4,5m mimi neumi (nechce) pit z lahve

202
3.2.05 22:05

4,5m mimi neumi (nechce) pit z lahve

Ahoj,
nasemu Lukaskovi jsou pres ctyri mesice a je zatim plne kojeny, jen jednou jsme mu zkusili dat ochutnat caje, ale bez uspechu. Posledni dny jsem byla nemocna a mela malo mlika, tak jsem mu na noc chtela dat „nasup“ z lahve. Vubec na dudlik nereagoval, nevedel, ze ma sat. To co mu do pusinky nakapalo, spolkl, ale vic nic. Do budoucna se to asi bude muset naucit, ale jak, poradite?
Dneska jsem mu rozmrazila moje MM a dala z jine lahve s anatomickym dudlikem, ale taky neuspesne. Takze mlikem nebo dudlikem to neni.
PS: Dudlik ani jinak nepouziva, nechce ho, snad jen jako hracku na okusovani.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

405
3.2.05 22:17

Ahoj Pepsi, Pavlíkovi je skoro 15m a nikdy z lahve nepil a ani ho to už učit nebudu, myslím, že se bez toho dá docela dobře obejít. Plně kojené dítě ani nic jiného pít nepořebuje. Čaj jsem mu začala dávat až okolo 8m rovnou z hrnku, ten měl sice víčko se savičkou, ale tu jsem nepoužívala, nechtěl z ní pít. Měj se hezky.
Hana

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
171
3.2.05 22:32

Ahoj Pepsi,
nejsi v tom sama. Davidkovi jsou sice teprve 3 mesice, ale z lahvicky taky pit neumi. Zkousela jsem ruzne typy dudliku, vyhodila za to hromadu penez a vsechno na nic. Jen to tak v pusince honi jazyckem, ale cucat neumi. Je taky plne kojeny, caj jsme mu chteli davat kvuli bolavemu brisku, nakonec ho davame po lzickach, to se naucil hezky na lzicku otevirat pusinku.
Jen se taky desim toho, ze bysme museli dokrmovat, protoze by to proste neslo.
Jo a dudlika taky nechceme:-))
Pa Lajla + Davidek 13t

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
38
3.2.05 23:14

Ahojky pepsi moje sedmiměsíční dcerka taky neumí pít z lahvičky, když jsem potřebovala do ní něco dostat , tak odměrkou z Nurofenu. Jinak, ale moc pěkně jí ze lžičky , hned to pochopila. Je to vlastně plus pro mrnouse, když jsou ty dudlíky jedovatý? :o a rostou jim prý hezčí zuby a je to levný měj se. :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
wej
579
4.2.05 07:24

Ahoj,

náš Vládík taky dudlík nechtěl a neuměl pít z lahve. Tak jsem koupila takové pítko na kojeneckou lahev a to šlo v pohodě.

M.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2341
4.2.05 07:56

Ahoj Pepsi,
Vítek (4m) taky neumí pít z láhve, ale dudlíka dudlá statečně. Čaj občas dávám na prdíky, teď pár dní na kašlík, lžičkou. Občas jsem měla blbý pocit, že mám málo mlíka tak jsem rozmrazila odstříkané - skončilo vylité, z láhve prostě nepil a ani po lžičkách. Takže jsem usoudila, že hlad nemá. Kdyby měl tak by ho to snad donutilo přijmout i láhev. Michalka (3 r) pila z láhve až kaši když jí bylo asi 8 měsíců, všechny ostatní tekutiny z hrnečku NUK.
Takže asi Ti nezbývá než doufat, že když bude mít Lukášek hlad, napije se z láhve. Nebo to zkusit po lžičkách, ale to by asi trvalo než by zdlábnul večeři :roll: :D
Katka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
728
4.2.05 10:44

Ahoj maminy,

Nezoufejte, moje dcera taky nikdy nepila z lahve, ani když měla hlad. Neuspěla ani babička, která tvrdila, že každé dítě pije z lahve. Ve čtyřech měsících jsem ji musela začít přikrmovat a naučila se pít ze skleničky. Tenkrát jsem to někde vyčetla jako radu: vždycky nalít tak jeden dva hlty do skleničky a pomalinku to lít do pusinky, bude si to brát jako ze lžičky. Postupně jme množství ve skleničce zvyšovali a v sedmi měsících pila sama z hrnečku.

Hodně zdaru, aaliana

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
24
4.2.05 13:19

Ahoj holky.
tak u nás je to také ..... moje dcera pila z láhve celkem 3× , ale to měla 3měs. … tenkrát jí to šlo úplně krásně, až jsem se skoro bála, že to ohrozí kojení (měly jsme totiž „menší“ krizovku ..). Čaj jsem jí až do teď nezkoušela dávat, protože mi přišlo, že jí opravdu stačí jenom mlíčko. Je to pár dní zpátky co jsem jí zkoušela dát čaj z lahve (mimochodem jaký dáváte čaj??? :?: a musím říct, že to byla ohromná legrace … nejdřív, když jsem jí ukázala láhev, tak se úplně zaradovala, že bude nějaká nová hra a pak absolutně nevěděla, co s tím má dělat a tak to v pusince kousala a žužlala :lol:
Nevím, možná že je problém také v tom, že ta savička je ta úplně první … mám avent, nevíte někdo, jestli by se na to nedalo koupit jenom takové to pítko :?:
Mějte se krásně … Zuzka&Natálka (8 měs.)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
4.2.05 15:06

Ahoj Zuzko, pokud máš lahvičku od Aventu, tak hubičku na to v pohodě na:,–(íš. Myslím, že ji prodávají po dvou kusech. Já všechno od Aventu kupuju v Droxi, ale dá se to sehnat např. v mnoha internetových obchodech s dětským zbožím. Ahoj

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama