4měsíční málo jí, hodně spí

934
13.6.20 11:26

4. Měsíc - málo jí, hodně spí

Ahoj holky, mám doma 4 měsíční holčičku. Porodní váha 2800g. Už od narození hodně jedla, ve 3 týdnech když jsme najeli na UM vypila 90ml, pak 120ml, 150ml a ve třech měsících dokázala i 180ml, no ale pak se to zlomilo, a pomalu jsem začala dávát míň ze 150ml teď stěží vypije 90ml, když už si výjimečně dá 120ml, tak minimálně půlku vyvrací. Malá je hodně blikací miminko už od narození, po dohodě s lékařem dávám příkrmy od 3 a půl měsíce. No ale poslední dobou ani ten příkrm moc nesní, dřív se hlásila o jídlo i po dvou hodinách, teď vydrží nejíst i čtyři hodiny ( snažím se jí pořád dávat ale akorát pak docilim toho že všechno vyzvrácí, dávám i čaj když už nechce mléko ale ten taky zvrací, prostě co nemá tužší konzistenci, je hned venku. ) Ale na noc vypijte 210ml, v noci v polospanku 150 ml ale pak už konec. Co se spánku týče, v noci spí od cca 20.00 do 3.30,a pak ještě do cca 7.30. Přes den mi poslední dobou přijde hodně unavená, hodinku a půl je vzhůru a pak usne na půl hodiny a tak jedeme celý den až do večerního spaní. V úterý jdeme na očkování takže to samozřejmě pořeším s Dr, a uvidíme jestli přibírá. Ale začínám být už z toho trošku nervózní. Ale třeba je to normální, proto prosím o vaše zkušenosti. Jinak co se počuraných plen týče, tak určitě nemůžu říct že by za den měla 6 plných plen.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

12113
13.6.20 11:33

Pockala bych na to prevazeni, ono se tyhle veci u mimin furt meni…nicmene teda odsouhlaseni prikrmu pred ukoncenym 4.mesicem mi prijde od doktora dost odvaze :think: Pokud zvraci fakt hodne, neuvazovalas o potravinove intoleranci?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
934
13.6.20 11:42

@beruska9 Tam právě nesedí ten čaj, jak říkám, ona zvrací i čaj. Cokoliv co je tekuté, jakmile ji dám příkrm, teď už i kašičku. Tak všechno v pohodě. Ona byla i hodně podrážděná když tolik zvracela, od doby co má příkrmy je jak vyměněná.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
24402
13.6.20 11:51

Ten půlhodinový spánek máme taky už pár měsíců a to je mu 7m. To bych nebrala jako nic špatného. S UM neporadím, nemám zkušenosti

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12113
13.6.20 11:52

@Lucie1906 : tak to zavani refluxem…s unavou teda nevim, me hodku a pul vzhuru prijde vzhledem k veku ok, nebyla predtim spis nespava? Ze kdyz se to uklidnilo, prijde ti, ze spi az moc? Nicmene bych davala bacha na dehydrataci :think: Nepomaha ani, kdyz ji drzis po jidle ve zvisle poloze?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
934
13.6.20 11:59

@beruska9 Do cca dvou a půl měsíce spala odpoledne 3 hodinky v kuse. Teď už ne, teď právě co hodinu a půl 30minut. Nepomáhá, ona zvrací klidně i dvě hodiny po jídle. To bych ji musela držet ve svislé poloze celý den. Ale je fakt že když nad tím teď uvažuju, tak od doby co jí tam málo, už tolik nezvrací.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
911
13.6.20 12:19

Máš přehled, kolik toho za den přibližně vypije dohromady? Nejmladší dítě bylo od mala též jedlík (kolem 3. měsíce pilo 5*180 ml) a ve třech měsících najednou zlom a stačila mu třeba poloviční dávka. Já celá hotová a syn byl úplně v pohodě. Po 4 týdnech bylo převážení a on přibral 0,5 kila, takže doktorka spokojená. Říkala mi, že min. za den tekutin je 100 ml na kilogram tělesné váhy. Teď mu bude 5 měsíců a maličko se to zlepšilo… V těch třech měsících jsme přešla z Nutrilonu na Kendamil… Jinak spí mi celou noc (někdy se v noci vzbudí a většinou zabere dudlík). Přes den jí v cca 3 hodinových intervalech, z toho když 2 hodiny bdí, tak pak cca 1,5 hodinky spí.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
934
13.6.20 12:24

@Pocahonta cca,600 ml za den, a teď má asi 7kg. + 100ml čaj

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
934
13.6.20 12:25
@Lucie1906 píše:
@Pocahonta cca,600 ml za den, a teď má asi 7kg. + 100ml čaj

A kolik z toho vyblije nevím ale 100 ml určitě.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
911
13.6.20 13:16

Tak pokud má ve 4 měsících 7 kilo, tak to je celkem parádní (když vezmu v potaz tu porodní váhu). Syn se narodil skoro 4 kilový a ve 4 měsících měl 7,3 kg (jak jsem psala, do těch 3 měsíců byl v celku jedlík). Syn má též problém, že někdy něco ublinkne (někdy i chvíli před dalším krmením). Pokud bys měla pocit, že zvrací hodně, tak bych to řekla doktorce. Vím, že některé matky přidávají do mléka Nutriton (to mlíčko zahustí)…
Počkala bych na převážení… Někde jsem četla, že kolem toho 3.měsíce již není sání pro dítě reflex, ale začnou jíst podle toho, kolik jim stačí. Jo a nevím, jestli ještě počítáš, že když děláš třeba UM ze 150 ml vody, tak ve skutečnosti z toho uděláš 166 ml. UM…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama