4denní pracovní týden - volný pátek nebo pondělí?

Anonymní
13.5.21 15:37

4denní pracovní týden - volný pátek nebo pondělí?

Dobrý den,
budu mít nové zaměstnání, menší úvazek a 4denní pracovní týden. Můžu si vybrat, který den budu mít volný. Určitě chci, aby to bylo pondělí nebo pátek. Ale co je lepší? Nemáte zkušenost?
S volnými pondělky už mám zkušenost - bylo fajn vědět, že po víkendu mám ještě 1 den volna, ale když jsem pak přišla do práce až v úterý, připadalo mi, že ten týden strašně rychle letí. S volnými pátky zkušenost nemám.
Budu ráda za vaše postřehy a za názor. :-) A prosím o anonym - práce.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
162
13.5.21 15:40

Brala bych volné pátky, beru to tak z vlastní zkušenosti - práci si plánuju, abych v pátek už ideálně nikam nemusela, mohla kdyztak pracovat z domova, stihnu si udělat co je potřeba doma a víkend mám pak volný a delší :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7251
13.5.21 15:43

Pro mě ideální mít volnou středu. Dva dny v práci, pak odpočinek a pak už jen dva dny v práci. Ale taky záleží jestli jezdíš někam na víkendy. Jinak bych volila spíš volné pondělky, protože v pondělí většinou nikde moc lidí není.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1153
13.5.21 15:44

Já bych brala volné pátky ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4004
13.5.21 15:46

Myslím, že ledaskde už je to v pátek tak trochu na půl plynu, nic nového se před víkendem nerozjíždí, nebývá takový problém odejít třeba o kousek dřív… naopak pondělky bývá šrumec. Takže pokud bych chtěla volit větší flákárnu, beru volné pondělí a vyhneš se šrumci :lol:, ale naopak ucelenější podle mě budeš ten pracovní týden mít, pokud si vezmeš ten volný pátek, nebudou ti unikat věci, co se v pracovním kolektivu začaly v pondělí, budeš více zapojená v celkovém procesu.
Taky se to podle mě lépe zkoordinuje, pokud třeba často jezdíte někam na víkendy, budeš mít v pátek v pohodě čas zabalit, připravit na odjezd, nebo jet na místo s předstihem, zato z nějaké víkendové akce se stejně budeš nejspíš vracet už v neděli, protože všichni ostatní vč. například partnera stejně jdou v pondělí do práce, a ten pondělek bude takový plonkový.
Já bych brala pátky.

Příspěvek upraven 13.05.21 v 16:37

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15701
13.5.21 15:53

Já bych brala možnost si to vybírat dle potřeby.
Ale. Když napevno tak pondělí. Já mám po víkendu vždycky dlouhý rozjezd

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1265
13.5.21 15:58

Kdyby bylo napevno tak patek volny, pokud by bylo mozne mit klouzavy tak bych dala vzdykcky jeden tyden patek dalsi pondeli a pak zas patek a pondeli.. tj ctyri dny prace, dva dny volny, ctyri dny prace, ctyri dny volno apod.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
64315
13.5.21 16:02

Za mě středa.. Oddech uprostřed týdne je vždy fajn.. Jinak pondělí.. Pac ten rozjezd je vždy náročný

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
480
13.5.21 16:03

Brala bych to i podle okoli, jezdis nekam s pritelem, kamarady? Vetsina lidi si prodlouzeny vikend dela s patkem. Ja bych brala patek, ale asi je to burt..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13195
13.5.21 16:12

Mela jsem jednu dobu zkraceny uvazek a 3denni pracovni tyden, volne pondeli a utery. Vyhovovalo mi to. Kdybych mela jeden, brala bych pondeli, je uredni den, kdyz je potreba neco vyridit (na rozdil od patku, kdy clovek nikdy nikoho nesezene…).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1357
13.5.21 16:16

Ja to tak mela, puvodne hsem mela volno v pondeli, ze ten orvni den nebude tak hekticky, ale vadilo mi, ze v ut uz naskakuji do rozjeteho vlaku. Hodne kamaradu, kdyz neco planovalo, tak casto, hlavne v lete, si brali patky volny bebo koncili driv a ja sedela v kancli do 6. V nedeli uz se zas vsichni pripravovali na zacatek pracovniho tydne a ja byla plna sil s tim, ze mam pondeli volno. Takze mi vic vyhovoval patek. Dnes by mi to bylo fuk a s detmi by mi i vic vyhovovala streda, v pulce tydne, udelat neco doma, odpocinout si v puli tydne..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11183
13.5.21 16:26

Zkušenosti z mého okoli:
Volný pátek měl velkou výhodu v odjezdu z Prahy na vikendy. Na druhou stranu se v pondělí rozdal úkoly do konce týdne a člověk musel do čtvrtka udělat to, co by bylo třeba do pátku, tzn. práce o moc min nebylo (samozřejmě záleží na pozici). Nevýhoda volného pátku byla i v tom, že když to chtěl člověk využít na doktory a úřady, tak často už nikde nikdo nebyl a řekli „přijďte v pondělí“, na nákupech naopak v pátek kupa lidí. Zase si v klidu sbalil na víkend.
Volné pondělí mělo výhodu v tom, že se často v pondělí vykoply prac. úkoly a v úterý už byly vychytané mouchy nebo upravené nebo zpřesněne zadání, ale zase člověk nemohl to zadání ovlivnit např. na pondělní poradě. Návraty odněkud v pondělí nebo v neděli pozdě vecer v klidu (ale odjezdy z Prahy v pátek odpo/večer peklo, nechávalo se spíš na sobotu). Člověk mohl v pondělí v klidu vybalit a vyprat, nakoupit na týden atd. Já osobně bych volila volné pondělí, protože pátky bývají takové pracovně volnější obecně, takže s volným pondělí bych měla objektivně opravdu méně práce. Vyhovovalo by mi to i kvůli těm návratům odněkud, že bych to doma pofackovala v klidu a pohodě, protože vrátit se je pro mě větší bordel než se vypakovat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1846
13.5.21 16:30

Mám volné středy a max. mi vyhovuje, že jeden den v polovině týdne nemusím brzy vstávat. Navíc je to úřední den, tak můžu obehat, co je třeba, plánuji na ten den doktory atd.
Bez po délka bych v práci byla ztracená, to jsou porady. V pátek je v práci nejméně lidi, mám klid a udělám nejvíce práce.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
67920
13.5.21 16:49

Ja nad tim premyslela nedavno, idealne za me streda. Kdyby nesla, tak patek.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
53843
13.5.21 18:21

Nevím. Mi by vyhovoval asi pátek. Protože bych měla pocit, že je kratší ten pracovní týden. V pondělí mám dost energie. To bych volno nepotřebovala.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat