4 měsíční - třes rukou a lapání po dechu

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Lithia27
Povídálka 50 příspěvků 5 inzerátů 07.12.17 12:02
4 měsíční- třes rukou, lapání po dechu

Prosím o radu! Naše 4 měšíční holčička začala poslední týden v některých chvílích ( například před usnutím, nebo když jí například povídám, ukazuju hračky ) jakoby lapat po dechu.

Vypadá to tak, že trochu vytřeští oči, intenzivně se nadechne ( jakoby lapala po dechu) a v té chvílí zatřese ručkama- vypadá to jako křeč. První jsem si myslela, že to je „vzrušením“, že je prostě třeba dychtivá, že vidí náš obličej, nebo že takhle prostě dává najevo emoce. Ale čím častěji to dělá, tím více mě to znepokojuje. K doktorovi jdu příští týden, má jít na první hex, takže to určitě zmíním. Ale chci vědět, jestli se s tím někdo setkal. Moc děkuji za reakce.

Příspěvek upraven 07.12.17 v 12:21

Reklama

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

bjetuschka
Závislačka 4401 příspěvků 07.12.17 12:07

Holka tohle dělala od narození - měla reflux, takže jak se jí mlíčko vracelo do krku, tak se občas začala dusit.
To byl tedy náš případ.
Nečekala bych ale na hexu, radši bych tedy zašla hned.

bjetuschka
Závislačka 4401 příspěvků 07.12.17 12:08

Dělala úplně přesně to, co popisuješ. Ve vašem případě asi taky bude dušení, otázkou ale je, z jakého důvodu.

ivašot.
Kelišová 5024 příspěvků 07.12.17 12:09

Pokusila bych se to natočit a ukázala to doktorce.

Tichošlápek
Kelišová 6418 příspěvků 07.12.17 12:10

Ihned bych šla k dr. Tady ti těžko někdo poradi, když ji u toho nevidí. Je ještě mala, lepší jít zbytecne než to podcenit

emimka20
Kecalka 274 příspěvků 07.12.17 12:11

@Lithia27 můj syn to dělal také. Je to zdravý kluk. Ale taky to může být něco vážnějšího. Já s ním šla k doktorovi a hodně nás tahali po vyšetřeních.. epilepsie atd. No nakonec nic díky bohu nenašli. Takže jen tím chci říct že to nemusí být nic vážného. Miminka tohle občas dělají.. :kytka: ale doktora se na to určitě zeptej. :)

emimka20
Kecalka 274 příspěvků 07.12.17 12:13
@ivašot. píše:
Pokusila bych se to natočit a ukázala to doktorce.

@Lithia27 Tohle je skvělý nápad, doktorům to moc pomůže. Po nás to chtěli taky. :)

Lithia27
Povídálka 50 příspěvků 5 inzerátů 07.12.17 12:14

@bjetuschka malá má právě taky reflux, potvrzený sonem. ALe právě mě překvapuje, že to dělá třeba i dvě hodiny po jídle. Alě děkuji za reakci. Zítra skočím za dr.

Jinak, kdy u Vás vymizel reflux prosím?

Reklama

emimka20
Kecalka 274 příspěvků 07.12.17 12:16

@Lithia27 malý měl taky reflux. v devíti měsících mírné zlepšení a úplně vymizel asi v roce a půl..

valina1
Závislačka 4791 příspěvků 07.12.17 12:21

Napadl me westuv syndrom. Mrkni na video. Jinak urcite natocit a ukazat dr.

Janina_81
Ukecaná baba ;) 1695 příspěvků 07.12.17 12:26

U nás mladší takhle třásl a lapal po dechu, když se na něco těšil - většinou na jídlo. Kolem roku to přestalo. Doktorka říkala, že je to nevyzrálou nervovou soustavou.

Strecha
Zasloužilá kecalka 555 příspěvků 07.12.17 12:56

Nas starsi syn cca kolem roku delal to, ze se cely otrepal (jako by nim projela elektrina (delal to vzdycky kdyz mel radost). Take jsme to natocili a dr. mi rikala, ze delat treba eeg u malych deti je docela slozite. Nechali jsme to byt (jen ho sledovali) a uz to nedela. Dceri jsou take 4mesice a jakmila pred ni dame zajimavou hracku, tak taky zatrepe rukama a vytresti oci (nelapa teda po dechu). Ja myslim, ze to bude ok (pokud se nedusi).Zkus to urcite natocit a pustila bych ji to az na te hexe

Pety2
Ukecaná baba ;) 1566 příspěvků 07.12.17 12:58

Moje dcera to dělala od narození, upozorňovala jsem na to a prý je to u takhle malých miminek normální, ale 4 měsíce už mi přijde dost, to už to, mám pocit, nedělala :nevim:

Já bych doporučila, pokud by se vám to povedlo, tu situaci nahrát na mobil a ukázat doktorce video! Mnhem lepší, než když jí to budete jen popisovat.

Petruna21
Ukecaná baba ;) 1306 příspěvků 1 inzerát 07.12.17 13:01

Já bych šla tedy hned a nečekala až do příštího týdne jde tu o zdraví miminka.

Lithia27
Povídálka 50 příspěvků 5 inzerátů 07.12.17 13:02

Nahráno již mám, tak uvidme co na to doktorka. Držte palce, ať je vše v pořádku

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

"Nikdo vás nevytočí jako vlastní dítě," potvrzuje psycholožka

Klára Marušincová přirovnává situaci rodičů k výběru čokolády. "Dříve byly... číst dále >

Články z Ona Dnes

Příběh Andrey: Nejlepší kamarád se na mě kvůli hloupé lži vykašlal

Měla jsem kamaráda, se kterým mi bylo dobře. Trávili jsme spolu hodně času,... číst dále >

Získejte každý den dárek, stačí otevřít Adventní kalendář OnaDnes.cz

Již tradičně jsme si pro věrné čtenářky a čtenáře OnaDnes.cz připravili... číst dále >

Reklama