4letá se začala pokakávat

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Maddlen
Závislačka 3248 příspěvků 27.10.14 17:28
4-letá se začala pokakávat

Dcera má 4 roky, na wc se učila chodit dlouho a pracně, nicméně povedlo se a měla jsem za to, že to má dobře zafixováno. Ve školce se pokakala první týden asi 2× trochu (spíš ušpiněné kalhotky), pak to ustalo a chodila normálně ob den doma, bez řečí. Teď se začala pokakávat - nejdřív doma, dnes zase i ve školce. Nechápu, proč to dělá! Když se jí na to zeptám, řekne, že chce být miminko nebo si vymyslí nějakou úplně nesmyslnou výmluvu. Miminko doma nemáme ani nejsem těhotná… jen jsem dávala hračky po dcerce pro miminko kamarádce - spolu s dceru jsme je vybíraly. Že by to mělo souvislost? Vůbec nevím, jak to odbourat, najednou jako bycho byly o rok nazpátek, myslela jsem, že toto už je za námi. :nevim: Neskutečně mě to štve, řešila jsem tu nedávno, že na wc neumí a jak se to naučila a byl klid, je to zas ve starých kolejích. :zed:

Reakce:
AliTad
Kelišová 5303 příspěvků 27.10.14 17:36

Radu nemám, ale soucítím. Syn má skoro 4 roky a zásadně kadí jen do plínky, kterou za tímto účelem každý den dostane :zed: Pokusy o sebrání měly ten výsledek, že to zadržoval a po několika dnech kadil uprostřed noci v polospánku a s pláčem tuhé bobky do postele… I s čůráním jsme měli děsné potíže, odplenkovat se mi ho povedlo až ve 2,5 letech a následoval rok :!, kdy se střídala období chození na WC, připočůrávání občasného či pravidelného až po počůrávání totální durch.
Myslím, že pokud to nemá nějakou zdravotní příčinu (po které bych začala pátrat po delší době), je třeba to jen přečkat :hug: A nezačala letos chodit do školky?

Maddlen
Závislačka 3248 příspěvků 27.10.14 17:41

Začala. Řešila jsem při nástupu stejný problém jako máš Ty se synem, kakala taky jen do plenky, ale odbourali jsme to během 14 dnů a chodila normálně na wc. Nechápu proč teď zase nechce, jsem z toho na nervy. Jestli mě jen tak zkouší, nebo co?

AliTad
Kelišová 5303 příspěvků 27.10.14 17:50

@Maddlen Určitě bych neřekla, že to zkouší, spíš je prostě ve stresu a takhle se to projevuje :nevim: Já bych to nijak nekomentovala a vydržela. Mmch jak se vám prosím povedlo zbavit se té kadící plínky? Popravdě mě to už celkem obtěžuje a co si budeme povídat, hovínka malého miminka a ho.na čtyřleťáka jsou už taky někde hodně jinde :lol:

Etcetera78
Neúnavná pisatelka 17546 příspěvků 27.10.14 17:55

Taky nemám radu, ale taky soucítím :) Asi má prostě vyměšování a psychiku hodně propojené a na jakýkoli stres takhle reaguje…dcera se dvakrát počurala ve školce, protože její asistentka, která se jí nejvíc věnuje, tam nebyla, a ona se styděla říct jiné učitelce, že potřebuje. Po druhé to ani nikomu neřekla a byla v mokrém až do oběda, kdy jsem pro ni přišla. Druhý den jsem se domluvila s učitelkou a ta mi pak hlásila, že se povedlo, ale že to stálo hooooodně úsilí, Anežka mi pak ukazovala plyšového medvídka, kterého dostala :-D
No a kakání je u nás stále do kalhotek a to jsem ráda, že vůbec kaká…

Ta učitelka ve školce říkala, že některé děti to tak mají a že to prostě chce čas a nijak na ně netlačit…tak doufám, že než půjde do školy, že to vychytáme :jazyk: :lol:

Maddlen
Závislačka 3248 příspěvků 27.10.14 18:30

Já nevím, jestli je ve stresu… Do školky chodí ráda. Ale když se jí zeptám, jestli řekla paní učitelce, že se jí chce na wc, tak řekne, že neřekla - a neumí mi vysvětlit, proč. Přitom paní učitelka je úžasná, nehrotí tyto situace. Ptala jsem se dneska dcerky, co jí na to paní učitelka řekla, když se pokakala a prý řekla „Jé, ty máš bobek…“ - takže pohoda, není důvod, proč by měla ýt stresovaná, hlavu jí nikdo netrhá. Fakt nevím, proč to zase dělá - vím, že tam jsou mladší děti, co to taky dělají (a často), tak jestli to u nich viděla… :nevim:

@AliTad Zbavili jsme se plenek tak, že jsem jí ji sebrala a nepovolila, nedala zpět. Po poradě s psycholožkou. Pozitivně jsem ji motivovala, vyrobila jsem takové žetonky, za každý úspěšný pokus do wc dostala jeden, za 7 žetonků si mohla vybrat něco po čem toužila (aquapark). Její rekord byl 7 dní bez stolice, ve spolupráci s psycholožkou o tom věděla i dětská, která byla připravená jí dát čípek, pokud by nešla sama. Denně jsem dávala laktulózu. Nakonec povolila dcera, je to hra nervů - kdo s koho. Psycholožka mě v tomto hodně podržela. Akorát teď nevím, proč je zas problém. Syn kamarádky taky chodil na wc a opět se pokakává, je to nějaké období vzdoru či co? Jsem bezradná a nešťastná.

AliTad
Kelišová 5303 příspěvků 27.10.14 19:14

@Maddlen Já bych to prostě nijak extra neřešila, zvlášť, když jste měli takové problémy. Myslím, že to prostě přejde samo. Syn třeba nebyl ve školce schopný se první skoro tři měsíce vyčůrat na záchod, a to jinak se školkou taky neměl žádný problém. Těžko říct, co se jim v těch makovičkách honí…
To sebrání u nás nefungovalo i přes nasazenou laktulózu, on to prostě ve dne držel a pouštěl to v noci ve spánku. Čípek jsem zkusila a udržel i ten, jen ten horor nepřeji nikomu. Hodinu řval na záchodě a překonával to nucení, my ho tam násilím drželi, brečela jsem normálně s ním, po hodině z něj vyšel ten čípek a nic dalšího…

Etcetera78
Neúnavná pisatelka 17546 příspěvků 27.10.14 20:25

@Maddlen evidentně to má spojené s psychikou, už s tím máte zkušenosti. Dávala bych pro jistotu zase laktulozu, ať to jde dobře ven, a domluvila se s učitelkou, aby věděla, co se děje. Čím míň se okolo toho bude dělat cirkus, tím rychleji to snad zase pomine :)
Jinak učitelky můžou být super, ale dítě se stejně může stydět, to se nevylučuje :) Dcera například taky nesnese, aby tam zároveň s ní byly i jiné děti. Takže učitelky hlídají vhodný moment a pak s ní jdou zkusit čurat…jsou naprosto mega super a stejně jim malá neřekne, když potřebuje :nevim: :) s kakáním ve školce problém není, protože ona to prostě vydrží, než dojde domů a doma to pak pustí…chodí po o, tak to odpoledne doma v klidu pořešíme. No taky se těším, až se to naučí :lol:

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 01.05.15 12:33

Dobrý den,
prosím o radu, či zkušenost. Má čtyřletá dcera se asi před deseti dny začala pokakávat. Do této doby se jí to nikdy nestávalo, teď však vždy, když má jít na velkou, tak to skončí v kalhotkách. Ví, že se to nesmí, sama se pak rozbrečí a slibuje, že už to nikdy neudělá. Ale pak to dopadne stejně… Šly byste už teď za pediatrem, nebo mám ještě počkat, zda se to nezlepší. Žádný stres nemá.
Omlouvám se za anonym, ale je to pro mě hodně citlivé, navíc jsem chodí z rodiny a nechci, aby se to doneslo ke tchýni, protože by to pak bylo ještě horší.

Lunny 1
Nováček 1 příspěvek 26.01.16 16:09

Tak to je vělmi Taěžké

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně včera v 09:14
4 letý se pokakává

Zdravím, syn nosil plenky do 3 let, pak během 14 dnů byl bez plenky i na noc. A pak začala plíživá změna: nejdřív trochu mokré slipy, pak se začal počurávat v noci ( dali jsme plenu na noc), začal se občas počuravat i přes den, pak se začal pokakávat ( v jednom případě z 10 kaká do záchoda). Řešil jste toto někdo? Byli jste u pediatra? Jaká vyšetření následovala? Díky za reakce…

Russet
Extra třída :D 14386 příspěvků včera v 09:33
@Anonymní píše:
Zdravím, syn nosil plenky do 3 let, pak během 14 dnů byl bez plenky i na noc. A pak začala plíživá změna: nejdřív trochu mokré slipy, pak se začal počurávat v noci ( dali jsme plenu na noc), začal se občas počuravat i přes den, pak se začal pokakávat ( v jednom případě z 10 kaká do záchoda). Řešil jste toto někdo? Byli jste u pediatra? Jaká vyšetření následovala? Díky za reakce…

Nestalo se něco doma? Velká změna?

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně včera v 09:41

@Russet Začal se pokakávat asi měsíc před nástupem do státní školky ( ale už předtím chodil do soukromé). A taky jsme kvůli rekonstrukci bydleli měsíc jinde. Jiné změny si nejsem vědoma. Obojí proběhlo už před několika měsíci, ale syn se pořád pokakává.

Russet
Extra třída :D 14386 příspěvků včera v 09:43
@Anonymní píše:
@Russet Začal se pokakávat asi měsíc před nástupem do státní školky ( ale už předtím chodil do soukromé). A taky jsme kvůli rekonstrukci bydleli měsíc jinde. Jiné změny si nejsem vědoma. Obojí proběhlo už před několika měsíci, ale syn se pořád pokakává.

Dej mu čas. Asi se mu to „zalíbilo“. Netrestej ho. V létě se to třeba zlepší…

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně včera v 09:57

@Russet Mluvila jsem s ním o tom, prý necítí, že se mu chce. Netrestam ho, jen mám někdy problém udržet na uzdě reakce prarodičů, protože ti to považují za tragédii a dovedou být i pěkně oškliví na něj

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Blíží se zápisy do prvních tříd. Na co se připravit?

Po celý duben budou probíhat na státních i soukromých základních školách... číst dále >

5 netradičních jarních tipů co podniknout v Praze

Rozhodli jste se na počátku jara navštívit hlavní město? Stověžatá Praha... číst dále >

Články z Expres.cz

Přehlídka legend: Abrhám, sestry Šafránkovy, Jelínková, Nárožný či Skopal

Pohřeb zesnulého herce Stanislava Zindulky nebyla jen smuteční pieta, ale... číst dále >

Le Penová, Wilders a koncert Ortelu! Okamura svolal na Václavák obří SPD párty

Hodně netradiční událost bude už za necelý měsíc hostit pražské Václavské... číst dále >