4členná rodina v RD - kolik peněz dáte za jídlo a spotřební věci?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní  24.02.18 14:48
4členná rodina v RD - kolik peněz dáte za jídlo a spotřební věci?

Ahoj,

omlouvám se za anonymitu, ale píšu sem dost osobní údaje.

Žijeme v rodinném domě, jsme čtyři, máme dvě auta. Jedno dítě chodí do školky, s druhým jsem doma na mateřské. Manžel nosí domů asi 30 tis. čistého a já mám mateřskou. Přesto vyjdeme s penězi jen tak tak. Podotýkám, že žijeme v malém městě, žádná Praha, kde jsou vyšší životní náklady.

Bylo mi to divné, tak jsem si udělala podrobnou analýzu financí. Samozřejmě hypotéku, pojistky, telefony, internet apod. musíme zaplatit. I tak nám zbývá docela dost peněz. Benzínu tolik neprojedeme.

Zkrátka vychází mi z toho, že strašně peněz dáme na jídlo a takové ty spotřební věci jako drogerie, lékarna, různé dárky, když má někdo narozeniny / svátek / Vánoce apod. Snažila jsem se teď šetřit a kupovat to nejnutnější, ale i tak. V úterý a ve čtvrtek jsem dala za nákup pokaždé 500 Kč. V pondělí, středu a pátek jsme kupovali jen pečivo a nějaké ovoce. Dneska jsem utratila 2000 - 500 v supermarketu (z toho 300 Kč dvoje pleny v akci), 1000 Kč lékárna (došel nám krém, šampon a sprcháč - musím kupovat věci v lékárně, protože trpíme na ekzémy), 440 Kč v hračkárně (zítra u nás bude maškarní, tak jsem koupila čelenku a pak jsme pozvaní na oslavu narozenin dítěte, tak jsem musela koupit dárek). A takhle je to pořád. Jíst musíme a každý měsíc je nějaká událost - něco dojde (plínky, umělé mléko - to postupně nahrazujem kravským…), někdo má narozeniny… Přijde mi, že za jídlo, spotřební věci, dárky apod. dáme snad 24 tis. měsíčně (a to nepočítám benzín). Přijde mi to úplně šílené. Na sebe si nekupuji skoro nic, k holiči chodím 1× za půl roku.

Jak vysoké máte výdaje Vy? Děkuji.

Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama

Reakce:

Burj Chalifa
Nadpozemská drbna 27752 příspěvků 24.02.18 14:54
@Anonymní píše:
Ahoj,

Žijeme v rodinném domě, jsme čtyři, máme dvě auta. Jedno dítě chodí do školky, s druhým jsem doma na mateřské. Manžel nosí domů asi 30 tis. čistého a já mám mateřskou. Přesto vyjdeme s penězi jen tak tak. Podotýkám, že žijeme v malém městě, žádná Praha, kde jsou vyšší životní náklady.

Bylo mi to divné, tak jsem si udělala podrobnou analýzu financí. Samozřejmě hypotéku, pojistky, telefony, internet apod. musíme zaplatit. I tak nám zbývá docela dost peněz. Benzínu tolik neprojedeme.

Zkrátka vychází mi z toho, že strašně peněz dáme na jídlo a takové ty spotřební věci jako drogerie, lékarna, různé dárky, když má někdo narozeniny / svátek / Vánoce apod. Snažila jsem se teď šetřit a kupovat to nejnutnější, ale i tak. V úterý a ve čtvrtek jsem dala za nákup pokaždé 500 Kč. V pondělí, středu a pátek jsme kupovali jen pečivo a nějaké ovoce. Dneska jsem utratila 2000 - 500 v supermarketu (z toho 300 Kč dvoje pleny v akci), 1000 Kč lékárna (došel nám krém, šampon a sprcháč - musím kupovat věci v lékárně, protože trpíme na ekzémy), 440 Kč v hračkárně (zítra u nás bude maškarní, tak jsem koupila čelenku a pak jsme pozvaní na oslavu narozenin dítěte, tak jsem musela koupit dárek). A takhle je to pořád. Jíst musíme a každý měsíc je nějaká událost - něco dojde (plínky, umělé mléko - to postupně nahrazujem kravským…), někdo má narozeniny… Přijde mi, že za jídlo, spotřební věci, dárky apod. dáme snad 24 tis. měsíčně (a to nepočítám benzín). Přijde mi to úplně šílené. Na sebe si nekupuji skoro nic, k holiči chodím 1× za půl roku.

takových diskusí jsou tu mraky. Upřímně, k čemu Ti je zkušenost druhých, když každý žije v odlišných podmínkách, s odlišnými příjmy, individuálním spotřebním košem. To, že se nakupují léky v lékárně, dávají dárky, to je snad obvyklý výdaj. Že na sebe nekupuješ nic a k holiči jdeš jednou za půl roku, tak tím se moc nechlub, to je cesta k zanedbávání sebe a dobře nakročeno ke šmudlovství.

Příspěvek upraven 24.02.18 v 15:12

kopejka
Echt Kelišová 9701 příspěvků 24.02.18 14:56
@Anonymní píše:
Ahoj,

My teda nejsme v domě, ale v bytě máme hypotéku a na vše mám 24 tisíc a to chlap tvrdí, že jsem náročná a mám velkou spotřebu. Děti 3 roky a téměř rok, když odečtu měsíční náklady tak mu zbude cca 13tis a z toho platím vše včetně dárků oblečení a benzínu do mého auta.

kve-tinka
Závislačka 4265 příspěvků 15 inzerátů 24.02.18 15:32

Mi se treba jeste nestalo, ze bych kazdy mesic nekoupila neco do domacnosti a na sebe. :nevim: chodim na rasy a solarko, tim se rozmazluji. Takhle utracene penize nelituji. :lol:

makynk
Povídálka 32 příspěvků 24.02.18 16:04

No tak to je fakt moc, neumíš asi hospodařit nebo kupuješ moc drahé věcí, ono je rozdíl když koupíš třeba blbé jorurt za 20 Kč a nebo za 8 Kč, když to tak dělá u všech věcí tak se to nasčítá, přemýšlej v tom obchodě a počitej, řekni si že ten nákup může být jen do 300 Kč a nebo se dívej na akce a letáky kde je co levné

Anonymní  24.02.18 16:04

Jsme 4, děti rok a 3,5, pes a kočka. Bydlíme v RD, jsme bez dluhů. Příjem máme celkem s mým rodicakem něco přes 30 000. Čistě na jídlo mám vyčleněno 5000 s tím, že maso mám domácí (jehněčí, občas králík) nebo kupuju balík hovězího, ale na to mám peníze zvlášť, takže sem tam koupím kuřecí, vepřové… A je to jak kdy, někdy vyjdu jindy ne.
Co se týče toho ostatního, tak popravdě vůbec nevím, kolik za to utratime, ale manžel posílá měsíčně 4000 na spořicí účet, já na svůj 300. Mě zbyde výjimečně něco z rodicaku (6100), manželovi něco jo, ale nevím kolik, přístup k jeho účtu mám, ale nehlidam to. Z těch 30 000 nám určitě něco zbyde. Když budu počítat i to co posíláme na spořicí účty tak možná 7000 to bude?
Výdaje jsou prostě každý měsíc jiné. Někdy je toho tolik, že se mi protáčí panenky, jindy je toho minimum. Teď zrovna máme dost velkou prvotní investici do našeho společného koníčku (několik desítek tisíc) a stále to bude něco stát. Já když něco chci, tak si to koupím. Myslím, že se máme dobře.

Petumilka
Povídálka 17 příspěvků 24.02.18 16:11
@Burj Chalifa píše: Že na sebe nekupuješ nic a k holiči jdeš jednou za půl roku, tak tím se moc nechlub, to je cesta k zanedbávání sebe a dobře nakročeno ke šmudlovství.Přís­pěvek upraven 24.02.18 v 15:12

Takže když někdo šetří na sobě a je skromnej, tak je rovnou šmudla? To mě dost rozčíslo, to je typická evropská rozežranost. Ani nevíme, jak dobře se tu všichni máme…

KKatka23
Kelišová 7391 příspěvků 24.02.18 16:11

My dáme cca 10 000 za jídlo, kolem 7 000 za ty ostatní výdaje (pleny, sunar, žrádlo pro psa a kočku, atd.). žijeme v rd dva dospělí a dvě děti do třech let. narovinu nepřijde mi, že bych nějak rozhazovala - nákupy plánuju - co se kdy bude jíst na oběd a na večeři, ale tak jako kupujeme hodně ovoce a zeleniny - jogurty prostě nekupuju za 8kč, protože mi to nikdo nejí. Kupuju ty, co nám chutnají, takže klidně koupím řecký za 20,–, neomezuji se v tomto.

Cuddy
Extra třída :D 14801 příspěvků 24.02.18 16:23

Pises, ze ty mas materskou, to je co? Muzes mit materskou napr. 30tis nebo rodicak cca 7 tis, to je dost rozdil ve vyslednem souctu.

jita22
Ukecaná baba ;) 1263 příspěvků 3 inzeráty 24.02.18 17:01
@Cuddy píše:
Pises, ze ty mas materskou, to je co? Muzes mit materskou napr. 30tis nebo rodicak cca 7 tis, to je dost rozdil ve vyslednem souctu.

Materskou mit uz nebude, kdyz prechazi na kravske mleko.

Cuddy
Extra třída :D 14801 příspěvků 24.02.18 17:09

@jita22 Stejne to nic nerika o tom, kolik penez ma zakladatelcina rodina k dispozici. Pokud ovsem maji treba tech 37 tis, k tomu rd, 2 deti, 2 auta, tak se vubec nedivim, ze vychazeji od vyplaty k vyplate.

Anonymní  24.02.18 17:15

Upřímně, jsem o podobné diskuzi taky přemýšlela. Prostě jen tak pro srovnání a uvědomění si, co je nebo není „normální“.
Jsme taky 2+2 v RD a dívala jsem se do účetnictví, že za ty běžné výdaje (jídlo, drogerie, oblečení, lékárna, dárky…) mám vedeno kolem 25 tis/měs. (a to ještě nemám vůbec přehled o manželově platební kartě, on nakupuje tyto věci sice jen zřídka, ale pokud ano, tak to poznamenáno nikde nemám, takže to ve skutečnosti může být i více).

Je mi naprosto jasné, že kdo MUSÍ nebo CHCE, tak má ty náklady mnohem nižší. Stejně tak je mi jasné, že kdo MŮŽE a CHCE, tak má ty náklady i mnohem vyšší ;)
Jen by mě taky zajímalo, jak jsou na tom rodiny, které nutně šetřit nemusí, ale ani cíleně nerozhazují.

Můj muž si totiž taky myslí, že 10-12tis za jídlo je „hrozně moc“ (on s vnímáním cen zamrznul tak někde v 90 letech ;) ). Mě ta částka sice ve výsledku taky překvapila, když jsem si začala vést účetnictví, ale na druhou stranu, jednak nechci šetřit za každou cenu, hlavně ne za cenu toho, že budu místo třeba místo jogurtů kupovat ochucenou škrobovitou atrapu jen proto, že stojí jen 6Kč…nebo maso v supermarketu v akci atd…a na druhou stranu, celá rodina je pěkně zmlsaná, zvyklá, že se vaří třeba i z mořských plodů, že dělám i exotická jídla…a na to potřebuji určité dražší suroviny :nevim:

Burj Chalifa
Nadpozemská drbna 27752 příspěvků 24.02.18 17:39
@Petumilka píše:
Takže když někdo šetří na sobě a je skromnej, tak je rovnou šmudla? To mě dost rozčíslo, to je typická evropská rozežranost. Ani nevíme, jak dobře se tu všichni máme…

neboj, já to vím a velmi dobře.

Burj Chalifa
Nadpozemská drbna 27752 příspěvků 24.02.18 17:41
@Petumilka píše:
Takže když někdo šetří na sobě a je skromnej, tak je rovnou šmudla? To mě dost rozčíslo, to je typická evropská rozežranost. Ani nevíme, jak dobře se tu všichni máme…
ženská obětovatelka, co šetří na sobě a staví sebe ve svých potřebách na poslední místo v rodině, je nemoudrá. Snad si zaslouží trochu sebeúcty. On to stejně nikdo neocení.

ivašot.
Kelišová 5801 příspěvků 24.02.18 17:46
@Cuddy píše:
@jita22 Stejne to nic nerika o tom, kolik penez ma zakladatelcina rodina k dispozici. Pokud ovsem maji treba tech 37 tis, k tomu rd, 2 deti, 2 auta, tak se vubec nedivim, ze vychazeji od vyplaty k vyplate.

Přesně tohle mě napadlo, že dům na hypotéku, dvě děti a dvě auta jsou na ten příjem dost nahraně…

Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Klíšťata jen v lese? Je to mýtus, často číhají na zahradě

Klíšťová encefalitida nás neohrožuje pouze v lese nebo na louce. Vystaveni jí... číst dále >

Život s protikvasinkovou dietou aneb můj život s Candy

Naše adminka Dominika přestala na počátku roku jíst cukr. Lékařka ji totiž... číst dále >

Články z Expres.cz

Emma Smetana terčem podvodníků: Zneužili její tělo pro 30 kilogramů

Emma Smetana se nestačí divit. Díky svým fanouškům se dozvěděla, že je tváří... číst dále >

Všichni přemýšleli, jak dělat umění, já chtěl dělat pořady pro lidi, říká Adamec

Miss České republiky, Slavíci, ale i kultovní seriál Sanitka. To všechno jsou... číst dále >

Články z Ona Dnes

Přecházel jsem tři týdny nachlazení, pak jsem upadl do bezvědomí

Tři týdny jsem přecházel nachlazení, pak se mi udělalo špatně, upadl jsem do... číst dále >

Slavný kuchař si vzal život. Deprese mužů končí sebevraždou častěji

V souvislosti s tragickou smrtí slavného kuchaře a dobrodruha Anthonyho... číst dále >

Reklama