Reklama

4 letý si neumí hrát chvíli sám

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Luca82
Zasloužilá kecalka 993 příspěvků 15.07.16 08:38
4lety si neumi hrat chvili sam

Dobry den,

uz jsem zoufala z naseho 4 leteho syna. Nedokaze si hrat vubec sam. Tim vubec myslim ani 5 minut.
Bohuzel musim uznat, ze jsme si to s manzelem zavinili sami. Od miminka jsme se mu stale venovali cely den, jen aby se nenudil, protoze jinak nespokojene knoural a vysledkem je toto :(
Holt prvni dite…

Rano se nasnida a bez ohledu na to, ze ja jeste jim, me zacne tahat, pojd si se mnou hrat. A tak cely den porad dokola. Bez ohledu na to, ze si s nim treba sednu a hodinu si hrajeme, tak jakmile odejdu, jde hned za mnou a zase huci, at si s nim jdu hrat, pripadne tu bezcilne blouma, pta se kazdych 5 minut, kdy prijede tata, nebo co by si dal k jidlu, protoze se nudi.
Minule jsem telefonovala (volam opravdu zridka), celou dobu me tahal a jecel, ze mu mam cist pohadku. Kdyz reknu, ze az dovolam, jak kdyby to neslysel a jede porad dokola. Totez pokud s nekym mluvime. Neustale skace do reci, taha me. S manzelem pomalu ani nemuzeme mluvit.
Nezabira vysvetlovat, okrikovat.
Je jak hluchy a jede si tu svoji.
Jde na zahradu na pisek a za 2 minuty uz hulaka, pojd sem.
Ja uz nevim, jak z toho ven.
Je to strasne otravne… :zed:
Nemam problem se mu venovat, ale opravdu ne cely den.
Prijde mi uz dost velky, aby to pochopil :?

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

evick2
Závislačka 3540 příspěvků 15.07.16 08:56

Kup si kuchyňské minutky a nastavuj mu je- Příjdu za tebou až zazvoní (třeba 3 minuty), důsledně do té doby prostě nechoď, pokračuj v činnosti a pak jdi. Postupně dobu prodlužuj ale vždycky jak to cinkne musíš jít- aby věděl, že skutečně pokaždé příjdeš, jak jste se původně domluvili, žádné počkej ještě chvilku atd. po cinknutí se jde, do té doby ani boha :kytka:

Heivka
Závislačka 3124 příspěvků 15.07.16 09:09

A je to jen s vámi, nebo třeba i u babiček? Moje neteř, skoro 2roky, když je s mámou, tak potřebuje asistenci s každou činností. Když je u babičky a máma tam není, tak si umí klidně půl hodiny stavět, no spíš rozhazovat, kostky úplně sama. Jakmile se tam objeví máma, tak je řev když se jí nikdo 10 vteřin nevěnuje. Bohužel moje sestra nemá nervy na to, aby holku nechala vyvztekat, tak za ní lítá jako pošuk. A jediné kdy může něco udělat je když malá usne, takže přes noc. Přes den, musí chodit spát s ní, protože ta ještěrka, když není zalehnutá, tak s mámou neusne (u babičky jí stačí třikrát uložit a chrní).

jakanas
Kelišová 6286 příspěvků 15.07.16 09:15

Frkni ho do školky, tam se snad naučí nějakému dennímu režimu.
Měli jsme to taky tak, stále vyžadoval pozornost, ve školce se to trochu zlepšilo. Dnes je mu sedm a pokud nechci aby čuměl na televizi, nebo něco nerozbíjel tak se mu taky musíme stále věnovat. Ale než výchovou je spíš v tom dítěti, jeho brácha byl vychováván úplně stejně a ten se zabavit umí a klidně si bude hodinu listovat v knížce místo toho aby s náma šel hrát stolní hru :-)

Slečna Ferka
Extra třída :D 10042 příspěvků 15.07.16 09:26

@Luca82 Myslím, že do nějaké míry je to povahou (kamarádek děti se zabavily i jako mimina, moje minimálně) a do nějaké míry výchovou. Moje se mě taky hodně dožaduje, ale postupně přichází na to, že někdy to fakt nejde. Když vařím, peru, telefonuju.

Holt nasazuju tresty: Jestli ještě jednou přijdeš a budeš mě rušit, nedostaneš dezert. Zase jsi tady? Tak nazdar… ale samo se to musí dodržet. A musí se to dělat jen občas, když opravdu pracuješ.

Další možnost je si vyprávět nebo zpívat. Ty děláš a dítě s Tebou komunikuje. Je to taky náročný, ale aspoň pořešíš, co potřebuješ. Moje dcera je třeba rozumbrada, mluvíme spolu o tom, co viděla ve večerníčku nebo v Byl jednou jeden život…

A jinak nepíšeš, jestli nechodí do školky - chodí? My jsme nedávno slavili, že si třeba půl hodiny hrála sama… a myslím, že to je věkem i školkou.

A ještě jedna věc. Zkoušela jsi mu dávat úkoly? Dcera třeba po mně chce, abychom si hrály s legem - což je v praxi to, že ona velí a já stavím. Tak řeknu ne: Hele, postav si stáj pro koníky, a až bude, tak já postavím k tomu ten domeček. A dokud to nepostaví (což u ní je na dýl), tak si dělám svoje - a pak přijdu a postavím taky.

Uživatel je onlineblumen
Hvězda diskuse 41291 příspěvků 15.07.16 09:42

A ja si dnes rikala, ze se diteti malo venuju (odmala jsem ji nechavala casto zabavit se samotnou) a dnes sedela na zidlicce v pokoji a hrala si u stolu sama asi 20 minut (18m). Tak kdyz ctu Tvuj prispevek, tak v tom radeji budu pokracovat, je to vyhoda. No a jinak dobry napad s tou minutkou, nastavit a stanovit mu cas, ze si musi do zazvoneni hrat sam, videla jsem to v nejakem poradu v televizi.

Kotatko03
Echt Kelišová 8059 příspěvků 15.07.16 12:13
@evick2 píše:
Kup si kuchyňské minutky a nastavuj mu je- Příjdu za tebou až zazvoní (třeba 3 minuty), důsledně do té doby prostě nechoď, pokračuj v činnosti a pak jdi. Postupně dobu prodlužuj ale vždycky jak to cinkne musíš jít- aby věděl, že skutečně pokaždé příjdeš, jak jste se původně domluvili, žádné počkej ještě chvilku atd. po cinknutí se jde, do té doby ani boha :kytka:

super nápad :potlesk: :potlesk: :potlesk:

zuzukobylka
Ukecaná baba ;) 1317 příspěvků 15.07.16 12:42

Mam to stejně, ale dceři je zatim jen 2,5 roku. Já doufám, že se to pak zlepší ve školce, že tam se naučí trochu si hrát sama. Venku to jde, to se celkem zabaví, ale doma je to na palici, s žádnou hračkou si nehraje. Když je nemocná a musíme být doma, tak jsem zralá na chocholouška :)

Luca82
Zasloužilá kecalka 993 příspěvků 15.07.16 13:23

Dekuji za tipy.
Do skolky nechodi, od zari nastupuje, takze tajne doufam, ze s nastupem do skolky se to zlepsi.
A ano patrne to bude do jiste miry povahou, protoze syn od malicka u niceho nevydrzi, vsude jen chvilicku a uz ho to nebavi.
Prijde mi, ze se nudi, ale ja mu proste nemuzu denne vymyslet nove a nove podnety, to bych za par dni taky mohla lezt po strope.
Jinak ze bych neco delala a on si se mnou povidal, to funguje jen na zahrade. Doma vubec.
Ale obecne je proste hrozne to jeho skakani do reci vsem, nikdo se nesmi s nikym bavit. No staci, ze nekoho potkame a pokazde se stydim, protoze se to da tolerovat u malickych deti, ale ctyrletak uz by mel byt trosku rozumny.
Mame jeste dvouletou, ale ta je jednak jina povaha a taky uz na ni nebylo tolik casu, takze se musela naucit byt samostatnejsi.

Hobitka
Závislačka 3260 příspěvků 15.07.16 14:53

@Luca82 Hodne je povahou, mam deti dve - starsi je ctyrleta, mladsi dvoulety. Venujem se jim take dost, ale mladsi si proste neco vezme a pul hodiny je schopny to zkoumat (uz od narozeni), kdezto starsi vezme vec do ruky, oskenuje, odhodi a vic si ji nevsimne :mrgreen: - proste vsechno je nuda. Taky jsem na ni od podzima ve skolce zvedava. Hlavni zdroj zabavy az do ted ma jecet, vztekat se, delat bordel a prudit brachu (teda v byte, venku se zabavi, tak jsme na vzduchu, co to da). Kazdopadne ja casto zabavuji hadrem - uklizime spolu - podlahu, okna, prach…, nozem (tupym ) - varime, pradlo davat do pracky, vyndavat a veset, peceme pro tatinka, zahradnicime na balkone, zametame… -takze leccos udelam - a uklidit hracky po sobe taky umi pekne. Tuhle se mnou uz i zasivala.

bublinek
Kelišová 5026 příspěvků 15.07.16 20:54

Starší čerstvé pět let, taky nevydrží sama. Horší mi přijde, že si ani není schopna nebo ochotná něco vymyslet, čím by se zabavila. Ta mladší byla nějak samostatnější už jako mimino, přišlo mi, že když ji bolelo bříško, tak si sama zapumpovala nohama a vyprdela se. Teď si mladší najde i obyčejné prupisku a s tou si vydrží hrát, starší ne. Je ve školce a tam asi funguje.
S někým se bavím a ona přijde a hučí do mě. Jsou na to techniky.
S minutkou fajn nápad.

Sazkarka
Zasloužilá kecalka 652 příspěvků 15.07.16 21:57

My to máme doma taky,4 letý mě neustále volá, chodí se mnou pomalu i na wc.Je povahově hodně úzkostlivý, nerad je sám, i když jen ve vedlejší místnosti. Nemám pro sebe žadný volný čas a jsem už z toho hodně vynervovaná. Babičky tady nemám a manžel chodí kolem 19.hodiny.

Svistice
Neúnavná pisatelka 17178 příspěvků 27 inzerátů 18.07.16 19:40

Ja mam dite, co si sice umi hrat sam, ale od mimina je extrémně společenský. Ma to své vyhody (nulová separácní uzkost), na druhou stranu vyzaduje neustalou pozornost- hraje si s autama a musí se u nej sedět (a nelze si číst, posílat sms, chce aby clovek byl duchem pritomen a reagoval), nebo si nánosi hračky za tím, s kým chce být.

Aletheia
Kelišová 6284 příspěvků 18.07.16 19:46

Podle mě je to fakt hlavně povaha. Syn byl samorost od mala a dneska je neskutečný, hlavně má obrovskou představivost, vyhraje si i se špejlí, která se stane maminkou která jde nakupovat (např.). Vyhraje si sám většinu dne, spíš se já vnucuju protože si pak příjdu tak páté kolo u vozu :mrgreen:

Ale tuhle byl fajn článek že se dnešní děti neumí nudit, mají potlačenou představivost tunou hraček a už si neumí, jako my, představit pod obyčejným klackem třeba hůlku Harryho Pottera ale budou chtít plastovou repliku z hračkářství protože nemají představivost. A něco na tom bude. Hraček je fakt moc, zbytečně.

Blackjackie
Kecalka 132 příspěvků 03.10.16 16:50

Ahoj, se zájmem jsem přečetla diskusi, hlavní příspěvek je jako kdybych ho psala já. Moc rad tu krom minutky ale není :nevim: Syn má 4,5 a neslyším celý den nic než mami pojd si hrát. Když nejdu, sedne si k pohádkám. Mám ještě 7m mimko, takže dost lítám kolem ní, ale na syna si čas najdu a nemyslím, že je nějak odstrkovaný. Problém je i to, že mě už NEBAVÍ si s ním hrát, hrůza, já vím, ale přes 3 roky jsem se od něj nehla a ted už by mohl sám ne? Chvilkama aspon. chodí teda do mš, ale jen do oběda. Ted jsme udělali dohodu, že tam jednou týdně aspon bude spát,…protože já už nevim fakt. Tatínek se věnuje, když muže, bere ho s sebou kamkoli jede, třeba jen nakoupit nebo s autem do myčky, atd, což je super, ale to je chvilka a pak přijedou a mami pojd si hrát :zed: Míním se přetrhat, aby měl občas návštěvu nebo jdeme my někam atd atd ale to není pořád. Prostě jak ho naučit trochu samostatnosti? Navíc ještě tedy nedej bože, že chci, aby šel se mnou na procházku, že chci uspat malou v kočáru, to ho nebaví, nechce, prostě jen budeme sedět v pokojíčku a jezdit s autíčkama.

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

Jak probíhala stavba rodinného domu na klíč pro čtyřčlennou rodinu?

Čtyřčlenná rodina pana Nového toužila vyměnit byt v panelovém domě za vlastní... číst dále >

Do plavek s eMimino.cz: Zdravá budoucnost před námi

Všechno jednou končí... Nebo začíná? V posledním díle naší výzvy Do plavek s... číst dále >

Články z Expres.cz

Před rozlučkou Radka Štěpánka si Novak Djokovič prošel Prahu, nešlo ho přehlédnout

Ještě předtím než si ve čtvrtek večer užil společně s Radkem Štěpánkem jeho... číst dále >

Nejlepší dietou je tanec! Tomicová hubne tak, že kostymérky nestíhají

Herečka Pavla Tomicová (56) před časem kvůli zdravotním potížím zhubla... číst dále >

Články z Ona Dnes

Říkali, že je na ni moc starý. Ona se s ním rozhodla mít dítě

Rodina byla proti, cizí lidé je pomlouvali, ale jim bylo jedno, že je mezi... číst dále >

Máš doma tyrana, vypadni od něj, radila vyměněná manželka

V jedné domácnosti z Výměny manželek si tentokrát zkusili spolu deset dnů žít... číst dále >