Reklama

4letý RP + zaměstnání, jak je to s případnou nemocenskou?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

farska
Vesmírná mluvilka 30096 příspěvků 14.09.11 09:35
4letý RP + zaměstnání,jak je to s případnou nemocenskou?

Ahoj ,
pobírám RP na rocni dcerku a zacala jsem pracovat na plny uvazek,s dcerkou je doma manzel.
V teto souvislosti mne napadaji navazne otazky a neznam na ne odpoved-budu rada,pokud se najde nekdo tady,kdo vi vic a poradi :andel:

Takze:
1.Kdyz by manzel napriklad onemocnel a nemohl se o dcerku postarat,ja bych uz ale paragraf na nej/ni nedostala,ze? Preci by mi neplatili dvakrat na tutez osobu?!Jak by se to tedy dalo resit,kdyt dovolenou nedostanu ?

2.Co a ja nemocenska,to jit muzu? To budu mit nemocenskou z prace plus RP?To jde?

pokud vas napadne jeste nejaky pripadny zadrhel pri tomto usporadani/ja rp i prace,manzel ale realne se starajici o dceru / ,sem s tim.DIKY :kytka:

Reklama

Reakce:

mag
Extra třída :D 11022 příspěvků 14.09.11 09:44

Dostaneš jak pargraf, tak nemocenskou.

neprihl.farska 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.09.11 09:50
FAKT
mag píše:

Fakt???
I ti paragrafem jsi si stopro jista?

mag
Extra třída :D 11022 příspěvků 14.09.11 09:52
neprihl.farska píše:
mag píše:
Fakt???

Na dítě určitě, na otce nevím.

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 62925 příspěvků 3 inzeráty 14.09.11 10:12
mag píše:
neprihl.farska píše:
mag píše:
Fakt???
Na dítě určitě, na otce nevím.

Jojo, nárok je i na paragraf, na koho se píše nevím, ale to tenhle bod:

(1) Nárok na ošetřovné má zaměstnanec, který nemůže vykonávat v zaměstnání práci z důvodu
b) péče o dítě mladší 10 let, protože
3. fyzická osoba, která jinak o dítě pečuje, onemocněla, utrpěla úraz, nastaly u ní situace uvedené v § 57 odst. 1 písm. b) nebo c), porodila nebo jí byla nařízena karanténa, a proto nemůže o dítě pečovat.

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

České porodnice nedodržují standardy pro podporu kojení, ukázal průzkum

Jak před pár dny informoval portál iDNES.cz, porodnice by podle UNICEF a... číst dále >

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Články z Expres.cz

Ovčáčkovi tleskali v Máte slovo: Prezident už nebude nikam kandidovat, uklidnil

Je to muž, který miluje záři reflektorů a projevy na veřejných místech.... číst dále >

Před rozlučkou Radka Štěpánka si Novak Djokovič prošel Prahu, nešlo ho přehlédnout

Ještě předtím než si ve čtvrtek večer užil společně s Radkem Štěpánkem jeho... číst dále >

Články z Ona Dnes

Jsem zvědavá, do světa mě to táhne pořád, říká Marta Jandová

Její kapela Die Happy patřila k nejpracovitějším v Německu, za pětadvacet let... číst dále >

Kvůli extrémní chuti k jídlu váží roční holčička čtyřiadvacet kilo

Chahat Kumarová z Indie váží v pouhých šestnácti měsících neuvěřitelných... číst dále >