450 zameškaných hodin na základní škole

24.5.17 20:47

450 zameškaných hodin na základní škole

Vím, že je to vážně moc… Chybím tak často nejen kvůli tomu, že jsem vždy -kvůli velmi nízké imunitě- minimálně 3× do roka nemocná (vážně vždycky tak patnáct, dvacet dní-na to mám samozřejmě omluvenky od doktora), ale je to hlavně v psychice.
Otec, alkohlik, mi nikdy nedopřával hezké dětství - a právě díky tomu jsem si začala už ve velmi nízkém věku trpět depresivními stavy, věčně jsem byla ve stresu… A tak mi z toho všeho bylo tak zle, že se mi nechtělo do školy (samozřejmě jen, když otec nebyl doma). Všechno tohle přetrvává od mého útlého dětství až do teď. Vyrostl ze mě jeden velký uzlíček nervů, deprese jsou tak silné, že kolikrát ráno vstanu a řeknu si, tak a mám toho dost, nebaví mě to tu, život není nic pro mě, tak to ukončím', ale nakonec jenom zůstanu doma. Nemůžu si prostě pomoct. Díky depresím nemám na nic náladu, natož na školu. Kolikrát jen ležím a několik hodin koukám do stropu, přemýšlím, proč zrovna já mám takovýhle život - samozřejmě bych to, co prožívám já, nikomu nepřála, ale ani sobě to nepřeju. :,(
Mamka to samé, protože jí otec bije, taky věčně brečí, já ji musím utěšovat a to mi taky na ničem nepřidává - hlavně když začně mluvit o tom, jak chce umřít, jak to nenávidí…
No, teď jsem ji konečně po tolika letech dokopala k žádosti o rozvod - máma se vzchopila, našla si slušného advokáta a vše už je tak, jak má.
Ale dost o mém životě… Teď k věci.

Takže, jak jsem řekla, nemám na školu vůbec náladu - a vím, že si většina z vás řekne, co je to za spratka, že ani do školy nechodí', ale ono to pro mě tak lehké není. Ve škole jsem zamlklá, věčně se topím ve svých negativních mylšlenkách, a proto jsem pořád terčem posměchu. Navíc když je mi vážně na nic, klidně mě ze stresu začnou brát křeče do břicha, nebo si vyvolám migrénu… Jinak známek mám, co vím, dostatek a dobré, takže tam bych problém neviděla. Jediné, co je problém, je tělocvik, který mám neklasifikovaný, ale už mám domluvený datum na prázdniny.
Vždycky ale minimálně 1× týdně chybím, nejsem schopná chodit do školy celý týden. Mamka má teď dost starostí okolo, takže na mě moc nemá čas, a proto většinou ani neví, že doma zůstávám. Samozřejmě to zjistí, když ji požádám o omluvenku - a vůbec se jí to nelíbí, někdy mi i nadává, že na nás akorát přijde sociálka, ale ví, že jsem pořád smutná a trpím depresemi, tak na mě není zlá. Je to ta nejlepší máma na světě - sice má někdy slabou chvilku, kdy ji musím podržet, ale na oplátku vždy podrží ona mě - pracuje tvrdě, aby měla na toho šíleně drahého advokáta…
Jinak nikdo nic kvůli tolika zameškaným hodinám neříkal, ale stejně se bojím.
Třeba by mi pomohl psycholog, ale mamka neví, že jsem na tom tak špatně (neříkám jí to, další starosti nepotřebuje) a ani jí to říkat nehodlám, neví ani, jak to mám ve třídě se spolužáky.
Myslím, že jsem schopná do konce roku dát klidně tu pětistovku zameškaných hodin. Nemohla by k nám vážně přijít sociálka? Nikdo neví, že otec mámu mlátí (respektive-teď už mlátil, od podání rozvodu je docela v klidu) a všichni si myslí, že jsme slušná rodina - co jsme, když nepočítáme otce.
Jinak na střední jsem se rozhodla na intr, takže tam určitě chybět nebudu vůbec, ale ta devítku… Tu flákám! :oops:
Co myslíte? Nebudou z toho problémy? Děkuju.
Asi to nebude moc srozumitelné, přesto mockrát děkuju, že jste si to vůbec přečetli. :mavam:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

17254
24.5.17 20:50

Moc se mi to nezdá, školy v dnešní době takové absence fakt hlídají.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17647
24.5.17 20:52

Ve skole psychologa nemate? I kdyby nepomohl, mohl by poradit, kam se obratit.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Saatine
24.5.17 20:54

Eh, nemáš vyjadřování jako díte v devítce.
Ale tento problém znám, je reálný a mně osobně přetrvává do dneška. Psychologa zkus, mně se to spravilo docela dost po pubertě, jak přešly hormony, tak ty stavy nebyly takové.
Jinak neporadím, já si kvůli tomu pořídila volnou pracovní dobu, protože jsem neschopná :nevim:

• Citovat
  • Upravit
8100
24.5.17 20:57

Existují nějaké krizové linky pro děti, třeba by ti tam daly kontakt na nějakého psychologa.
Třeba ti dětští budou zadarmo.
A jo, sociálka k vám přijít může.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
284
24.5.17 20:58

@KateCobain A jak to plánuješ na střední/učiliště? Tam budeš schopná chodit 5 dní v týdnu? A co ty předchozí ročníky, tam jsi měla také problém s docházkou nebo až teď?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17254

@Sany80s na pojišťovnu je zadarmo.Ale musí mít žádanku od pediatra.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22876

450 hodin máš za pololetí nebo celý rok? To do té školy nechodíš skoro vůbec ne každý týden den. Škola na vás může poslat sociálku, můžou tě neklasifikovat v předmětech, můžou po tobě chtít přezkoušení o prázdninách. Osobně bych do školy radši chodila, aby ti toto nehrozilo. U nás už by byl rozkaz omluvenky od doktora.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17254
24.5.17 21:00

Jediné, co je problém, je tělocvik, který mám neklasifikovaný, ale už mám domluvený datum na prázdniny.
Pokud vím, neklasifikace se dělají až poslední týden v srpnu, ne jen tak o prázdninách.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
23426
24.5.17 21:01

Chápu, že ji nechceš zatěžovat, že se ti zdá, že toho má dost, ale jsi její dítě a měla by jsi u ní být na prvním místě a čím déle to budeš tutlat, tím větší průšvih z toho bude. Zkus si s ní promluvit. Dřív, než to dopadne špatně.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22876
24.5.17 21:02

A 450 hodin znamená, že by ve škole byla za druhé pololetí dva týdny a kousek. :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Ou
11375
24.5.17 21:08

Začněte s tím, že budete volat na linku bezpečí, abyste se dokázala sama v sobě a v tom co se děje okolo líp vyznat a zjistila jste, že není třeba se bát mluvit o tom, co se u vás děje.

jinak pokud vám už bylo 15, tak k nějaké psychoterapeutce můžete začít chodit sama, bez rodičů. Hledejte spíš ženu, půjde jednodušeji ji začít věřit.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
284
24.5.17 21:16

@Aspera Nám dávali za mých mladých let „kapky“ učitelé od zhruba stovky za pololetí a už upozorňovali, že jako příští pololetí si máme dát majzla. I kdyby to měla za celý rok je to šílené číslo. Určitě být slečnou a mít fakt problémy typu jakého popisuje jdu za odborníkem, spolužák měl třeba kvůli nějakým psychickým problémům individuální plán výuky, ale nevím popravdě co měl, jestli deprese nebo mánie, v těch „stavech“ prostě do školy nechodil.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
24.5.17 21:29

Vždycky jsem chyběla max. 150 hodin za rok - což není málo, ale mnohem méně, než mám teď… Jinak na intru nebudu mít možnost chybět, takže tam to prostě nepřichází v úvahu.

Jinak, k psychologovi ani psychiatrovi -ačkoliv by mi nejspíš pomohl- se mi nechce, bojím se a beru to jako ponížení :,( Nezvládnu mamce říct, že chci odborníka.
A vážně bych z toho mohla mít takové problémy? Já vím, že jsem to přehnala - ale přece jen mám dostatek známek, dobré známky, jsem hodná, učitelé jsou na mě v pohodě, mou docházku neřeší :? Možná je to tím, že jsme vážně malé město o, asi, 3000+- obyvatelích, ale stejně…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
24.5.17 21:30

Vidím, že máš na svůj věk velmi kultivovaný projev, jsi určitě chytrá, šikovná a rozumná holka. Rozhodně bych Ti radila pomoc odborníka. Můžeš třeba zavolat na bezplatnou Linku bezpečí:

http://www.linkabezpeci.cz/?…

Tam Ti poradí a nasměřují Tě dál, např. k psychologovi. Určitě něco udělej, bude Ti líp, byla by velká škoda, kdybys zahodila svůj potenciál a utápěla se v depresích.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama