4 lete dítě - Po průjmu a zvracení teploty

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
1361
24.1.22 16:01

4 lete dítě - Po průjmu a zvracení teploty

Holky, jsem už zoufalá..
Teď jsme celá rodina prodělali strevni virozu. Už jsme ok, ale můj skoro 4 lety syn pořád není zdravý. Už se mi to nelíbí. V sobotu v noci začal hrozně zvracet, k tomu prujem asi 1 den. Zvracení ustalo v nedeli, měl i víc energie, ale dnes zas zvracel ráno a je je úplně zeslably, nic neji od vcera, ani rohlik, nic. Naštěstí pije, ale pospava a má teplotu 37.8. Mám jít s ním k dr? Nebo počkat? Případně čím léčit? Na prujem měl enterol, a rehydratační roztok, ten krásně zabral, jinak pije černý a dětský bylinkový čaj.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
17419
24.1.22 16:25

Je teprve pondeli. U nekterych strevnich viroz nasleduje po zvraceni horecka. Vetsinou tak za den dva odezni. Pokud se ti nezda dehydratovany, alespon nejak primerene pije… tak bych ho nechala odpocivat. Jist nemusi klidne dva tri dny… Mame bohuzel se strevnimi virozami bohate zkusenosti. Pokazde je v rodine nekdo, koho to sejme vice nez ostatni. Moc mu nijak nezapacha? Protoze i zanet ledvin se muze zpocatku projevovat jako strevni viroza (take jsme si vyzkouseli na vlastni kuzi, ale zas pokud jste meli virozu vsichni, da se to spis vyloucit).

Na zklidneni zaludku muzete prevarit kolu a ledove vychladit. I by mu to mohlo dodat trochu energie. :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1361
24.1.22 16:34

Děkuji :kytka:.. Nevím jak by měla moc zapachat,, sice pije, ale má ji tmavší, víc než obvykle, pije pomalých dávkách a jde mírně cítit jako taková ta koncentrovaná moc nebo jak to popsat… Ale nijak zvláštně. Jen mě zarazilo, že v neděli vypadal už líp a teď má horečku už 38 :?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2373
24.1.22 16:34

Nikam ho netahej. Střevní viróza může být na dýl. Náš syn se ztoho dostával týden. Dávej mu černý čaj, nabizej pečivo a on se srovná.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
67432
24.1.22 17:01

Nejsi třeba z ostravska? Tam teď radi rotaviry a je to mazec. Pubose mi to sejmulo skoro na týden :think: a teploty měl taky.. neumím si představit, co by to udělalo s mladším :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17419
24.1.22 17:28

@Terez001 U zanetu ledvin je moc citit tak po mysine nebo jak to nazvat. To asi nebude vas pripad. Fakt mu dej klid a cas, pit po troskach, ale casto.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1361
24.1.22 17:59

@martina.se nene, jižní Morava. Měl to i starší 5 lety syn a za dva dny bylo po všem. A u rotaviru je prujem víc dní, ne? On ho měl jen ten jeden den.

@Hobitka po myšine bych neřekla, prostě klasická víc koncentrovanejsi moc

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17419
24.1.22 18:53

@Terez001 Dceri se pri rotavirech vratil v hrozne sile prujem 5 dni po zvraceni :?. Tehdy malem skoncila hospitalizovana, to jsme jedinkrat jeli se strevni chripkou na pohotovost (a ze ji mame doma 1-2krat do roka kazdorocne :zed: :zed: ), mela hranicni dehydrataci, ale nakonec nas nechali doma, protoze jsme bydleli 10 min. od nemocnice a ja jeste kojila mladsi dite, dceri byly 3r. Tak samozrejme preji, at vas nic takoveho nepotka. :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
67432
24.1.22 19:16
@Terez001 píše:
@martina.se nene, jižní Morava. Měl to i starší 5 lety syn a za dva dny bylo po všem. A u rotaviru je prujem víc dní, ne? On ho měl jen ten jeden den.@Hobitka po myšine bych neřekla, prostě klasická víc koncentrovanejsi moc

Asi jak u koho :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2186
24.1.22 20:20

Co omicron? Kamaradka ma doma skoro 5leteho s prujmem, ve školce jsou 3 pozitivní na omicron a prej ty deti s omicronem trpi na průjem. Ja bych určitě zavolala dr. a poradila se s ni.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
150
24.1.22 21:40

@Terez001 zkus antigen. Syn má od středy horečky, vždy se zlepší a najednou zhorší. Dnes jsme u doktorky zjistili, že je pozitivni. A já měla půl dne velkou nevolnost a manžel má dnes nevolnost a je pozitivni. Obávám se, že to tak bude i u vás:(.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat