4 roky bez menstruace = je ještě šance na přirozené otěhotnění?

Anonymní
25.9.20 09:27

4 roky bez menstruace = je ještě šance na přirozené otěhotnění?

Dobrý den/ahoj,
zatím jsem takové téma nenašla, tak se omlouvám, pokud tu už něco takového bylo.
Setkal se někdo s tím, že neměl 4 a více let menstruaci, tudíž ani ovulaci a přesto přirozeně otěhotněl?
Měla jsem problémy s váhou kvůli nemoci a následně práci a stresu, vážila jsem opravdu málo na svou výšku. Ztratila jsem díky tomu mens.na 4 roky, gynekolog to řešil injekcemi a neustálým předepisováním prášků (agolutin, norethisteron…), a já mu věřila, že se to jednou spustí. Nespustilo… Často jsem chodila do fitka, jedla adekvátně k výdeji, brala bylinky (kontryhel, Macu, kys. listovou, pupalku apod.na navrácení cyklu) = stále nic.
Našla jsem si jiného v jiném městě, toho mám nyní rok a zatím to řešil posláním na rehabilitace, kde mi rehab. sestra ukazuje cviky od Mojžíšové a další na pánevní dno. Ale stále nic. :roll:
Nyní mi napsali hormony - Duphaston a Estrofem. Jsem na své váze, která je přiměřená výšce, BMI v normě, tuk v těle také…ale pořád nechce naskočit :nevim:
A já se ptám…měl někdo taky takové problémy a přesto otěhotněl? Bojím se, že mám hormony tak podělaný, že už to přirozeně nepůjde. :,(
Co vám případně pomohlo k navrácení cyklu? Už jsem opravdu zoufalá a čím víc nad tím přemýšlím, tím je mi hůř…a o to víc, když kolem sebe mám kamarádky a známé, které jsou těhotné..

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
16695
25.9.20 09:35

Dala bych šanci hormonální józe, případně cvičení Mojžíšové.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
25.9.20 09:38
@P4ja píše:

To už cvičím půl roku…měla jsem i čaj Mojžíšové. Možná to chce delší dobu, když MS nebyla tak dlouho :nevim: :(

• Citovat
  • Nahlásit
K82
1300
25.9.20 09:39
@P4ja píše:

Ja take. a psychoterapii.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
K82
1300
25.9.20 09:40
@Anonymní píše:
To už cvičím půl roku…měla jsem i čaj Mojžíšové. Možná to chce delší dobu, když MS nebyla tak dlouho :nevim: :(

A delaji ti i mobilisaci kostrce, zeber atp.?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5199
25.9.20 09:42

Jaký máte důvod, že se vyhýbáte reprodukčním klinikám? Jelikož všechny tyto možnosti můžou být jen zbytečným prodlužováním a trápením.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16695
25.9.20 09:42
@Anonymní píše:
To už cvičím půl roku…měla jsem i čaj Mojžíšové. Možná to chce delší dobu, když MS nebyla tak dlouho :nevim: :(

I tu hormonálku??

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
25.9.20 09:45

Mobilizaci mi dělala také, 2×. Hormonální jogu chci zkusit, ale nemůžu najít, kde ji cvičí. Našla jsem jen víkendový kurz. U nás ji asi jen tak necvičí :nevim:

• Citovat
  • Nahlásit
16695
25.9.20 09:46
@Anonymní píše:
Mobilizaci mi dělala také, 2×. Hormonální jogu chci zkusit, ale nemůžu najít, kde ji cvičí. Našla jsem jen víkendový kurz. U nás ji asi jen tak necvičí :nevim:

Víkendový kurz stačí. Málokde ji cvičí 1× týdně.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
K82
1300
25.9.20 09:48
@Anonymní píše:
Mobilizaci mi dělala také, 2×. Hormonální jogu chci zkusit, ale nemůžu najít, kde ji cvičí. Našla jsem jen víkendový kurz. U nás ji asi jen tak necvičí :nevim:

Ok.tak pak bych se ridila vekem. pokud je ti pod 30,jeste bych vytrvala. pokud vic, zvazila bych, co psal @Cenarius

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1782
25.9.20 09:48

A nezkoušela jsi nějakou terapii u psychologa? Určitě by to stálo za pokus. Hlava dělá hodně.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
25.9.20 09:51
@P4ja píše:
Víkendový kurz stačí. Málokde ji cvičí 1× týdně.

Dobře, díky. Mrknu na nejbližší termín a půjdu na ten víkendový. To už asi bude poslední možnost, pak jedině klinika. Ale té jsem se chtěl vyhnout. Hledala jsem tu spíš někoho, kdo to měl stejně nebo podobně a podařilo se to bez hormonů a kliniky :(

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
25.9.20 09:53
@kavenka píše:
A nezkoušela jsi nějakou terapii u psychologa? Určitě by to stálo za pokus. Hlava dělá hodně.

S hlavou se snažím pracovat, ale moc mi to nejde, pravda. Psycholog mě ani nenapadl teda… ani nevím, co bych mu povídala. Vím, že se musím hodit do klidu a být trpělivá, nic nového by mi asi neřekl. Mluvím o tom i s rehabilitační sestrou :think:

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
25.9.20 09:54

A je mi 27, proto to řeším, čas utíká nějak rychle, a bojím se, jak dlouho to ještě bude trvat :roll:

• Citovat
  • Nahlásit
16695
25.9.20 09:55
@Anonymní píše:
Dobře, díky. Mrknu na nejbližší termín a půjdu na ten víkendový. To už asi bude poslední možnost, pak jedině klinika. Ale té jsem se chtěl vyhnout. Hledala jsem tu spíš někoho, kdo to měl stejně nebo podobně a podařilo se to bez hormonů a kliniky :(

Zkus to cvičení. Holky si to hodně pochvalovaly. a nvm, jak jsi na tom s váhou teď, jesetli je vše ok po zdravotní stránce.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama