.3.21 15:55
@Anonymní píše:
Bohužel, neporadím ti nic jiného než čekat a zkoušet to dál…
Byla jsem na tom mnohem hůř něž ty… 4 ivf, 4 inseminace, 3 nativy. Čínska medicína, Mojžišova, bylinky, psychoterapie, lázně, darované vajíčka… Vyzkoušela jsem úplně všechno a nic nepomohlo.
A dnes mám 2 vlastní děti. Prostě zázrak.
Nevím, co ti poradit, protože mně nepomohlo opravdu vůbec nic a nakonec po letech trápení jsem otehotnela jen tak…
Držím palce a přeji ti moc sil. Nikdo kto to nezažil nepochopí jak těžké to pro tebe musí být.

Děkuju za reakci a podporu.. je to vážně hrůza no… Ale jsem ráda za vaše dvě děti ;) hezké povzbuzení :))

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8824
25.3.21 16:03

Myslím, že se o mně tady ví, že se v problematice orientuji. A chci pomáhat. Takže to vezmu z jiného - racionálního konce. Zásadní je odpověď na otázku při tolika marných pokusech - otázka č. 1 - Kolikrát z těch všech pokusů a transferů bylo zavedeno euploidní embryo? Tzn. embryo geneticky vyšetřené cestou metody např. NGS. Tedy embryo se správným počtem chromozomů (46)? Až odpovíš, velmi se posuneme dál.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8824
25.3.21 16:07
@A-nonym94 píše:
Je mi 27 a AMH přesně nevím, ale dle dr dobré - nemáme problém s vajíčky, spermiemi ani embryi.. jen uhnízdění nějak nedáváme..
To se vůbec nedivím.. je to fakt hrozně těžká zkouška života.. tak budu držet palce nám oběma :hug:

Já se omlouvám, že budu asi drsná. Z této odpovědi je vidět, že máš především hodně medu namazaného kolem pusy z tvého CARu. No, však to můžeme racionálně rozebrat, budeš-li chtít. Ale dopředu říkám, že jsem velmi vytížená a komunikuju jen, pokud je skutečný zájem a schopnost dělat změny, jsou-li na místě.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8824
25.3.21 16:09

@A-nonym94 Otázka č. 2 - Jaké procentuální zastoupení mají ve spermiogramu partnera spermie apoptické? Otázka č. 3 - Kolik blastocyst máte pátý den vývoje a z jakého počtu oplozených vajíček?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1192
25.3.21 17:31

@A-nonym94 naprosto rozumim tve beznadeji. My absolvovali v unoru 7. transfer a bylo to poprvé, kdy se embryo chytlo. Ja jsem zdrava, mlada, mame ale zamrazene spermie. Kazdopadne nikdo uz nechapal, kde je problem, protoze embrya nam vzdy vydrzely az do 5 dne uplne bez problemu, jestli ze vsech 3 IVF odpadlo jen jedno? Jinak vsechno byly krasny blasty jednickovy. No nakonec jsem pri tom poslednim pokusu dostala kortikoidy, ikdyz mi v imuno nic nenasli, dostala jaem stacyl na redeni krve, dostala jsem poprve estrofem, ikdyz k nemu duvod nebyl, pichala jsem k Utrogestanu jeste Prolutex, do toho brala nejaky vitaminy a dle diskuze tady jsem koupila cinske kapky a mimca se nam chytly obe- jedno to tedy vzdalo nakonec. Zatim neni vyhrano samozrejme! Ale chci te tim povzbudit. Taky jsem uz byla pesimisticka, neverila a nakonec se zadarilo a snad bude vse ok! Preji hodne stesti! :srdce:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
289
25.3.21 20:25

@MartinaCV

Že jsi „drsná“ mi asi teda nevadí.. nic drsného jsem v žádném tvém komentáři neviděla - pouze tvůj názor..

A abych odpověděla na otázky..
1. Embrya byla vyšetřena vždy všechna (tedy.. první dvě ne, to byl 1. ivf cyklus s bývalým partnerem)
2. Spermiogram výsledky momentálně nemám u sebe, takže nemohu říct
3. Vždy jsem měla kolem cca 10 vajíček, z toho tak 8 - 9 oplozených a do 5tého dne zbyla vždy jen 2 embrya (při posledním cyklu 3) a všechna geneticky (dle Pgd) zdravá.

A k tomu medu… Proč myslíš??

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
289
25.3.21 20:29

@DandátkoP

Děkuju za reakci a gratuluju 🙂 já kortikoidy taky jeden transfer měla a nepomohly.. A Estrofem, Utrogestan a Prolutex beru teď a k tomu píchám Clexane na ředění krve.. no očividně je to málo.. nevím :nevim:

Tak hlavně přeju, ať je vše jak má být :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat