4 měsíční miminko odmítá jíst

21
21.1.21 16:38

4 měsíční miminko odmítá jíst

Ahoj, už jsem opravdu bezradná a nevím si rady. Volala jsem i doktore, ale prý je to jen období.
V pondělí jsme byli na očkování prevenaru. Do té doby byla malá úplně v pohodě.
První hexu zvládla skvělé. Horečky neměla, jen celý den prospala. V pondělí to bylo to samé. Spinkala celý den, ale od úterý je to katastrofa. Odmítá jíst, ale přitom pláče hlady. Máme UM vždycky si vezme tak 30 ml a víc nechce. Za chvíli zas řve hlady, ale nejí. Zkoušela jsem dávat UM i v jiných pozicích i změnit teplotu :think: dokonce jsem i zkusila vyměnit dudlík na lahvičce s menším průtokem i s větším :roll:
Podle mojí mamky by to mohly být zoubky, ale ty zatím nevidím. Asi bych to neřešila, kdyby za den vypila to co má, ale už od úterý pijeme denně tak 300 ml :roll: předtím minimálně litr stáhla.
Nevím teda, jestli je na vině očkování, ale už nevím co dělat, abych aspoň něco do ní nacpala. Žádná změna u nás neproběhla, nezměnili jsme UM, režim máme stále stejný, nemocná není. :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
933
21.1.21 16:46

Ja bych zkousela kazdou chvilku a proste do ni aspon ten 0,5l dostat… a zkusit treba i vodu - ani tak kvuli jidlu, ale spis kvuli dehydrataci… a jestli to takto bude jeste dneska max zitra a jestli se ji snizi pocet pocuranych plenek tak bych mazala na pohotovost a na kapacky…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1468
21.1.21 16:46

Co nejakou presnidavku? Par lzic prikrmu? Caj pije?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1645
21.1.21 16:48

Pokud mas pocit, ze je to z toho očkováni, tak už ji ten druhy Prevenar nedavej.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21
21.1.21 16:51

@VitaminC s prikrmama jsme začli minulý týden. Vůbec jí to nejelo a teď už to nechce vůbec, plive to. Čaj pije, ale taky ne nějak moc. Vypije možná 20-30 ml denně

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1468
21.1.21 16:55

@Slezacka Zkusila bych ovoce nebo kasi. Ono se tim zacinat nema, ale na sladkou chut bych ji zkusila utahnout. Pokud dneska nepoveceri, volala bych rano pediatrovi.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1645
21.1.21 16:55

A zkoušela jsi pustit ji k tomu bílý šum? Možná by ji to trochu zklidnilo a dala by si :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21
21.1.21 17:01

@Semtex máme vydru, dýchá a vydává bílý šum, ale ani to jí neuklidní

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7449
21.1.21 17:31

Zkus se trochu zklidnit, ona to cejtí a je nervní. Může to být ledascos, děti mívaj i období, že prostě jedí míň…nebolí ji bříško?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
384
21.1.21 17:51

Hlavně se hoď do klidu. Dítko dobrovolně hlady neumře. Očkování s tím vůbec souviset nemusí.
Hlavní parametr jsou počurané plínky.
Mám teď s dcerou stejný problém je tedy kojená, ale vždycky si cucne 4 minutky max a už ji prostě na prso nedostanu.
Zkus to v polospánku. Mé ditko nejlepe pije v noci, ale i tak prostě teď tu potřebu má menší.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3348
21.1.21 18:31

Naše malá to měla taky kolem 4.m. Prostě najednou přestala pít. A taky plakala. Zkoušela jsem v polospanku, lžičkou, z panáku.. Pila prakticky jen v noci. Trvalo to asi 2 dny, už jsem chtěla jet k dr., ale pak se zase rozpila. Vím, že ten prvotní impuls bylo otočení dudlíku u lahve. Bylo to strašný, úplná bezmoc.
Zkoušej nabizet, i těch 30 ml je úspěch. I ty zuby už se můžou chystat. Kdyby přestala čůrat, byla apaticka, měla teplotu nebo cokoli divnyho, jela bych okamžitě k dr nebo na pohotovost. Držím palce, ať se zase rozpije! :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1216
21.1.21 22:32

Píšeš, že si zkusila i měnit polohy při krmení… Zkoušela si i vleže? Synátora takto krmím (UM) i skoro v roce… Jaké máte umělé mléko? Já bych ho i třeba zkusila změnit. Za sebe doporučuji Kendamil. Jinak dle naší pediatry je min. tekutin za den 100 ml na kilo váhy dítěte. Sleduj množství počůraných plen, propadlou fontanelu, zda není apatická. Může to i opravdu souviset s tím očkováním… Teplotu nemá? Synátor se mi podobně bloknul kolem třetího měsíce, najednou třeba ze 150 ml vypil 50 a byl happy - úplně klidné mimčo…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
267
21.1.21 22:58

Asi je to blbost, ale zkusila bych ji dát půlku čípku Panadolu Baby. Jestli je jí blbě (jedno jestli z očkování nebo zuby), tak to pomůže a začne pít.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21
22.1.21 12:50

@Pocahonta :mrgreen: :palec: tak mockrát děkuji, položila jsem na hrací deku a papame zase pěkně celou lahvičku :mrgreen: ale upřímně tomu vůbec nerozumím, doteď papala v jídelním lehátku a nebo na rukách krásně, nevím proč teď musíme ležet na dece, ale to vůbec nevadí :mrgreen: hlavně že papame. Od rána už má v sobě 3×180 ml takže super :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21
22.1.21 12:52

@Pocahonta kendamil jsme zkoušeli, ale asi právě kvůli tomu, že malá byla na sunaru, který je chuťově na mě až moc sladký ji kendamil nechutnal, takže pokračujeme v sunaru

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat