4 týdenní miminko pije po hodině

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Terez001
Zasloužilá kecalka 781 příspěvků 19.03.18 17:40
4 týdenní miminko pije po hodině

Ahoj maminky,

zase sem jdu s dotazem, připjdu si jak neschopná matka, přitom už jedno dítě mám, ale pořád tápu :oops:

Mám 4 týdenní mimi, 3. den přikrmuju UM, jinak odsávám (najednou se mi ztratilo téměř mléko, ale nevzdávám to. Bohužel už nekojím, protože malý jak ochtnal z lahve, z prsu vypije tak 20 ml a dál nechce, tak krmím MM z lahve).
Ale o co mi jde, že malý vypije max 70 ml a pak za hodinu pláče hlady znovu, nedělám nic jiného, než ohřívám mlíko, nebo odsávám, nebo chystám UM.
V noci se vzbudí třeba po 4 h, ale přes den pije hrozně málo. Paradoxně (vážila jsem u kojení) mi při kojení pil 90 ml a ted z lahve (Avent natural ) vypije MM max 70-80 a UM Beby jen třeba 50-60. Přitom by to mělo být naopak, přece z lahve mu to teče líp, ne? :nevim: Je to savička se dvěma otvory takže teče celkem dost.
Ještě se chci zeptat, jak si v noci připravjete UM? Nikdy nepoznám, jak nalít do termosky teplou vodu, abych to v noci mohla jen smíchat :think: Bud to bylo horké, nebo už skoro studené :D

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

ka2ka
Extra třída :D 12136 příspěvků 19.03.18 17:45

Um po hodině je fakt moc brzo, neřve bolestí břicha?

Terez001
Zasloužilá kecalka 781 příspěvků 19.03.18 17:46

@ka2ka

No občas se kroutí, ale to pláče, že opravdu má hlad cucá si ručičky a když ho mám v náručí, hledá prso a otvírá pusinku. Pak ale zas vypije jen třeba 50 ml :nevim:

sladke-mameni
Ukecaná baba ;) 1476 příspěvků 19.03.18 17:46

Připadá mi to děsně překombinované. Chceš kojit nebo ne?

Terez001
Zasloužilá kecalka 781 příspěvků 19.03.18 17:46

Nedávám po hodině UM, ale MM. UM dávám jen na noc, to vypije max 100 ml.

ka2ka
Extra třída :D 12136 příspěvků 19.03.18 17:47

@Terez001 to že si cucá ruce neznamená že má hlad, um ideálně po dvou a půl hodinách, jde i po dvou ale dřív fakt ne, podle mě ho bolí břicho a proto víc nesní je mu zle

Terez001
Zasloužilá kecalka 781 příspěvků 19.03.18 17:49

@sladke-mameni

Co mylsíš překombinované? Pokušela jsem se kojit, ale cucne si a konec, víc jak 20 ml nevypije, tak odsávám a dávám z lahve. Ze dne na den mi změkla prsa a mléka bylo málo. Snažím se odsávat, jendo odsátí má na dvě dávky (odsaju cca 220 ml), ale u prsa se vzteká, tak odsávám do zásoby a pak jen MM ohřeju a dám z lahve. Když není zásoba, tak dám UM. Dělám to ale tak 3. den teprve, nějak to musíme ještě vychytat.

Terez001
Zasloužilá kecalka 781 příspěvků 19.03.18 17:51

@ka2ka

Už jsem psala, Um přes den dostal asi 2× za celé tři dny, jinak dávám MM a dávat po 2 h mi zas přijde málo, když vypije třeba jen 50 ml (někdy dá těch 70), když déle spí. A trápit ho a nechat ho plakat, když hledá a otvírá pusinku? Bojím se zas, aby nebyl dehydrovaný.

Příspěvek upraven 19.03.18 v 17:52

Lili5
Echt Kelišová 8646 příspěvků 19.03.18 17:51

Spíše bych převedla na kojení zpátky a místo dokrmu flaškou dávala stříkačkou nebo hadičkou u prsu. UM bych nedávala vůbec. Důvod proč chce tak často pít může být v tom, že cítí Tvé odcizení, flaška není přeci jen prso. Je to náhražka z gumy a třeba potřebuje cítit Tvou vůni. Takže bych spíše při kojení dokrmila u prsu, než se začne pouštět prsu. A ps: mléko jsi neztratila, jen se Ti srovnala tvorba, proto prsa povisla a uvolnila se, neznamená to nic patologického, ale vím, že spousta maminek zpanikaří a dá flašku a dokrmí umělým. Nemusíš se bát dále kojit a přeci jen - odsáváš, což je teda výkon, protože spousta maminek má prsa, která na odsávačku reagují až po dlouhé době, takže v tomto je super, že ti prsa vychrlí i do odsávačky. Takže pokud chceš klid, tak flašku vyhoď a koj :-). Za pár dní to bude lepší. KLidně napiš do vzkazů, jsem laktační poradkyně a mám spoustu zkušeností i z kojení svých nedonošených dětí, donošeného dítěte a rozkojovaní pro adoptované dítko :-)

Marie432875
Ukecaná baba ;) 1731 příspěvků 19.03.18 17:52

S krmenim neporadím, to je fakt asi kus od kusu a bývá to docela věda :lol: ale poradím s přípravou um v noci - vždycky jsem si dopředu nachystala do lahvicek dane množství vody, nechala v lednici, pak jen vytáhla, ohrala v mikrovlnce, nasypala um a nakrmila. Super rychle, za chvíli jsem vychytala potřebný cas na,,tak akorát” ohřátí.

Terez001
Zasloužilá kecalka 781 příspěvků 19.03.18 17:56

@Lili5

Děkuji moc, dva dny jsem brečela kvůli tomu, že se nám to nepodařilo :( Manžel mi říkal, přejdi na UM úplně, bude klid, ale zvolila jsem menší zlo a chci dávat MM do poslední chvíle, do kdy bude. První dítě jsem kojila 6 m, pak se od prsa odstavil, do 7 měsíců jsem odsávala. Proto mi to přijde líto, hodně.
Ale jak najendou ta prsa změkla, malý přestal sát hezky, jak vždycky sál a dal 20 ml a a prso už nechtěl a plakal :( Vím, že bych se mohla rozkojit, kdybych ho často přikládala, odsávala, ale mám ještě batole a není tolik času. Nevymlouvám se, ale musím se věnovat i staršímu. Odsávám hlavně i v noci, vstávám kvůli tomu, aby měl mléko na další den, i když se mi nechce.. Třeba se to rozběhne, ale spíš v to nedoufám. :?

pannda
Kelišová 6374 příspěvků 29 inzerátů 19.03.18 17:57

A nechceš si ho zkoušet jen přiložit? místo láhve, třeba si vytáhne a bude ti prsa stimulovat

Lili5
Echt Kelišová 8646 příspěvků 19.03.18 17:58

@Terez001 používáš dudlík? I odstav v 7. měsících je často práce dudlíku, tak jestli i dudlíkuješ, tak krom flašky vyhoď dudlík. Brečet proto nemá cenu, škoda energie. Vím, jaké to je mít doma batole (mám děti od sebe 13, 22, 27 měsíců) a další miminko… proto je lepší pověnovat se 2 - 3 dny k napravení techniky a pak jsi na pár měsíců volná jako pták :-).

Anna766
Hvězda diskuse 64733 příspěvků 19.03.18 17:58
@Terez001 píše:
@ka2ka

Už jsem psala, Um přes den dostal asi 2× za celé tři dny, jinak dávám MM a dávat po 2 h mi zas přijde málo, když vypije třeba jen 50 ml (někdy dá těch 70), když déle spí. A trápit ho a nechat ho plakat, když hledá a otvírá pusinku? Bojím se zas, aby nebyl dehydrovaný.

Syn byl něco podobného, přes den prostě co hodinu řval hlady, byl plně kojený, a já ho holt po té hodině kojila. Když jsem třeba nedala, byl schopný hodinu hlady řvát :nevim: v noci chtěl „pouze“ po dvou hodinách někdy a to byl svátek po třech. Pul roku jsem se takhle nevyspala.
Takže já věřím tomu že mimčo může plakát hlady.

Terez001
Zasloužilá kecalka 781 příspěvků 19.03.18 18:03

@Anna766

Měla jsem to samé u prvního syna. U nás noci byly šílené, malý se budil i po 50 min :roll: byla jsem zralá na Bohnice. Takže moc dobře vím, o čem mluvíš. :kytka: Měla jsem díky jeho věčnému hladu mléka a mléka, po 2 h nekojení prsa jak šutry, tak ted nevím, co se najednou stalo :think:

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Tatínci youtubeři: Divočiny, co mámy raději nevidí

Čas se svými dětmi tráví před kamerou, královsky se u toho baví... a přitom... číst dále >

OSVĚDČENO: Výlety, které zabaví děti a neunaví rodiče

Zavřené školky a letní prázdniny si žádají jediné – vyrazit na... číst dále >

Články z Expres.cz

Největší hvězdou Varů byl Jaromír Hanzlík. Jeho dojetí dojalo diváky i pořadatele

Závěrečný ceremoniál 53. ročníku Mezinárodního filmového festivalu v... číst dále >

Genderové psycho z Británie: Vláda vyhodila lékaře, pacienty dělil na muže a ženy

Má dlouholetou praxi a řadu zkušeností, přesto dostal lékař David Mackereth... číst dále >

Články z Ona Dnes

Chození naostro patří k létu. Jaká jsou pro a proti?

Jsou ženy, které nenosí pod letním oblečením zhola nic. Je to příjemné, ale... číst dále >

Anna Wintourová vdávala dceru za syna italské kolegyně z Vogue

Přísná šéfka magazínu Vogue se už několikrát pochlubila sexy dcerou Bee... číst dále >

Reklama