Reklama

4letá má kaz, ale za boha ji nedostanu k zubaři

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Manicka14789
Povídálka 14 příspěvků 17.02.18 16:41
4letá má kaz, ale za boha ji nedostanu k zuba

Dobrý den, mám doma 4 letou dceru, má 2 kazy na stoličkách, při každém čistění řve jako tur, vyžaduje si zuby čistit sama, ale šmrdlá to, když jí je chci vyčistit já, začne dělat, že zvrací, kousat a tak… takže jsem to po čase vzdala a čistí si je už půl roku sama. Již dva dny nejí, řve jako tur, že jí bolí zub, ale když jsme přišly k zubařce, chytla hysterák, řvala na celou ordinaci, čekárnu a slyšet byla jistě ještě hodně daleko, byť cestou tam jí bylo vysvětleno, že se musí zubařka kouknout na zoubek, že ho jen pošolíchá atd, žádné vyhrožování vrtačkou… dcera se tam poté začala válet na zemi, zuby zaťaté a zubařka se jí na ně nedokázala ani podívat, takže jsme odešly a řekla nám, ať přijdeme až jí to prý vysvětlím…no, fakt se snažím, domlouvám jí, už kvůli tomu 2 noci nespala a nejedla, nyní má snad i horečku, ale u zubaře na pohotovosti opět to samé! Už jsem z toho zoufalá, jak to vyřešit?|Po dobrém to s ní nejde, i přes tu bolest to nedokáže zvládnout, ale držet jí a násilně jí vrtat zuby jistě nejde, pokousala by zubaře, nebo by jí vyvrtal jazyk, nedivila bych se, kdyby při tom i omdlela.. je teda hysterka od narození, ale já už jsem fakt zoufalá, pořád tu pláče, má horečku, hlad… ale stejně tam nepůjde… :oops:

Stránka:  1 2 3 4 5 Další »

Reklama

Reakce:

selia
Ukecaná baba ;) 1964 příspěvků 9 inzerátů 17.02.18 16:42

@Manicka14789 Tak asi jen pod narkózu, v nemocnicích / na klinikách to dělají.

hani28
Ukecaná baba ;) 1114 příspěvků 17.02.18 16:45

A co najit nejakou pohadku, nebo knizku, o navsteve zubare? Nepomohlo by?

malá_holka
Kelišová 5092 příspěvků 17.02.18 16:49

@Manicka14789 a co abys šla ty? A jen ji vzala s sebou i do ordinace? ať tě zubařka normálně vyšetří a ona se jen kouká a třeba ať se může i koukat, co ti tam zubařka dělá. Prostě prohlídka jen naoko. :think: Malou nenuť, uvidíš, co řekne potom.

Manicka14789
Povídálka 14 příspěvků 17.02.18 16:49

@selia No to je asi taky řešení, ale nedokáži si to představit, ani jsem nevěděla, že se zuby vrtají v narkóze… ale radši bych se tomu vyhnula, sama jsem měla narkózu kvůli operacím 3× a vždy mi po ní bylo hrozně.

Uživatel je onlinenozu
Extra třída :D 11563 příspěvků 17.02.18 16:50

Zkus najit kliniku, kde osetruji deti v analgosedaci. divim se, ze vam to vase zubarka sama nedoporucila…

tronelka
Ukecaná baba ;) 1563 příspěvků 17.02.18 16:50
@Manicka14789 píše:
Dobrý den, mám doma 4 letou dceru, má 2 kazy na stoličkách, při každém čistění řve jako tur, vyžaduje si zuby čistit sama, ale šmrdlá to, když jí je chci vyčistit já, začne dělat, že zvrací, kousat a tak… takže jsem to po čase vzdala a čistí si je už půl roku sama. Již dva dny nejí, řve jako tur, že jí bolí zub, ale když jsme přišly k zubařce, chytla hysterák, řvala na celou ordinaci, čekárnu a slyšet byla jistě ještě hodně daleko, byť cestou tam jí bylo vysvětleno, že se musí zubařka kouknout na zoubek, že ho jen pošolíchá atd, žádné vyhrožování vrtačkou… dcera se tam poté začala válet na zemi, zuby zaťaté a zubařka se jí na ně nedokázala ani podívat, takže jsme odešly a řekla nám, ať přijdeme až jí to prý vysvětlím…no, fakt se snažím, domlouvám jí, už kvůli tomu 2 noci nespala a nejedla, nyní má snad i horečku, ale u zubaře na pohotovosti opět to samé! Už jsem z toho zoufalá, jak to vyřešit?|Po dobrém to s ní nejde, i přes tu bolest to nedokáže zvládnout, ale držet jí a násilně jí vrtat zuby jistě nejde, pokousala by zubaře, nebo by jí vyvrtal jazyk, nedivila bych se, kdyby při tom i omdlela.. je teda hysterka od narození, ale já už jsem fakt zoufalá, pořád tu pláče, má horečku, hlad… ale stejně tam nepůjde… :oops:

Jejda soucitim. Predpokladam, ze ani pozitivni motivace nezabrala. Pokud ji to boli tak, ze uz ani neji a nespi, uvazovala bych taky o te narkoze. Nekdy s tema zabejcenejma palickama hnout nejde a tady neni moc prostoru a casu na to, az pochopi.

malá_holka
Kelišová 5092 příspěvků 17.02.18 16:50

Jiank nezlob se, ale mě dělat děcko kdekoliv takovej tyátr, dám mu asi na zadek. :think:

ka2ka
Extra třída :D 12770 příspěvků 1 inzerát 17.02.18 16:51

No teda tak to nevím, asi fakt tu narkozu, myslím že jí jinak nepřesvědčíš :think:

Manicka14789
Povídálka 14 příspěvků 17.02.18 16:52

@hani28 No to je právě ten problém, ona se o tom vůbec nechce bavit, nechce slyšet nic o tom,,bolavym zoubku,, říká, že nechce k zubaři, jen aby jí to přestalo bolet. Prostě si asi myslí, že je to jako s bolestí bříška, bolest přijde a poté odejde, nechápe to, že se zoubek musí opravit, má opravdu veliké bolesti, červenou tvář…

Uživatel je onlinenozu
Extra třída :D 11563 příspěvků 17.02.18 16:53

@Manicka14789 hele syn byl osetrovan nekolikrat v analgosedaci a nikdy mu spatne nebylo. jen se obavam, ze pokud zuby boli uz tak, ze se dite nenaji, budou spis zrale na vytrzeni. bohuzel druhe stolicky rostou az ve 12 letech cca. syn ted musi nosit rovnatka, protoze se mu sunou sestky na mista vytrzenych petek…

Tunrida
Hvězda diskuse 47391 příspěvků 17.02.18 16:54
@nozu píše:
Zkus najit kliniku, kde osetruji deti v analgosedaci. divim se, ze vam to vase zubarka sama nedoporucila…

Já se na to zubařky ptala po tom, co se syn taky předvedl, a říkala, že už to dětí nedělají, protože s tím neměli dobré zkušenosti. Ale dál jsem se teda neptala. Nicméně na další pokus se nám povedlo syna vysvětlováním, ukazováním a za pomoci mikuláše s čertem připravit a vrtání zvládnul.

hani28
Ukecaná baba ;) 1114 příspěvků 17.02.18 16:55
@malá_holka píše:
Jiank nezlob se, ale mě dělat děcko kdekoliv takovej tyátr, dám mu asi na zadek. :think:

A co tim vyresis? Kdyz uz tak ma strach tam jit.

Manicka14789
Povídálka 14 příspěvků 17.02.18 16:55

@malá_holka chápu, já také někdy kvetu, ale s její povahou je to složité, má aspergerův syndrom a násilí by vše jen zhoršilo.

medunka23
Kelišová 6851 příspěvků 17.02.18 16:56

Existuje i jen prispani rajsky plyn myslím, jinak souhlasím s tím aby byla u tvého vyšetření, co se týče zubů, jsem ras a od mala cistim já a teda nevím, ale my chodíme k zubarce všichni, od mala holky vědí, že je to lékař, že je treba si zuby čistit a otevřít u zubaře pusu. Mám taky čtyřletou a chodí k zubařce úplně normálně, i se dívá když nám čistí kámen a ví, že když bude mít kaz, tak je problém a zubarka musí zoubek ošetřit.

Stránka:  1 2 3 4 5 Další »

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Stát chce finančně podporovat mikrojesle a dětské skupiny, aby maminky mohly jít do práce

Ministerstvo práce vyslalo do připomínkového řízení návrh, aby státní... číst dále >

Články z Expres.cz

Kult i česká milenka Richarda Hammonda z Top Gearu. To je Škoda Rapid

Překoná někdy nová, právě představená škodovácká Scala popularitu Rapidu? Pro... číst dále >

Britové zapomínají na problémy a šílí po Harrym a Meghan. Čím tak fascinují?

Celý svět přihlíží tomu, jak princ Harry (34) s Meghan Markle (37) cestují po... číst dále >

Články z Ona Dnes

KVÍZ: Vyznáte se ve zdravém stravování?

Češi stále tloustnou, a to i přesto, že je v obchodech dostatek zdravých... číst dále >

Příběh Jaroslava: Svatba, nebo rozchod. Nedokážu se rozhodnout

V životě by mě nenapadlo, že se dostanu do situace, kdy si nebudu vědět rady... číst dále >