4leťák chodí po špičkách - má někdo zkušenost?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
japato
Kecalka 195 příspěvků 13.05.19 20:46
4leťák chodí po špičkách - má někdo zkušenost?

Je tu prosím někdo, jehož starší dítě (synovi budou 4 roky) stále chodí po špičkách? Už se to rok snažím odnaučit, ale marně, a naše doktorka to neřeší… Četla jsem že může dítě skončit až na operaci, tak se tu chci zeptat zda s tím má někdo zkušenost - jestli dětská doktorka poslala k ortopedovi či kam, jestli jste chodili na rehabilitace a jestli se podařilo chození po špičkách odstranit a jak… Díky:-)

Reakce:
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.05.19 20:52

Řešila to příbuzná se svým dítětem, musela s ním chodit na rehabilitaci, doktorka taky nechtěla nic řešit, tak se objednala sama. Podařilo se to napravit. Chodí jen po špičkách nebo si někdy i stoupne normálně?
Anonym - píšu o cizím dítěti.

misha alex
Kecalka 315 příspěvků 13.05.19 20:53

Řešíme stejnou věc. Problém má tedy malá od miminka, hypotonie bříška. Cvičíme, posilujeme od miminka. Po špičkách lítá furt (dneska 4 roky). Chodíme na fyzio a od ortopeda máme vložky do bot.

ProfZav
Ukecaná baba ;) 2080 příspěvků 13.05.19 20:54

Synovi je 5,5 a často taky chodí po špičkách. Je to živý kluk, nepadá, boty nemá sesmajdane (z toho usuzuji, že noha není deformovana) a vlastně tak chodí jen kdyz je bos. Takže neřeším.

misha alex
Kecalka 315 příspěvků 13.05.19 20:55

Dokáže chodit normálně, i stojí na celých nohách, ale levá nožka jí ujíždí dost. :nevim:

Vemas
Kelišová 5549 příspěvků 13.05.19 20:58

Ano, muj syn (5) dela to samy. Dela to od 18m zacalo to po ockovani.
Videli 2 neurologove, nekolik fyzioterapeutu, ortoped. Nikdo nevi proc. Jediny co, tak ma hranicni EEG. Ale nikdo to neresil, je to porad hranicni. Cviky, tejpy, nic nepomaha. Akorat ho porad upozornuju. Ale malinko je to lepsi.

Šáruší
Ukecaná baba ;) 2127 příspěvků 13.05.19 20:58

Je to špatně, bude mít zkrácené šlachy vzadu, bude špatně držet těžiště, deformovat tím páteř, budou se mi zkracovat svalové skupiny, prostě špatně. Já radí, vyhledat dobrého dětského fyzioterapeuta a začít to řešit, klidně individuálně. Ona pojišťovna to stejně hradit nebude, doktor napíše za dobré konstelace 10-15 půlhodinových rehabilitací, pak konec. Pojišťovna to dlouhodobě hradit nebude. Ta legislativa je šílená. Mám dítě s nemocnými zády, a s pojišťovnou je to nekončící boj. Ale vezmi ho k nějakému fyzioterapeutovi na vlastní pěst, ať se mu podívá na držení těla.

chaela
Ukecaná baba ;) 2086 příspěvků 1 inzerát 13.05.19 20:58

Můj čtyřletý taky chodí po špičkách. Doktorka ho kontrolovala a naznala, že svaly zkrácené nemá, takže je to vlastně ok. Asi jen zvyk, pohodlnost nebo kdo ví co. Může to způsobovat i celkově slabé svalstvo těla. Doporučila mi cvičit se synem na balonu, hodně lézt na prolézačky, všeobecně pohyb. Na nohy kvalitní boty, procvičovat kotníky, bosky chodit po nerovných površích.

misha alex
Kecalka 315 příspěvků 13.05.19 21:01

My už těch půlhodinových rehabilitací měli hodně a s pojišťovnou bez problémů. A budeme stoprocentně pokračovat.

lucynka25
Echt Kelišová 9490 příspěvků 13.05.19 21:06

Ja jsem prý také chodila dlouho po špičkách a dr. akorát řekla, že ze me bude baletka :zed:
Tak se mamca angazovala sama, litala semnou tenkrat po doktorech, neco cvicila az jednoho dne jsem chodila normálně :nevim:
Ale urcite bych to neignorovala a zasla si na rehabilitaci.

Šáruší
Ukecaná baba ;) 2127 příspěvků 13.05.19 21:07
@misha alex píše:
My už těch půlhodinových rehabilitací měli hodně a s pojišťovnou bez problémů. A budeme stoprocentně pokračovat.

tak my s ní bojujeme, dcera má špatnou páteř, léči se na klinice dětské ortopedie, v papírech má psánu dlouhodobou rehabilitaci minimálně jednou týdně a prostě jako ne. Zrovna jsme skončili, musíme mít minimálně tři měsíce pauzu, pojišťovna to odmítá proplácet, majitelka rehabiltačního zařízení se s nimi dohaduje, hrůza prostě. Takže to prostě platím, nemám na to nervy. Jednou za půl roku mi projde 10 půlhodinovek, zbytek platím. A chození po špičkách bude spadat jen do kategorie vadné držení těla, tam to jako bude stejně co se pojišťovny týče.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.05.19 21:25

Mamka mi říkala, že já jako malá chodila taky po špičkách, nikdo to neřešil a přestala jsem prý tak chodit sama. Ale musím se přiznat, že teď ještě občas chodím po špičkách nevím proč ale občas se mi tak jde líp :-D ale jinak chodím normálně

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.05.19 21:31

Znam chlapecka, ktery chodi po spickach jeste v sesti letech. Chodi s nim na rehabilitace. Hrozi mu operace zkracenych slach.

Veru1987
Ukecaná baba ;) 1242 příspěvků 13.05.19 21:36

Od známe dcera byla na operaci kvůli zkráceným šlachám kvůli chození po špičkách. Určitě bych řešila.

Váš příspěvek
Reklama