4,5 měsíční miminko se v noci pořád budí

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Pidulka81
Kecalka 152 příspěvků 04.01.17 11:59
4,5 mesicni mimnko se v noci porad budi

Ahoj maminky, moje 4,5 mesicni holcicka se v noci neustale budi.Uz mela super rezim ze se budila po 4 hod.Ted uz je to snad po hodine.Az po 4 rano usne po krmeni..Chodi spat v pul 8.Nevim cim to je..Poradi mi nekdo co by to mohlo byt.

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:

DomísH
Zasloužilá kecalka 589 příspěvků 04.01.17 12:08

@Pidulka81 nám se malej takhle také budil kolem 4teho měsíce trvalo to asi 14 dní a pak mu vylezli zoubky :) neplakal jen mel i víc žízeň a víc i jedl v noci.

Pidulka81
Kecalka 152 příspěvků 04.01.17 12:11
@DomísH píše:
@Pidulka81 nám se malej takhle také budil kolem 4teho měsíce trvalo to asi 14 dní a pak mu vylezli zoubky :) neplakal jen mel i víc žízeň a víc i jedl v noci.

Ta zizen tam taky je..asi to tedy budou zoubky :D

Kassy
Závislačka 3292 příspěvků 04.01.17 12:16

Může být růstový spurt (má časteji hlad), může mít žízeň, můžou ji už tlačit první zoubky, může mít prdíky… Takových změn ještě přijde… S takhle malým dítětem žádný „režim“ nevydrží dlouho, pořád se budeš přizpůsobovat.

Pidulka81
Kecalka 152 příspěvků 04.01.17 12:29
@Kassy píše:
Může být růstový spurt (má časteji hlad), může mít žízeň, můžou ji už tlačit první zoubky, může mít prdíky… Takových změn ještě přijde… S takhle malým dítětem žádný „režim“ nevydrží dlouho, pořád se budeš přizpůsobovat.

Dekuji za info.je to moje prvni tak se stale ucim.. :nevim:

kdochcekam 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 04.01.17 12:35

Bobinenka malušenká…dej jí mlíčko, pochovej, pohlaď a ulož. zkus třeba ještě zavinout aby měla pocit bezpečí a „obalu“, nebudou ji rušit ručičky a nožičky. Moje obě děti byly nejklidnější zavinuté :-) Anebo má spurt, to má víc hladík a může ji i bolet rostoucí tělíčko :hug: :hug: :hug:

Modesta
Ukecaná baba ;) 1896 příspěvků 04.01.17 12:53

Už má čas na zoubky, tak mrkni do pusy, jestli nemá nateklé dásně. Jestli má i hlad, klidně to může být růstový spurt…

Pidulka81
Kecalka 152 příspěvků 04.01.17 13:14
@Modesta píše:
Už má čas na zoubky, tak mrkni do pusy, jestli nemá nateklé dásně. Jestli má i hlad, klidně to může být růstový spurt…

A co to presne je ten rustovy spurt..omlouvam se ale moje znalost je zatim opravdu mala :,(

Kassy
Závislačka 3292 příspěvků 04.01.17 14:38
@Pidulka81 píše:
A co to presne je ten rustovy spurt..omlouvam se ale moje znalost je zatim opravdu mala :,(

Období zrychleného růstu, kdy má dítě i vyšší potřebu příjmu potravy. Děti často rostou skokově - nějakou dobu nic a pak najednou během krátké doby naberou hodně na váze, vyrostou do délky nebo obojí. Obvykle se jako typické období růstového spurtu uvádí násobky 3 - 3 týdny, 6 týdnů, 3 měsíce, 6 měsíců, 9 měsíců, ale ve skutečnosti je to hodně individuální. Hlavní známkou růstového spurtu je právě větší hlad - dítě se najednou začne častěji dožadovat kojení, může u prsa být i nespokojené, protože produkce nestihne tak rychle zareagovat na zvýšenou poptávku a dítěti to neteče tolik, kolik by chtělo. Za pár dní se to obvykle srovná (pokud matka nepodlehne radám, aby dala dokrm, čímž naruší systém tvorby mléka podle poptávky) a ty zjistíš, že musíš koupit větší velikost bodýček :lol: Nebo dítě udělá nějaký velký pokrok v psychomotorickém vývoji (začne se přetáčet, lézt, sedne si…), tomu taky často předchází vyšší neklid, častější kojení a horší spaní.

Může to být ono a nemusí. Ve čtyřech a půl měsících už ji klidně můžou trápit i ty zuby, například. Nebo nebyli jste nedávno na očkování? I to může spánkový režim rozhodit. Nezačalas nabízet zeleninu? Těch věcí je fakt strašně moc, přesnou příčinu často neodhalíš, nezbývá než to brát jako fakt, přizpůsobit se a hlavně to nebrat jako nějaké selhání :kytka:

Pidulka81
Kecalka 152 příspěvků 04.01.17 15:10
@Kassy píše:
Období zrychleného růstu, kdy má dítě i vyšší potřebu příjmu potravy. Děti často rostou skokově - nějakou dobu nic a pak najednou během krátké doby naberou hodně na váze, vyrostou do délky nebo obojí. Obvykle se jako typické období růstového spurtu uvádí násobky 3 - 3 týdny, 6 týdnů, 3 měsíce, 6 měsíců, 9 měsíců, ale ve skutečnosti je to hodně individuální. Hlavní známkou růstového spurtu je právě větší hlad - dítě se najednou začne častěji dožadovat kojení, může u prsa být i nespokojené, protože produkce nestihne tak rychle zareagovat na zvýšenou poptávku a dítěti to neteče tolik, kolik by chtělo. Za pár dní se to obvykle srovná (pokud matka nepodlehne radám, aby dala dokrm, čímž naruší systém tvorby mléka podle poptávky) a ty zjistíš, že musíš koupit větší velikost bodýček :lol: Nebo dítě udělá nějaký velký pokrok v psychomotorickém vývoji (začne se přetáčet, lézt, sedne si…), tomu taky často předchází vyšší neklid, častější kojení a horší spaní.Může to být ono a nemusí. Ve čtyřech a půl měsících už ji klidně můžou trápit i ty zuby, například. Nebo nebyli jste nedávno na očkování? I to může spánkový režim rozhodit. Nezačalas nabízet zeleninu? Těch věcí je fakt strašně moc, přesnou příčinu často neodhalíš, nezbývá než to brát jako fakt, přizpůsobit se a hlavně to nebrat jako nějaké selhání :kytka:

No vcera byla na ockovani ale tohle uz ma 3 dny. bastime jen presnidavky.ale ne kazdy den.je ted ale zase jina pres den…spi vic.driv to bylo po pul hodine a dnes uz spi hodinu a pul.. :nevim:

kdochcekam 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 05.01.17 07:30
@Pidulka81 píše:
No vcera byla na ockovani ale tohle uz ma 3 dny. bastime jen presnidavky.ale ne kazdy den.je ted ale zase jina pres den…spi vic.driv to bylo po pul hodine a dnes uz spi hodinu a pul.. :nevim:

Je docela maličká aby e učila na takové sladké chutě. Je lepší koupit kvalitní jablíčka a udělat je jemně nastrouhaná, někdy přidat kousek banánu pro změnu chuti, někdy zase hruštičku, mrkvičku…všechno na jemném struhadle. Později do téhož můžeš přidat lžičku tvarohu nebo puding…kupované přesnídávky jsou předražené konzervy plné zbytečných a nezdravých látek pro miminka. když s naděláš zásobu jako dřeň do mrazáku, můžeš je ohřát v mikrovlnce a máš teplou sváču po návratu z výletu:-)

Modesta
Ukecaná baba ;) 1896 příspěvků 05.01.17 11:57

@kdochcekam

tak s tím bych docela nesouhlasila. Kupuju je a nejsou přeslazená. Jediné, co tam je krom ovoce přidané, je kys. askorbová, což je vitamín c. To samé i se zeleninovými příkrmy. Předpokládám teda, že zakladatelka si hlídá složení toho, co malé kupuje, protože třeba Hipp přidává do ovocných přesnídávek cukr, což jsem nepochopila. A pokud nemá k dispozici vlastní zahradu a suroviny, tak kupované fakt pro tyhle malé děti nejsou, byť by byly bio. Obsahují totiž hodně dusičnanů, které takhle malé tělo neumí moc dobře trávit, a přemění je na dusitany, což je pro to dítě jed. Čuchni si, že když si ublinkne 3 měsíční mimino, tak to nesmrdí. U ročního dítěte je to ale už něco jiného. Je to dáno množstvím trávicích kyselin v žaludku. Třeba v Americe je celkem běžná otrava mimin právě dusitany, protože pro přípravu kojeneckého mléka tam používají vodu ze studně.

PS: omlouvám se za přednášku :) takhle rozepsat jsem se nechtěla, ale je mi líto to smazat

@Pidulka81

měla jsi začít se zeleninovými příkrmy. Je to dost důležité, protože jak si malá zvykne na sladkou chuť, tak ti bude zeleninové odmítat. Tak bych doporučila úplně vyřadit ovocné příkrmy a najet na zeleninové. V tomhle věku jsem pro syna volila jednodruhové - mrkev, dýni… po 3 týdnech jsem začala přidávat ovocné, po dalších 2 týdnech jsem k zeleninovým přidala i masové. Do 6 měsíců jsem nahradila jen dvě mléčné dávky příkrmy, od 6. jsem přidala třetí.

kdochcekam 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 05.01.17 12:09

@Modesta zde se můžeš podívat jak jsou přesnídávky slazené. Rozhodně není vyjímka, že obsahují cukr. Vyjma snad dvou skleničkových a kapsiček jsou všechny slazené. Jinak co se původu ovoce týká, nikde není uvedené čím byly jabloně stříkané a hnojené, takže hladina dusitanů se na výrobcích neuvádí, lze se jen domnívat a doufat, že jako potravina pro kojence a malé děti neobsahuje nic škodlivého v takové míře, aby poškodila zdraví dítěte. Ale nevylučuje to, že jsou dusitany i tak obsaženy. Hlídají se většinou pesticidy. :nevim:
Dělala jsem domácí jablečnou, švestkovou a meruňkovou přesnídávku. Samozřejmě jsme občas i dostali nějaké skleničky, nebo v akci koupili, aby byla obměna. :nevim:
 https://www.dtest.cz/…ahodami-2015?…

Cuddy
Neúnavná pisatelka 15480 příspěvků 05.01.17 12:14

@kdochcekam Tak ale jahodova presnidavka je pro mnohem starsi dite nez pro 4m. Ted jsem to studovala a treba v Hami 100% ovoce cukr neni.

Cuddy
Neúnavná pisatelka 15480 příspěvků 05.01.17 12:15
@Pidulka81 píše:
No vcera byla na ockovani ale tohle uz ma 3 dny. bastime jen presnidavky.ale ne kazdy den.je ted ale zase jina pres den…spi vic.driv to bylo po pul hodine a dnes uz spi hodinu a pul.. :nevim:

To je take normalni, ze se z tech pidinespavcu stavaji normalne spave deti.

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Video: Vlastnoručně vyrobeným adventním kalendářem zpříjemníte dětem čekání na Ježíška

Děti začínají být natěšené na vánoční dárky, tak jim to netrpělivé čekání... číst dále >

V soutěži Nastartujte se uspěl nápad na originální Priessnitzovy zábaly

V již šestém ročníku grantového programu Komerční banky a Asociace malých a... číst dále >

Články z Expres.cz

Řepka útočí na Erbovou: Plánovala mě zničit, z mojí smrti by měla zvrácenou radost!

Už 20. listopadu vyjde v pořadí čtvrtá kniha bývalého fotbalisty Tomáše... číst dále >

Řepka: Ženy mě využívají pro mou slávu! Jsem pro ně vstupenka do jiného světa

Za pár dní, konkrétně 20. listopadu, jde na trh už čtvrtá knihy bývalého... číst dále >

Články z Ona Dnes

Žena už si dvacet let nemyla vlasy a čtrnáct let je nestříhala

Frankie Cluneyová (32) z Anglie se pyšní vlnitými vlasy, které jí sahají až... číst dále >

O 10 let mladší: Přece nesklouznu zpátky, kdy jsem byla vyžraná kisna

Drahomíra a Tomáš jsou kamarádi, kteří postrádají sebevědomí. Oba mají za... číst dále >