4,5 měsíční celou noc spí, ztrácí se mi mléko

573
17.7.13 14:06

4,5měsíční celou noc spí,ale ztrácí se mi mléko

Tak jsem zde opět s dotazem respektive radou delší dobu byl s kojením klid až jsem se divila. Malá mě začala spát celou noc je to už pár týdnů (asi 3) a tak to máme udělané tak že naposledy kojím po 19hod a pak ještě odsávám ve 22hod a do šesti spíme jenže je to pár dní a já najednou nemám tolik mléka. Prostě asi mě nedělají dobrotu dlouhé noční pauzy jak nyní 6hod někdy i více (záleží kdy se malá vzbudí). Začala jsem opět pravidelně vážit a místo stovky i více najednou vycucne 75max dnes 65 a víc tam prostě není. Ráno po noci to je ještě dobré to vypije 150 dvakrát k poledni stovku no ale ted už je to dost špatné.
Začnu praktikovat vše co už tu bylo razeno-čaje Gravimilk atd. Ale zajímá mě jak v noci, malou nechci budit bude stačit odsávat po té 22hod pak kolem druhé hodiny a pak kojit kolem té šesté až se vzbudí? Nebo ještě častěji? V noci není problém odsaji vždy přes stovku ale přes ten den to dost dře:-(
Ještě se chci zeptat na meltu nebo Caro co koupit? Jak to chutná? Nepiji kávu, dělá se mi z ní zle tak právě nevím zda jít do Cara či ne, ale chtěla bych zkusit.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

69308
17.7.13 14:08

Odsávej v noci, když malou nechceš budit, odsávej častěji. Ale tedy jsi hrdinka, já bych své dítě vzbudila, v polospánku nakojila a bylo by :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
573
17.7.13 14:10

@terinka4444 no to jsem původně chtěla jenže nezvykne si pak na to že se budí a nebudu mít problém v roce či později že se bude budit na kojení, jak to tady čtu u hodně mamin že mají problém s odbouráním nočního kojení? Jinak bych samozřejmě nejraději kojila. I dost se píše pokud mimi prospívá nebudit.
Tak vážně nevím… :zed:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13802
17.7.13 14:11

A dceři mléko přes den nestačí?? Jako jestli se zdá být v pohodě, tak bych neřešila to, že pije 75 ml místo 100ml…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
573
17.7.13 14:14

NO právě nestačí po kojení většinou prso pustila a culila se na mě a vykládala a teď nadává a i brečí proto to řeším.
Zatím přibírá před tím kolem 300g týdně teď je to kolem 150g.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22796
17.7.13 14:15

Já nevim, mi kluci spali v 3m celou noc skoro (od 21h do 3h a pak do 6h), přes den se kojili často a o tom starším vím, že nikdy toho moc nevytáhl (v měsíci kolem 50ml)..a mléka bylo dost, resp. nikdy jsem neodsávala, jen jednou kdy se nevzbudil v ty tři ale až v 5.30 a to už bylo poznat, to by mi pak druhé asi ruplo. Nabídka se srovnává s poptávkou, pokud v noci se moc nekojí, tak přes den to pak bývá častěji. Pokud je dítko spokojené a přibírá dostatečně, neřešila bych. Odsávala bych jen kdyby to byl problém pro maminku a jinak bych byla ráda že můžu spát. Drobkům to totiž vydrželo tak měsíc a pak se začali budit v noci minimálně 3×.
Pila jsem Caro, Melta mi nechutnala. Kafe piju a přijde mi že to chutná úplně jinak. Gravimilk byla moje droga poslední 3roky, mňam :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
25849
17.7.13 14:17

@emma217 kozy mě tlačí, tak v noci budím, a v poho

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
573
17.7.13 14:18

@andelka83 my to doteď taky praktikovali tak přes den jsem kojila jak si řekla po hoďce a půl max dvě hoďky, jenže teď není spokojená a prostě jí to nestačí. Mléka se dělá podstatně méně a dává mi to znát

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
573
17.7.13 14:20

@Duckula mě taky ze začátku tlačili a pode mnou kaluže ale za pár dní už dobrý. No všude radí nebudit ale asi teda začnu že přiložím ona se napije a položím zpět do postýlky.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22796
17.7.13 14:20

Už to čtu..tak asi fakt buď budit anebo odsávat v noci…v té době se nejvíc vylučuje prolaktin a nejlíp se tak udržuje dostatek mléka.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17.7.13 14:22

Tak jak si napsala, že bys odsávala ve 22, pak kolem 2 a pak kolem 6, to by podle mě stačilo, protože malý se takto budí už skoro 2 měsíce a není problém. Ale zajímá mě, co ti napíšou ostatní, protože malej mi dneska spal 9 hodin v kuse a já bych tento luxus ráda zachovala a pokud možno nechci budit ani jeho, ani sebe 8) Je mi totiž jasný, že to tak nebude pořád a přes den je dost náročné miminko, takže se fakt chci vyspat. A jak ti pije přes den? Jako jak často? Náš si drží ty 3 hodiny a vypije mi 140 - 160 pokaždé. Prospívá zatím perfektně.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
35545
17.7.13 14:32

Já mám mladší, ale kojím teď okolo deváté, pak ve tři-čtyři - se jí neptám, prostě mě tlačí prsa a pak ráno v šest-sedm. Mléka snad dost. Takhle jedeme skoro od začátku. :think: a přes den si pak bere klidně po dvou hodinách, někdy i dříve :think:
Caro je dobré, piji kávu i Caro a je tam rozdíl, myslím, že chutnat bude :think: Gravimilk mě nechutná :nevim: Jinak to chce celkově hodně pít a existují i homeo na podporu kojení :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1746
17.7.13 14:34

Pokud malou nechceš budit, tak si nařiď budík a jdi odsát a mlíko si zamrazuj na horší časy. Taky jsem to tak dělala. Ohledně toho přírůstku na váze, podle mě nemusí přibírat pořád stejně přece. Pokud má kakání pořád stejné a nemá takovou tu hladovou stoličku, tak bych to neřešila.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1746
17.7.13 14:34

A čaje na podporu kojení můžou být fajn, ale hlavně dbej na dostatek tekutin, to taky má velký vliv na tvorbu mléka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4639
17.7.13 14:44

Budeš muset buď odsát aspoň 2× za noc nebo přiložit. U mě je jasné rovnítko mezi nočním nekojenim a koncem laktace. Malá začala spát celou noc před cca pěti týdny a aktuálně se i odstavuje.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama