4letý RP + zaměstnání, jak je to s případnou nemocenskou?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
farska
Vesmírná mluvilka 30284 příspěvků 14.09.11 09:35
4letý RP + zaměstnání,jak je to s případnou nemocenskou?

Ahoj ,
pobírám RP na rocni dcerku a zacala jsem pracovat na plny uvazek,s dcerkou je doma manzel.
V teto souvislosti mne napadaji navazne otazky a neznam na ne odpoved-budu rada,pokud se najde nekdo tady,kdo vi vic a poradi :andel:

Takze:
1.Kdyz by manzel napriklad onemocnel a nemohl se o dcerku postarat,ja bych uz ale paragraf na nej/ni nedostala,ze? Preci by mi neplatili dvakrat na tutez osobu?!Jak by se to tedy dalo resit,kdyt dovolenou nedostanu ?

2.Co a ja nemocenska,to jit muzu? To budu mit nemocenskou z prace plus RP?To jde?

pokud vas napadne jeste nejaky pripadny zadrhel pri tomto usporadani/ja rp i prace,manzel ale realne se starajici o dceru / ,sem s tim.DIKY :kytka:

Reakce:
mag
Extra třída :D 11162 příspěvků 14.09.11 09:44

Dostaneš jak pargraf, tak nemocenskou.

neprihl.farska
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.09.11 09:50
FAKT
mag píše:
Dostaneš jak pargraf, tak nemocenskou.

Fakt???
I ti paragrafem jsi si stopro jista?

mag
Extra třída :D 11162 příspěvků 14.09.11 09:52
neprihl.farska píše:
mag píše:
Dostaneš jak pargraf, tak nemocenskou.
Fakt???
I ti paragrafem jsi si stopro jista?

Na dítě určitě, na otce nevím.

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 66894 příspěvků 14.09.11 10:12
mag píše:
neprihl.farska píše:
mag píše:
Dostaneš jak pargraf, tak nemocenskou.
Fakt???
I ti paragrafem jsi si stopro jista?
Na dítě určitě, na otce nevím.

Jojo, nárok je i na paragraf, na koho se píše nevím, ale to tenhle bod:

(1) Nárok na ošetřovné má zaměstnanec, který nemůže vykonávat v zaměstnání práci z důvodu
b) péče o dítě mladší 10 let, protože
3. fyzická osoba, která jinak o dítě pečuje, onemocněla, utrpěla úraz, nastaly u ní situace uvedené v § 57 odst. 1 písm. b) nebo c), porodila nebo jí byla nařízena karanténa, a proto nemůže o dítě pečovat.

Váš příspěvek
Reklama