4 mesicni mimino - jak prestat s nocnim krmenim?

1.4.21 18:19

4 mesicni mimino - jak prestat s nocnim krmenim?

Dobry den, absolutne netusim nic o tom jak je to normalne, także musim dat na radu pediatricky, které nam řekla, ze můj 4 měsíční syn uz rozhodne nepotřebuje jist v noci - ma 9kg, je dost vydatny:) Problem je v tom, ze ja nevím jak ho přesvědčit ze nepotřebuje jist 3× za noc. Nikdy nevydržel dele bez krmeni než 3-4h, naopak cim starší tím je to horší. Jsem unavena, a bohužel nemam mateřskou takže chodím do prace. Bylo nam dokonce řečeno, ze uz muže jist tuhou stravu a tím ze by mel vydržet dele. Vic toho skončí na nem než v nem, takže to asi nepůjde. Syn pije mateřské mléko z lahve, na noc ma dudlík. Pres den ji každé 3hodiny.
Prosim o radu, jak jste odstavily noční krmeni vy?

Diky

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
2556
1.4.21 18:23

Já bych tedy 4 měsíční dítě v noci neodstavila :nevim: ať si pediatr říká co chce ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
735
1.4.21 18:24

Tak materske mleko je dobre stravitelne a prijde mi nesmysl mu nedat najist, kdyz ma ocividne hlad :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
501
1.4.21 18:24

Ta doktorka je asi mimo, ne?
Určitě neodstavuj, dyť je to ještě miminko 😱

Mmch proč bys musela dát na to, co ti řekne pediatrička? To je nějaký nadčlověk nebo co?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
37
1.4.21 18:33

Já teď řeším to samé, už teda ji jenom dvakrát, ale dávám u druhého krmení každý den až dva o maličko méně. Ze 150 ml je teď na 100, postupně budu ubírat až na nulu. A pak stejně u prvního krmení. Vyčetla jsem to v knížce Každé dítě může dobře spát.

Kdyby po tom krmení brečela hlady, tak ji samozřejmě přidám, ale vypadá s tím ok.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
364
1.4.21 18:35

Že by aprílový vtip? pediatrička co by nechala 4 měsíční miminko v noci hladovět? to ne snad…a příkrmy to je taky brzo ne?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1.4.21 18:36

@BeNiPe jelikoz ma tri vlastni deti tak bych ji dost verila

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1.4.21 18:37

@nikunka Ma na to diplomy, tak proc bych ji nemela verit

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1.4.21 18:39

@KacaStar Jo super díky, on se vzbudí, dost často upile 20ml a znovu usne - tudíž to není hlad, jen pomůcka ke spaní. Je dost vypaseny, hlady tedy netrpí. Jsem ok s jedním krmení v noci ale každé 3 hodiny je dost - hlavně když vim, ze děti kamarádek ve stejnem veku spali celou noc.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9449
1.4.21 18:46
@ArseneLupin píše:
@KacaStar Jo super díky, on se vzbudí, dost často upile 20ml a znovu usne - tudíž to není hlad, jen pomůcka ke spaní. Je dost vypaseny, hlady tedy netrpí. Jsem ok s jedním krmení v noci ale každé 3 hodiny je dost - hlavně když vim, ze děti kamarádek ve stejnem veku spali celou noc.

Děláš si srandu? Jsi jen líná dítě krmit. A jak o něm mluvíš. Ty budeš matka roku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4199
1.4.21 18:48

No mě přijde, že chceš od 4M mimina zázraky… starší syn v tomhle veku spal celou noc, budil se v 7:30 a usinal ve 20:30… teď mám 4,5 měsíčního a ten se budí 2× v noci ať dělám co dělám. Ale neresim, je malinký, je to miminko… já si nedělala panenku, ale živou bytost… a když chce mliko, tak ho má. To se ještě mezi krmenim budí, takže jsem za noc vzhůru třeba 5× a to mám staršího, který vstává v 6. Je to pakarna, ale když jsem si ty děti udělala, tak musím počítat s tím, ze každé je jiné a holt některé děti se budí víc.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
52946
1.4.21 18:52

Ale ty nemáš děti kamarádek, ty máš svoje dítě.
Já mám teda děti jenom dvě, ale prakticky od porodnice vidím, jak je každé zcela jiné, má odlišné potřeby, náturu i apetit (ale v tomhle věku teda celou noc nespalo ani jedno). A od toho já (a nikdo jinej) jsem máma, abych jim oběma dopřála to, co potřebují.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
364
1.4.21 18:52

@ArseneLupin já vím, že doktoři a pediatři by měli být důvěryhodní ale ne všichni jsou dobří a občas je třeba zapojit i vlastní rozum a úsudek. Že má sama tři děti nic neříká o její odbornosti na výživu dětí, od toho jsou jiné pracoviště, kam chodí rodiče s obézními dětmi ale staršími, kteří ač mají pohyb, pořád jsou při těle.

Nevím jestli jsem pochopila správně, jestli kojíš nebo krmíš umělým mlékem ale já osobně bych jen snížila množství jednoho krmení ale četnost bych nechala na dítěti, má stále čas na odstavení od nočního krmení.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1.4.21 18:58

@karkarka @nikunka já netvrdím ze je moje dite tlusté, jen ze hlady netrpí a muže klidne spat déle než tři hodiny. Ještě jednou zminim ze já nemam ten luxus být doma s dítětem, musím pracovat a živit ho. Takže musím v noci spat více než tři hodiny. Nechápu tady tu nenávist ostatních matek když se zeptám na radu. Je to moje první dite, takže skutečně nevím. Když mi doktor řekne ze noční krmeni není nutné, nepodezrivam ji z týrání deti

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1.4.21 18:59

@ugluk já bych mu chtěla dopřát mámu která udrží oci otevřené🤷🏻‍♀️

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie