4 leté dítě poprvé ve školce

54
5.9.19 13:40

4 leté dítě poprvé ve školce

Ahoj, vím, že na toto téma je hodně diskuzí, ale zajímá mě jak jste to měli vy. Syn (4a půl) nastoupil do školky a já mám pocit, že se mi dítě totálně změnilo. Vždy si hrával s dětmi, nepomočoval se v noci, byl kamarádský - teď ve školce pravý opak dokonce jsem viděla, že ho učitelka krmí a to doma jedl i příborem a rána jsou šílená, doma ještě dobrý, ale tam plače. Prosím povzbuďte mě, že je to normální - jsem totálně ve stresu, navíc budeme chodit jen na 3 dny, tak mám strach, že to bude neustálé zvykání. Předem díky za reakce.

• Citovat
  • Zmínit
  • Upravit
Napsat příspěvek

Reakce:

10853
5.9.19 13:51

Tak je to jiny prostredi, jini lidi a tak. Pro ty deti obrovska zmena. Ono si to sedne… Taky je syn poprvy ve skolce. Je teda mladsi, ale den ode dne se to pry lepsi :palec: v utery jsem dostala od ucitelky sprchu, trikrat se pocural, nechtel sam jist, vcera to uz bylo lepsi a dneska rikala, ze dobry.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2019
5.9.19 13:52
@lidsha píše:
Ahoj, vím, že na toto téma je hodně diskuzí, ale zajímá mě jak jste to měli vy. Syn (4a půl) nastoupil do školky a já mám pocit, že se mi dítě totálně změnilo. Vždy si hrával s dětmi, nepomočoval se v noci, byl kamarádský - teď ve školce pravý opak dokonce jsem viděla, že ho učitelka krmí a to doma jedl i příborem a rána jsou šílená, doma ještě dobrý, ale tam plače. Prosím povzbuďte mě, že je to normální - jsem totálně ve stresu, navíc budeme chodit jen na 3 dny, tak mám strach, že to bude neustálé zvykání. Předem díky za reakce.

Je to normální, zvykne si.ve stresu nebuď, prenasis to na něj ještě víc (opravdu je to neuvěřitelné, ale je to tak -vlastni zkušenost. zkus se přenastavit do módu -je to ok, tak si prostě pobreci…).Nechala bych ho tam ale denně, alespoň že začátku. Vim co pisu. Udelala jsem stejnou blbost jako ty a bylo to na hovno.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12652
5.9.19 13:55

Tak to nevím, my to máme spíš naopak, doma občas zkousi že třeba by chtěl krmit (ale to přisuzuju tomu že má mladšího sourozence), ve školce se hodně rozmluvil, osamostatnil, naučil se být ohleduplny k ostatním. Ale jinak co se týče vás, tak bych to hned nevzdavala, ono to může být zaprvé tím že většina dětí je tam už rok a znají se mezi sebou, tak než se zacleni do už rozjetého kolektivu může trvat a zadruhé ten první týden dva bývá takový zvykaci.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4549
5.9.19 13:57

@lidsha Mě 4 letý taky nastoupil do školky poprvé a tedy žádný takový propad jsem nezpozorovala, sice jim bojkotuje hromadné aktivity ale jinak je čím dál tím víc v pohodě, dneska jsem dokonce musela počkat než domaluje obrázek. Docházku má na celý týden a dokud si neřekne že tam chce být do odpoledne ho budu vyzvedávat po obědě.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6318
5.9.19 14:17

@Kriss Tina My to meli podobne. A pak mi deti po nastupu doma fakt zlobily, coz mi vysvetlovaly tim, ze ve skolce prece porad poslouchaji, tak si od toho doma musi odpocinout.

Zakladatelko, co bys chtela od ditete po 3 dnech dochazky, vzdyt je to pro dite strasny zahul. Uprimne nechapu, ze vzdy hned prvni tyden se vyroji tolik diskusi o placi ve skolce, mne to prijde celkem prirozene, mnohem vic, nez ze dite je od zacatku ve skolce v pohode a nechce ani domu. Adaptace chvili trva, urcite minimalne ten mesic, u nekterych deti i dele. :hug:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5.9.19 14:31

Ono je to pro ně fakt náročný, syn je po třech dnech vyřízenej tak, že usnul po obědě. A to chodil už vloni a chodí domů po obědě. Náš miláček se vloni nechal krmit od tety uklízečky, jsem myslela, že mě omejou, když jsem ho načapala. Doma se nepochlubil.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
481
5.9.19 14:49

Chce to čas, je na samém začátku. Ještě je příliš brzo na nějaké rozbory. Pro to děcko je to obrovská změna a je třeba dát mu čas, aby si zvykl. Ideálně když dítě nemusí ve školce hned spát, ale chodí třeba domů po oběde.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2619
5.9.19 15:11

Mně nastoupil jeden druhý rok a druhý poprvé, nemá ještě ani 3 roky, ale když se naskytla možnost, tak jsem řekla, že to zkusím. Napřed nadšení a dnes už se stýskalo, pry se po mně ptal. A zítra musí bez bráchy, tak uvidíme. Pláč je normální, starší dělal scény celý září, během října se to zlepšilo a od listopadu je to nejspokojenejsi dítě. Chodí hrozně rád, celý prázdniny se těšil, má tam kamarády, prostě pohoda. Skoro každé dítě si projde tou počáteční pro rodiče zdrcující fázi a pak je to ok. Radim vyčkat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12652
5.9.19 16:28

@Hobitka tak to měly dobrou výmluvu :lol: náš ne ten pride ze školky, hraje si s brachou, jde mi něco namalovat, nebo si spolu hrajeme deskové hry, když pride chlap tak jsem všichni na procházku. Mám zlate děti, kamarádky mi občas říkají že na jejich vkus až příliš klidne. Jediné co je na starším zlobiveho je, že má sem tam nějakou drzou poznámku.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7.9.19 12:49

Já třeba nedokážu tam dítě strčit i když pláče, nechat učitelku aby jej ode mě odervala násilím a prostě jít a věřit, že ho tam nějak uklidní. Dala jsem dceru ve 4 letech do lesní školky 2 dny v týdnu, první dva dny super, pak byla nemocná a při dalším nástupu když už věděla co jí čeká, že bude dlouhý den beze mě a bude si muset se vším sama poradit tak už pláč, později řev a další dny už se nás držela a učitelka ji odtrhávala a hnala nás abychom běželi pryč rychle zavřeli branku a odjeli autem pryč a že jí to pak přejde… Udělali jsme to takto dvakrát, já z toho měla doma akorát břichabol a průjem :-( Nepřišlo mi to normální, ani důstojné. Dcera pak zase onemocněla - když tělo neví kudy kam, je jediná možnost onemocnět, je to i psychosomatického původu, nešťastná duše = podlomená imunita a hned je zaděláno. Doporučuji Vám přečíst si článek od K. Králové: https://www.nevychova.cz/…p-do-skolky/ . Vrchol byl když naše dcera začala mít noční běsy - nikdy za 4 roky tohle neměla, až s nástupem do školky, pátrala jsem, četla jsem a závěr takový, že toto byl krásný příklad traumata, které prodělala, nevím co se jí tam stalo, mohla to být banalita která se ji prostě dotkla takovým způsobem, že zanechala trauma. Každou noc kolem půlnoci se budila s velkým pláčem a řevem, kopala nohama a křičela že má rýmu - ráno si to vůbec nepamatovala a žádná rýma nebyla. Zeptala jsem se jí, co by ji pomohlo smutek překonat, řekla že chce abych tam byla s ní nějaký čas dokud se nerozkouká a nepustí mě. Čekala bych že v takto drahé školce tohle umožní, ale bohužel.. nedovolili,.. (lesní školka Palkovice Bezinka), a tak když další den se mě křečovitě držela za ruku a moc plakala ať ji neopouštím a učitelka mi řekla že už je rušíme ať okamžitě se seberu a odejdu sama nebo i s ní tak jsem ji chytla, řekla jsem ji, že mi na jejím pocitu záleží a že jsem tady pro ni a odvedla jsem si ji domů. Do školky už jsme nepřišly, kvůli jejich šílené politice a platbě X měsíců předem nám propadlo 7 tisíc, ale jediné čeho skutečně lituji je, že jsem to neudělala dřív! V jejích očích jsem hrdina a ví, že se na mě může spolehnout, že ji nezradím, že ji naslouchám a že ji nenechám na holičkách jen proto, že se to tak prostě dělá. Velmi dobře si pamatuji svou školku a jak mě učitelka odtrhávala od mojí mámy, jak jí mávám přes okno a to neskutečné smutno v srdci které mě celý den provázelo i když už jsem neplakala a vypadala jsem že je to OK - nebylo to OK. Vyplavily se mi tyto vzpomínky až teď v situaci s dcerkou. Jsem na sebe pyšná, že jsem se zachovala jinak než moje máma. Dceři noční běsy ze dne na den přestaly, už nikdy více jej neměla. OVŠEM nutno říci, že jsem si to mohla dovolit, jelikož pracuji z domu, takže mohla být se mnou doma a plně chápu maminky, které tuto možnost nemají a nemají ani možnost babičky, tam se nedá asi nic dělat než to dítěti citlivě vysvětlit. Skvělá je na to kniha Flandil ve školce, DOPORUČUJI!!! Dcerka ji pak chtěla číst pořád dokola, je tam opravdu citlivě popsáno a je to jako příručka nejen pro děti ale i pro rodiče, jak by měli naslouchat svému dítěti, je to o šnečkovi, který se taky bojí do školky, úžasná kniha. Naše dcerka má dnes 5,5 let, je už předškolák a sama řekla, že už se se mnou doma nudí a že by ráda do školky, ale do takové kde mají hračky. A tak teď celý týden chodí do místní vesnické státní školky na dopoledne a skvěle si to užívá, nesrovnatelné! Můžou si tam brát hračky tak si bere každý den nějakého plyšáka, byla jsem tam první den s ní chvilku a seznámila ji s holčičkami a hned se jí jedna zalíbila a jsou teď velké kamarádky. Mám radost :srdce: kamarády už potřebovala. Navíc naučila jsem ji poznávat čas na hodinách, tak nosí na ruce dětské hodinky a ví přesně v kolik pro ni přijdeme - to ji moc pomáhá, vědět, že ten čas bez rodičů skončí a že se může spolehnout že pro ni přijdeme až bude tolik a tolik. Včera oznámila, že by tam už ráda s kamarádkou přespala ať ji příště vezmu pyžamo :-) Držím vám palce, to, že sem píšete znamená, že vám na tom záleží a já nejsem příznivce odpovědí typu „nechte ho vyřvat, to přejde“ -ano přejde, dítě si na to opravdu zvykne, ale za jakou cenu? Za šrámy na duši, za traumata z dětství, za pocit zrady jeho nejbližších -rodičů,… pak jsou plné čekárny u psychologů a psychiatrů a první co je, tak se řeší DĚTSTVÍ a traumata z něj ze kterých všechno pramení.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1070
7.9.19 13:10

Ahoj, nečetla jsem diskuzi, ale zakládala predevcirem téma jako anonym, nevadí, že nejsem anonym.. Mám syna 3.5 r a ve školce horor. Proplakal to a nakonec jedna z učitelek řekla, st si ho nechám doma čtvrtek, pátek a v pondělí ať taky zavolám 8o 8o do ted jsem z toho v soku, že je nějaké plákani rozhodi. Nakonec jsem v pátek mluvila s druhou učitelkou (přes telefon) a ta mi zařídila adaptační hodiny. I presto, že to u nich nejde, nebo nevedou to. Jsem šťastná, že mi vyšla vstříc. Syna jinak chvalila, že socializace super a výborná samoobsluha. Jen to plakani a to je důvod, že si ho mám nechat doma a po 4 dnech to bude nanovo. Nebudu ji už poslouchat, a do toho čtvrtku chodit bude aspoň na 2 h denně. Až to bude zvládat, tak víc. Nechápu, že plakající dítě má zůstávat doma. Nemůže si to učitelka dovolit i oreto, že asi ví, te jsem ještě doma na RD (jezdím pro něj s druhým synem v kočárku)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama