4 měsíce - přes den spí po půl hodinách, někdy méně

455
13.6.17 12:35

4 měsíce - přes den spí po půl hodinách, někdy méně

Ahoj,

neřešili jste někdo podobný problém a nevyřešili? Případně spravilo se to a kdy?

Dceři jsou 4 měsíce a spí přes čím dál hůř. Jako novorozenec spala téměř celý den (i v kočáru i v košíku), pak se to změnilo na jeden dlouhý spánek (2 - 3 hodiny) + cca 2 půlhodinové spánky.

Teď už spí jen po půlhodinách, někdy se vzbudí i po 10 minutách. Potom další spánek má nejdříve až tak za 1,5 hodiny a mezitím je dost protivná, pořád chce prso, nevydrží chvilku bez fňukání. Takže kolem ní lítám celý den a nic moc dalšího nestíhám (mám ještě jedno dítě).

V kočáru se mi stává, že mi usne a spí s pootevřenýma očima v takovém polospánku. Když přestanu drndat, tak se vzbudí. Občas se mi poštěstí, když s ní drndám minimálně 45 minut, tak ty oči zavře a spí 2 hoďky. Ale to je poslední dobou výjimečně.

Extra hrozně spí na návštěvách - asi cítí cizí prostředí, přestože je ve svém kočáru. Takže ze všech návštěv jezdíme brzo domů, protože tam lítám jen kolem ufňukaného mimina, nemám z návštěvy nic a jsem ráda, že už jsem doma.

Mám i šátek, do kterého jí dávám, když je protivná, protože nikde nevydrží ležet. Když mi v něm usne, tak v něm spí taky max. 30 min, navíc ji v něm všechno vyruší a vzbudí - mladší ségra či jiné další zvuky, když s ní v šátku něco dělám.

Zkoušela jsem se vrátit i k zavinování ručiček, ale nepomáhá to.

Díky moc za názory.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

2447
13.6.17 12:46

Neporadím, mám to úplně stejně. Starší syn měl v tomto věku dopo a odpo spánek. A tento usne po kojení někdy 10 min, max. 45 min. má těch spánků víc.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13.6.17 12:49

Syn zhruba v te dobe taky spal jen tak 20-40 minut (a s prestavkami na kojeni cca 11 hodin v noci), upravilo se to nejak samo kolem osmi spal zhruba 3× denne 30-90 minut a ted v jedenacti spi dvakrat 40-150minut zhruba. A ve ctyrech mesicich pil mliko snad skoro bez prestani (aspon ja jsem mela ten pocit), rekla jsem si, ze je to asi spurt. Ale ja jsem k tomu nemela zadne dalsi povinnosti, takze to bylo snazsi. Nemuzes kojit v satku? Mimi do satku a nechat sat?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13.6.17 12:51

@Yarisek nam hodne pomohla hacka. Koupila jsem ji na zaklade jedne diskuze tady na emiminu, byla to shodou okolnosti dost podobna debata, takze jsem si o tom neco precetla a deti mi spi dopoledne 2 hodiny, po obede 3 hodiny a pak jeste po svacine cca 2 hodky, ale to jak kdy. Jak uz jsou nauceni na ten spanek, tak mi usnout tak samo i v kocarku venku.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1073
13.6.17 12:52

Mám kluka 4,5 měsíce a je to totéž. 3*30 min a protivný jak necky celý den. Už by chtěl lézt a jen couvá, což ho sejří. Co trochu pomaha- spánek v naprostém tichu- zavřený v tiché místnosti v lehátku, vedle chůvička, nechodit rušit. Na zahradě v kočáře spaval dobře ale teď ho tam budí každá včela, každé štěknutí- trochu pomáhá když se poprvé vzbudí a vidím že ještě poplakava, není ještě vyspaly, tak uvizit ještě jednou, to pak spí většinou déle, třeba i 1,5 hodiny celkem. Asi by pomohl režim, tak se ho začínám snažit budovat ale kazí mi to, že v noci spí i ji pokaždé jinak.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13.6.17 13:02

@Yarisek jeste jsem chtela dodat, ze ja deti prave pres den ucila spat v hluku, takze je fakt zadny rachot nevzbudi, protoze to maji tak naucene uz od mimina. I kdybych kolem nich chodila se zbijeckou tak nic :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
533
13.6.17 13:11

Asi vás nepotěším, ale moje děti měly doslova desetiminutovky. Přes noc spali celkem dobře, ale přes den nespali skoro vůbec - dopoledne deset minut a odpoledne deset minut. Syn byl hodný v kočárku, když se jelo (drncalo), dcera chtěla pořád nosit.
Změnilo se to až asi v roce a půl, kdy se mi podařilo, aby začali spát jednou po obědě. Syn spal málo, max do hodiny, dcera pak vydržela spát i hodinu a půl. Kamarádky děti byly schopné spát i tři čtyři hodiny, takže prostě každé dítě je jiné.
Hluk a cizí prostředí dětem nějak víc nevadily, já je zvykala od mala.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
455
13.6.17 13:14

@Lidym A je mezi těmi spánky také tak protivný a nedospalý?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
277
13.6.17 13:17

Dcera spala v tomto věku úplně stejně, dýl spala jen na rukách. Zlepšilo se to samo kolem šesti měsíců. To začala spát 2× denně cca. 50 minut.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
455
13.6.17 13:18

@malytlustyhroch Mně to kojení zas tolik nevadí a neomezuje - je napitá za 5 min. Spíš mi vadí, že je protivná. Nevydrží si ani chvilku hrát na dece, nevydrží v lehátku… V tu chvíli neudělám nic - resp. jen to, u čeho jí chovám. Pomocníkem je v tu chvíli šátek + dudlík.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1862
13.6.17 13:22

@Yarisek Připomněla jsi mi dceru, spavala maximálně 3× denně po dvaceti minutách. Později se to zlepšilo, to když začala spát jednou denně, třeba na hodinu. Musíš vydržet, nic jiného ti neporadím. Mě zachraňovala manduca.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
455
13.6.17 13:22

@Včelička992
Já mám hačku taky. :-) Ale moc se mi neosvědčila a nepomohla. V košíku mi dcera usne i sama - resp. jsem u ní, maličko podrndám a ona spí.

V hačce mi nikdy sama neusla - musím s ní houpat jak šílená a pak usne. Když přestanu houpat, tak má tendence se strašně budit (víc než v košíku či kočáru), asi pořád čeká, že budu houpat, když jsem ji tak uspala. Nevydrží ani těch 30 min - budí se po 5 min, musela bych tedy pořád houpat. Už se mi stalo asi 10×, že jsem jen odběhla na záchod nebo někam na čtvrt minuty, ona se mezitím vzbudila a už mi neusla, ani když jsem houpala. Musela bych jí v té hačce houpat zase tak těch 45 min, aby zabrala do toho tuhého spánku - pak tam spí déle.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
455
13.6.17 13:26

@Rezii Ta naše je jak Tvůj syn přes kopírák. Od 3,5 měsíce se otáčí na břicho, ale když se na něj otočí, tak se snaží někam dolézt, nejde jí to a rozvzteká se. Nepomáhá ani když jí podám hračku na kterou kouká. Prostě asi chce lézt = nejde to = vztek. I když ji dám zpátky na záda, tak už tam být nechce. V tom kočáru to mám podobně.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
455
13.6.17 13:28

@Včelička992 Já nemůžu říct, že by spala v naprostém tichu. Když spí v košíku, tak tu většinou dělá randál starší dcera. Když spí v kočáru, tak je kolem spousta hluků z venku. Nějak k tomu, že ji všechno vzbudí, dospěla sama. Neudržovala jsem ji v naprostém tichu. Navíc dřív mi v šátku usnula i spala v poho i v hluku, teď se to nějak zlomilo.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
455
13.6.17 13:31

@Fally123 Já jsem taky zvyklá od starší dcery - spala mi přes den i pět hodin v kuse, od půl roku spala celou noc v kuse. Po roce spala po obědě tak 3 hodiny. Tohle je kolotoč uspávání. :-(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama