4letá RD, finance, krize s manželem

Anonymní
25.2.16 00:14

4letá RD, finance, krize s manželem

Dobrý den, nevím jestli se tady nenajde někdo kdo třeba řešil něco podobného. Zdá se mi brzy, ve třech letech dát dítě na celý den do školky, ale ze strany manžela čelím tlaku, že bychom měli dát malého do školky a já jít do práce. Mě to přijde na malého brzo. Na druhou stranu manžel nás uživí, zaplatí poplatky, ale na něco jako moje oblečení už nezbývá, na to mi přispívala máma, když jsem něco akutně potřebovala, po porodu jsem přibrala, shodit jsem to nezvládla, takže jsem nějaké obleč. potřebovala. Její poslední příspěvěk co mi dala na boty, jsem dala za benzín a jídlo. Dle manžela je to tak v pořádku a mamka je za to na něj celkem naštvaná… Už jsem se i po práci na část. úvazek ptala, že by byl malý ve školce pár dní. Protože manžel si mi neustále stěžuje, jaký je to šílený tlak na něj nás uživit, začala jsem podnikat cca před půl rokem… Malý eshop. No samozřejmě nedokázala jsem si zdaleka představit co vše to obnáší, kolik administrativy, papírů, starostí, než se udělaly stránky, vše jsem výběhala daně… Snáším to asi čím dál hůře, jsem protivná, vynervovaná, kolikrát musím řešit takové věci co by mě ani nenapadly, začíná mi být blbě zravotně. Manžel se mi akorát vysměje, řekne mi „těch tvejch pár mailíků“… Bohužel pořád výdělky nepřesáhly náklady a já mám chuť to zabalit… Jenže to mi dá rodina vyžrat samozřejmě, manžel, tchýně, jestli to podnikání skončím, půjčila jsem si od mamky, ta taky to budu slyšet pořád, i když jí peníze samozřejmě vrátím, jak jsem to nezvládla. A ano přiznávám nezvládám. Dnes jsme s malým oba nemocní, já střev. chřipka, malý horečky, navařila jsem oběd, večeři pro manžela, byla jsem ráda, že si s malým lehnem, ale manžel hned co přišel začal na mně řvát, že je doma bordel (ano nádobí jsem vyjímečně nepouklízela, nevysávala jsem, jen zametla, jinak uklízím samozřejmě denně, i když někdy se mi taky nechce, cca 1 do týdne se mi necce před manželovým příchodem šůrovat…) jinak uklízení e vše na mne, manžel už ani malého nevykoupe, neuspává, to nedělal nikdy. do toho samozřejmě práce. Manžel buď pracuje nebo se kouká na Tv nebo někam vezme malého když je čas. Byli jsme na návštěvě u jeho rodičů, to bylo fiasko, tchán zase úsměšky, úšklebky, řekla jsem manželovi jak mě to štve, ale on se vždy naštve na mě, že otce nezmění a že bych se to měla naučit tolerovat… A že si nebude vybírat mezi mnou a jimi… prostě na jejich adresu nemohu nic říct, je hned oheň na střeše.. a od té doby je na mne naštvaný… Nevím, je mi blbě, s malým budu muset k lékaři, ale už vím, že manžel mi řekne, že je to můj problém a že v práci chybět nemůže… Takže teď je to na bodu mrazu… a já už nevím co dělat, co dělám špatně…

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

3136
25.2.16 05:43

Ahoj, většina maminek si bere RD na tři roky je to standardní doba. Manžela chápu, že chce aby šel malej do školky a ty do práce. S manželovími rodiči, nevim proč dělali úšklebky… Ale manžel je mám rád a tak je pro něho těžké poslouchat, jak jsou strašný, to je pak jasný, že je brání, ale zase nevíš co jim vadí a myslí si o tobě proč se tak chovají? S e- shopem, tak se chce zamyslet, zda ještě do toho rizika chceš jít a zkoušet dál, jestli by nebylo tedy lepší toto zabalit a najít si opravdu práci… Je to těžký takhle, člověk to čte jen z jedné strany… :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5977
25.2.16 05:53

:hug: :hug: klasická únava matky na mateřské, kdy nám i malé věci přijdou jako slon, máme to tak v periodách každá. ;)
Na začátku manželovi nevadilo, že budeš doma 4 roky? Kdy přišel zvrat? Nevím, ty znáš svoje dítko ale ve 3 do školky je v pohodě. Není možnost dát ha na zkoušku do nějaké mini skolicky?
EShop bych nechala žít svým životem, nutné bych nekončila, ale taky se na to nespolehala.
Jediné na čem bych zatlačila, ať manžel pohlida a ty se vylec a vylez a propo manželovi nevadí jak si pujcujes na oblečení? Které stejnak jde jinam? Takže vás neuživí… :nevim:

ttt

Mikina

fda 180 Kč
  • 40, 42

Lodičky

fda 200 Kč
  • 40

Maxi sukně

fda 400 Kč
  • 42, 44
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3113
25.2.16 05:58

Eshop se dá slušně rozjet, záleží ale na zboží, marži, konkurenci. Eshopů je spousta, je třeba se nějak odlišit. A ne vždy je výhodná nejnižší cena. Pokud to zboží není nějaká pecka, tak určitě nebude ziskový hned ze začátku a pokud máš dobrý plán a prodeje se zvyšují, zkus vytrvat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2031
25.2.16 06:42

No v mem okoli neni na MD 4 roky nikdo. Promin, ale ve trech letech ditete mi prijde uplne normalni dat ho do skolky a zacit prispivat do rozpoctu :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2461
25.2.16 07:00

Možná Ti to neříká manžel zrovna pěkně, ale chápu ho, on je opravdu na něj tlak, aby vás všechny uživil. Školka ve 3letech a návrat do práce je podle mých zkušeností akorát, pro dítě i pro matku. Eshop bych brala jako přilepšení a hledala práci.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4539
25.2.16 07:09
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
nickoll
25.2.16 07:16

Je mi líto že to máš doma těžké, docela tě chápu asi máš pocit že jsi na všechno sama a nezvládáš to podle svých představ a muž tě jenom peskuje a ubíjí. asi je tvoje situace zaviněna i vyčerpáním tak bych ti poradila co takhle víkend někde v klidu třeba jen z malým? uvidíš bude zase dobře, držím palečky ať to všechno zvládneš, brzo bude líp :)

• Citovat
  • Upravit
29386
25.2.16 07:28

Já jsem taky začala podnikat na rodičáku, ve dvou letech prtěte jsem si změnila rodičák na čtyři roky, abych co nejdéle mohla využít tu možnost mít to jako vedlejší činnost a ne hlavní… ale šla jsem do toho s tím, že první půlrok určitě nebude přinášet nějaké obr zisky, spíš jsem to měla jako výdelečný koníček na přilepšení… takže jestli se ti eshop teprve rozjíždí, tak to nevzdávej… dej dítě do školky a pak na to budeš mít čas… zatímco rodičák budeš brát až do čtyř let, takže nějaká ta jistota financí tam bude, tak během těch osmi hodin budeš moct věnovat se všemu potřebnému… manžel to časem snad pochopí… nevím, co tedy prodáváš, ale jestli ses chytla už na začátku, tak to bude časem lepší… jen to nepřijde ze dne na den, ale postupně…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22614
25.2.16 07:30

Myslím, že manžel má pravdu. Měla bys jít do práce(do opravdové práce - ne „řídit“ e-shop z teploučka domova), abys mu pomohla rodinu zabezpečit a hlavně zbavit konečně tvou maminku povinnosti dotovat tvou rodinu.Co se týče jeho výtek k tvému uklízení - to se nedá hodnotit. Ještě jsem neviděla bordelářku, která napíše, že je bordelářka, vždycky existují nějaké výmluvy, takže kdo má v tomhle pravdu se nedá říct. Přijde mi, že se ti moc pracovat zkrátka nechce a že máš ráda své pohodlí. Což by manžel mohl kritizovat oprávněně.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
285
25.2.16 07:41

Ja Te chapu, mne to ve 3 letech take prijde brzy, ale ano, jsem v okoli vyjimka. Rodicak mam na 3 roky (dnes mi konci).. Ale praci na smeny, do ktere se vracim a kdyz budu mit volno, mala bude doma se mnou.. A ke Tvemu manzelovi.. Pokud jste se na zacatku domluvili na 4 letem rodicaku, nemel by se takhle chovat.. Ano, mohl prijit na to, ze to nezvladate.. Ale to se da rict jinak.. Me by zivot, kde bych kazdy den poslouchala tohle a delala uplne vsechno, take nebavil.. Byt tebou, soustredila bych se na ten eshop..To by se ti casem mohlo vyplatit.. Vsechny zacatky jsou tezke..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5729
25.2.16 07:41

Taky chci být s naším posledňátkem doma 4 roky, možná i dýl, cítím obrovskou potřebu si ho užít, je to moje poslední děťátko :mrgreen:. ALE můj manžel nás uživí i sám s prstem v nose. Možná se budeme muset mírně uskromnit, ale neexistuje, že by nebylo např. na oblečení, boty nebo benzin.
Takže ve vaši situaci je opravdu na místě školka a práce ve 3 letech. Peníze jsou jenom peníze, ale styděla bych se, kdyby mi život musela dotovat máma.

To, jak s tebou mluví, odmítá ti pomáhat, je mu jedno tvoje nemoc - to mi v pořádku nepřijde, je to od něj hodně sobecké a řešila bych to ;).

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12155
25.2.16 07:47

Dej maleho do skolky ulevi se vam vsem. Deti chodi i daleko drive je to ve tve hlave

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
196
25.2.16 07:59

Ja si taky myslim, ze cele situaci jen prospeje, kdyz das malého do skolky a pujdes pracovat. Pokud jste na tom tak spatne, ze si pujcujete na jidlo a benzin, tak se manzelovi nedivim, ze je na tebe nastvany, ze mu nechces pomoct. E-shopu dej jeste sanci, to muzes resit i pri praci a po vecerech atd., ale hledej si „normalni“ praci a maleho dej do skolky, pokud to i ty budes brat pozitivne, casem se mu ve skolce urcite zalibi a bude tam rad…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3044
25.2.16 08:02

Souhlasím s ostatními. 3 roky je taková ta klasická doba pro do školky a pro Tebe do práce. Pokud chlap vydělává tak tak, musíš se taky snažit, abyste vyšli líp. Nejde všechno nechat jen na chlapovi, dneska to bohužel nejde - pokud nemá plat takový, že by uživil i 3 děti třeba Tvůj rodičák je jen na přilepšenou.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama