4 měsíční miminko špatně spí

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Lucoule
Ukecaná baba ;) 2477 příspěvků 09.04.19 02:03
4 měsíční miminko špatně spí

Prosím o radu. Mám dcerku, bude mít 4 měsíce a poslední 3 týdny jsou v noci utrpení. Špatně spí. Často se budí, po 2-3 hod cca, někdy po 1,5 hodině. Je plně kojená. Ještě nedávno spala krásně. Prospala i 7 hodin v kuse až jsem se tomu divila,… Taky sama usínala v postýlce, ale ted usne jen na prsu a nebo v ruce,… Přes den spí taky málo. Dá max 4 hodiny

Reakce:
stavros
Kecalka 134 příspěvků 09.04.19 03:01
Nespí

Dobrý večer nebo ráno, jsem na tom stejně, akorát moje dcera má 11 týdnu a spu mi taky málo, přes den doma neusne jen v ruce a když ji položim, tak je hned vzhůru.Takze uspavam znovu. V kočárku spí ty 4 hodky, jen když se jede, když zastavím zachvilku se probudí..koupila jsem si kvůli ní nosítko, ještě nemám vyzkoušené.. Jinak je plně kojena a přes noc mi dřív spala kolem 5-hodin, teď se budí dřív.. A to kojím z obou prsou kolem hodky.. K tomu mám ještě dvě dcerky 9 a 5 let.. Ty Jsem také kojila a to každou cca 4 roky.. U se těším na příkrmy to snad už prospí celou noc :)

Zuzalindaa
Nováček 5 příspěvků 09.04.19 04:31
Spaní

Dobré ráno, koukám, že nejsem jediná, dcera 3,5 měsíce se v noci začala budit přesně po dvou hodinách, mohla bych si podle ní řídit hodinky, je plně kojená, do teď mi spala od 7 klidně do 3-4hod.. změny jsem začala pozorovat po 1. očkování, začala i hůře usínat do 3. měsíce usinala sama bez jediného problému, teď u ni musíme byt a držet za ruku, je to hrůza :-(

jenny.fields
Nadpozemská drbna 26256 příspěvků 09.04.19 06:27

Holky, je to normální. Spousta dětí v tomhle věku a klidně až do tří let spí mizerně. Je třeba to holt akceptovat. Jednou se zase vyspíte, i když už nikdy jako před dětmi. Pravděpodobně.

katyna1984
Zasloužilá kecalka 751 příspěvků 09.04.19 06:38

Mohu se vás tři zeptat, co jste čekaly? Neberte to jako útok jen mě tyto diskuze vážně fascinuji. Když jsem čekala děti, čekala jsem i, že se budou v noci budit. Je to přece naprosto normální. A například pro tvorbu mléka důležité.

Nevím co je hrozné na tom, že své dítko musíte držet za ruku, než usne. Už je prostě větší, začíná vnímat. Potřebuje vás.

U nás třeba nejmladší byl včera za noc vzhůru 4×. Dnes tedy spal celou noc - od 21.30 do 6.00. Ale jsou mu dva roky a celou noc prospi tak 1× - 2× týdně maximálně.

stavros
Kecalka 134 příspěvků 09.04.19 06:49

katyna1984 nevím jestli já jsem ta třetí, ale já kevsvým dětem stávám už 9 let a devět let prakticky nespím… Paní jsem chtěla jen napsat, aby věděla, že není jediná komu nespí dítě. A ano musí vydržet, mě začali děti lépe spát po zavedení příkrmu,protože byli najedené… Já zase musím nejmladší dceru pořád nosit a do toho mám další dvě dcery a musím k tomu denně vařit… Tak je to většinou sranda :)

Russet
Neúnavná pisatelka 15056 příspěvků 09.04.19 07:18

Je to normální. Mimina spí hodně jen po narození a spánek se jim mění. Pořádně jsem v noci spala až po roce a kus, kdy nebylo nutné ho v noci krmit. Mohl se našťouchnout čímkoliv a stejně se budil. Na 2,5 letech přestal spát po o. A je to ranní ptáče.

Lucoule
Ukecaná baba ;) 2477 příspěvků 09.04.19 07:28

@katyna1984 jako útok to rozhodně neberu, spíš mě zarazila ta zmna zničehonic. Já jako prvorodička spíše plaším,.. jestli nedělám něco blbe

Verurizeckova
Ukecaná baba ;) 1505 příspěvků 09.04.19 07:48

Zrovna dozrává nervová soustava, muže víc vnímat. Změní se to ještě milionkrát :) někdy k lepšímu, někdy k horšímu, mění se to pořad :) syn má 9M a dneska v noci se vzbudil 7×… a to byl fakt 5M spavy, ráno jsme vstavali v 9:30… jooo to byly časy :D

andelka83
Generální žvanilka 20658 příspěvků 09.04.19 08:14

Obvykle zrovna když si na něco zvyknete,tak se to změní. Je to normální. Kojené malé miminko má nárok na noční buzení,na kojení a na uspávání. Nebude to věčně,nebojte.

Zoe1
Zasloužilá kecalka 542 příspěvků 09.04.19 08:45

Mně takhle nespí od narození, první čtyři měsíce šílený, buzení po hodině, dvou, pak se to malinko zlepšilo, buzení po třech, teď je to stále jak na houpačce, jednu noc se budí každou hodini, jindy vydrží spát třeba tři hoďky, jindy čtyři, ale max dá čtyři vkuse. Je jí 8 měsíců, doktorka říkala, že to může ještě hodně dlouho trvat než bude spát normálně. Taky jsem měla růžové brýle a myslela si, že se na mateřský trochu vyspím, opak je pravdou a to je od čtvrtého měsíce na UM.

Zoe1
Zasloužilá kecalka 542 příspěvků 09.04.19 08:49

Jo a příkrmy, nepřikrmy, u nás se tím nic nezměnilo, taky jsem si naivně myslela, že se to tím zlepší, jo jak já jsem byla naivní :-D a to ještě nemá tu zuby, už jsem smířena s tím, že se pár let nevyspím

paandatko
Ukecaná baba ;) 1243 příspěvků 09.04.19 09:51

Spaní děti se hodně mení. Mám druhe dítě, roční dceru. Syn se budil do dvou let, ale tak nějak pravidelně. I docela spával přes den. Dcera ta spíš nespí než spí. Teď.ji rostou zuby, takže v noci je vzhůru co hodinu. Je nás takových hodně, pokud máš jen jedno, tak spí přes den s ním. To já už nemůžu, mám staršího, který si chce hrát sám s maminkou, když ničitelka všeho spí.

Zuzalindaa
Nováček 5 příspěvků 09.04.19 10:57

To, že je to hrůza jsem myslela v tom smyslu s očkováním, né s tím, že usíná za ruku, vzhledem k tomu, že tohle buzení se razantně změnilo od 1. očkování ;-)

Váš příspěvek
Reklama