40+3 tt, uzavřené hrdlo, vyvolání porodu?

Anonymní
4.5.20 18:02

40+3 tt, uzavřené hrdlo, vyvolání porodu?

Zdravím.
Dnes jsem byla poprvé na kontrole v porodnici.
Jsem 40+3 tt a dr. mi řekl jen, že hrdlo mám stále uzavřené a ve čtvrtek mám přijít znovu.

Nepadlo slovo ani o vyvolání porodu a já mám strach dlouho přenášet. Bojím se, že bude například už kalná plodová voda, nebo něco. Malý už má skoro 4 kg.

Nebylo by lepší si o vyvolání říct? :nevim: Jsem prvorodička. Díky za odpovědi.

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

3293
4.5.20 18:10

Jestli nemas zadne jine dalsi potize, tak ti nic vyvolávat nebudou. Termin porodu v kalendari je jenom tezce orientacni a ze uz te to nebavi, neni dostatecny duvod dite umele vyhanet. A i kdyby, tak to urcite nechces. Stokrat lepsi porodit normalne, mam s tim svoje zkušenosti.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2086
4.5.20 18:14

Já to měla taky tak. Čekali a čekali a nic. Prostě jsem byla zamčená na 10 západů. Vyvolávali až 12 dní po termínu. Před tím se mi o vyvolání porodu taky nezmínili, až 3 dny před. Malá taky měla odhad 4 kg, ale narodila se s váhou 3,5.
Zkus dát ještě tělu šanci. Není stroj. Možná, že se ti ještě porod rozjede sám. Držím palce.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
4.5.20 18:19

@Pajka89 nejde o to, že mě to nebaví. Jde o to, že mám strach, protože známá měla ve 40+6 už kalnou plodovou vodu. Nehledě na to, že první termín jsem měla 16.4. a potom druhý přidali na 1.5…

• Nahlásit
  • Citovat
1446
4.5.20 18:34

Jak já tě chápu. Dneska jsem 41+0 a stále nic. V porodnici mi říkali, že se obvykle nechává 10 dní, že musí být porozeno do 42tt pak že vzniká riziko pro dítě. Chodim teď na kontrolu ob den. Myslim, že na další kontrole už ti řeknou jak to s tebou bude dál a kdyby ne tak se zeptej, řekni jim i své obavy, určitě ti to vysvětlí.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6402
4.5.20 18:45

Záleží, čeho se víc bojíš. Já se třeba víc bála toho vyvolávání (resp. bych šla rovnou na císař), tak jsem oddalovala, jak to šlo.
Jinak porod do 42+0 je pořád porod V TERMÍNU. Příroda se do kalendáře nekouká.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2663
4.5.20 18:48
@Anonymní píše:
@Pajka89 nejde o to, že mě to nebaví. Jde o to, že mám strach, protože známá měla ve 40+6 už kalnou plodovou vodu. Nehledě na to, že první termín jsem měla 16.4. a potom druhý přidali na 1.5…

Kalnou vodu jsem mela u obou deti a jsou v pořádku a první jsem rodila v terminu. Toho bych se zase tak nebala. Az se diteti nebude v brichu libit, pujde ven. Urcite bych jako prvorodicka s timhle nalezem nechtela vyvolavat. Termin porodu je orientacni.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
782
4.5.20 20:54

Víc bych se bála vyvolávaného porodu než přenášení. Vyvolávaný porod je (statisticky, ne vždycky) „horší“ (jakože víc bolí) a taky je rizikovější (je větší šance, že se něco pokazí a skončí to akutním CS, kleštěma nebo VEXem). Určitě jsou ženy, které rodily vyvolávaně a v pohodě, ale rozhodně bych to neriskovala „pro jistotu“.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1034
5.5.20 08:48
@Anonymní píše:
Zdravím.
Dnes jsem byla poprvé na kontrole v porodnici.
Jsem 40+3 tt a dr. mi řekl jen, že hrdlo mám stále uzavřené a ve čtvrtek mám přijít znovu.

Nepadlo slovo ani o vyvolání porodu a já mám strach dlouho přenášet. Bojím se, že bude například už kalná plodová voda, nebo něco. Malý už má skoro 4 kg.

Nebylo by lepší si o vyvolání říct? :nevim: Jsem prvorodička. Díky za odpovědi.

Mě chtěli vyvolávat porod přesně v 41 TT. No, ten den jsem porodila i bez vyvolání.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
5.5.20 12:29

@alena1995
Ráno mi odtekla nejspíš hlenová Zátka, jsem v porodnici. Už mám na prst otevřené hrdlo a řekli mi, že pokud do zítra neporodím spontánně, pošlou mě domů a nechají být. :zed:

• Nahlásit
  • Citovat
6402
5.5.20 12:32
@Anonymní píše:
@alena1995
Ráno mi odtekla nejspíš hlenová Zátka, jsem v porodnici. Už mám na prst otevřené hrdlo a řekli mi, že pokud do zítra neporodím spontánně, pošlou mě domů a nechají být. :zed:

Ježiš buď ráda. Do porodnice až nejpozději to jde, doma je líp :-).

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1034
5.5.20 13:19

@Lucie_Sx Dobrá rada, já tam trpěla 24 hodin. Zlatej domov.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1099
5.5.20 13:32

Tak jim řekni, ať ti rupnou vodu, když se tak bojíš. Zkalená voda není nic hrůzostrašného, v porodnici sledují, jak se dítěti daří, jenom se musí porodit do 24 h, taky jsem ji měla zkalenou a děťátko jak lusk. Sama vidíš, že se něco chystá, tak tomu ještě pár dní dej čas.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama