4měsíční holčička je hubená, váží jen 4 kila

26.7.15 20:54

4 měsíční holčička je hubená, váží jen 4 kila

Ahoj,

moje švagrová má 4 měsíční holčičku. Porodní váhu měla měla skoro tři kila. Nyní ve 4 měsících vází jen 4 kila, je plně kojená. Je strašně hubeňoučká, nožičky i ručičky má jako novorozenec. Já to neznám, moje obě děti měli ve čtyřech měsích přes 6,5 kg. Její dětská lékařka tvrdí, že je to dobrý, že je to normální. Ale nám se to všem nezdá, když koukneme na jiná miminka, taký mají pěkný svalíky. Ona jen leží, nesnaží se zvedat hlavičku…atd…protože nemá žádnou svalovou hmotu.
Měla jste některá z vás s tímto nějakou zkušenost, že by mimča vážila tak málo? Řešila to vaše doktorka nějak. Bojíme se, aby nebyla třeba nějaká nemocná a neměla nějakou nemoc.
Díky za vaše rady :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

69307
26.7.15 20:57

No tak jako aby za 4 měsíce přibrala kilo, to je tedy žalostně málo. Postoj lékařky tedy absolutně nechápu. A jak jinak, nepláče, je klidná? Nemá málo jídla? Váží se před a po kojení, ví švagrová, že pije dost?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
mrs.gendy
26.7.15 20:58

A jak jsou na tom s postavou rodice? jinak teda mi to prijde sakra malo na 4 mesice.ale pokud ji doktorka rika, ze je to normalni a maminku to netrapi, tak s tim asi nic neudelas ani ty :think: a hlavne uz jen to, ze to ocividne ma vliv na vyvoj

• Nahlásit
  • Citovat
47692
26.7.15 21:01

@Anonymni85 tak jsme koukla do průkazky dcery. Ta je nedonošená, narozena 34tt ale váhu měla pěknou 2860gr a když mrknu do očkováku tak ve 4m měla skoro 6kg. Je divné že to doktorka neřeší, už jen kvůli motorice :?. Nestěžuje si švagrová že malá hodně brečí, možná je slabá a ani nevytáhne dostatek mlíka, má ho švagrová dost? Jako za 4m přibral 1kg je máloa řešit by se to mělo už jen proto jestli se malá ani pohybově moc nehýbe :? Vždyt ve 3m se kontroluje jak pa :think: se koníky ne

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6155
26.7.15 21:04

Je to sakra málo a okamžitě, ale okamžitě bych šla ik jinému lékaři. Protože NENÍ aby vážila takhle málo a už vůbec ne, že by za 3 měsíce přibrala 1kg.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
47692
26.7.15 21:06

@Natálka26 za 4 ne :?, spíš se divim že to neřeší matka dítěte. Díte neroste, pohyb 0 avše ok? To už asi ta malá ani moc nepije :?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
26.7.15 21:09

Ona jí neváží před jídlem ani po jídle. A je pravda, že poslední dobou jí po jídle pláče, pak se utiší v kočárku a pak zase pláče, myslí si, že to jsou prdíky. Já si myslím, jestli třeba nemá švagrová málo živin v mlíce a že by měla začít dávat umělé mléko, ale to by jí snad měla poradit doktorka, ne? Nebo jaká vyšetření by měla podstoupit, třeba si myslím, jestli nemá nějakou poruchu ve střebávání živin.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
26.7.15 21:09

Rodiče jsou naprosto normální, lidi akorát. Jak výškově tak váhově.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
50114
26.7.15 21:10

Hmm, to je teda dost málo :think: Švagrová to taky nijak neřeší?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
269
26.7.15 21:10

Vyměnila bych doktorku tohle není normální:-(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18651
26.7.15 21:16

@Anonymni85 Dcera PV 2370g, nepribírá nějak raketove, Ale ve 4 měsících bude mít 5kg. Dr. Mi přijde extra laxní, teda pokud tam švagrová chodí.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
190
26.7.15 21:18

Naše slečna měla porodní váhu 2kg a ve 4m měla 4.5kg. Jak byla maličká a nebyla osvalená, tak dlouho nepásla koníčky. Cvičili jsme Vojtovku a poprvé pásla koníky až ve 4.5měsících. Dnes je jí 8m a je to takové průměrné dítko. Ze začátku potřebovala nabrat svaly, cvičení bylo náročné pro všechny, ale pomohlo to.

Asi bych doporučila změnit doktorku, chtělo by to nějaké vyšetření, krevní testy a pod…

Příspěvek upraven 26.07.15 v 21:19

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3385
26.7.15 21:18

@Anonymni85 je to sakra malo vahovy prirustek jen 1 kg. Vymenit dr., zkusit si pujcit vahu at vidi, kolik si vytahne z prsa a zkouset ji prikladat casteji k prsu :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2953
26.7.15 21:19

Tak zásadou je, pokud dítě neprospívá, zvážit miminko před a po kojení, aby byl přehled kolik toho reálně vypije. Ale to by měla poradit pediatra! Kontaktovala bych laktační poradkyni a změnila dětského lékaře.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6155
26.7.15 21:19
@Markéta80 píše:
@Natálka26 za 4 ne :?, spíš se divim že to neřeší matka dítěte. Díte neroste, pohyb 0 avše ok? To už asi ta malá ani moc nepije :?

V tom prvním měsíci se dá brát to přibírání míň vážně, někomu trvá dýl než má mlíko plný živin a než se dítě naučí pořádně tahat, ale samozřejmě pokud je nulový přibírání tak to není ok ani v prcním měsíci. Ale to, že to matka neřeší je sakra divný, protože třeba moje turboAdina ve 4 měsících pásla, zkoušela si sedat a vůbec byla strašně akční o otáčení ani nemluvím.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama